laptop kapanmıyor " z " simgesi yanık kalıyor

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında kalabes tarafından paylaşıldı.

1. kalabes

kalabes Yeni Üye

lenovo 3000 n200 laptop um var. bugünlerde bir kaç defadır bilgisayar kapattığımda kapanmıyor ve " z " simgesi yanık bir şekilde yanıyor.

acaba sorun nedir.

" z " simgesi açama kapama düğmesi yanında

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kapatma işlemini tam olarak nasıl yapıyorsunuz. Adım adım yazar mısınız.

3. kalabes

kalabes Yeni Üye

windows başlat = bilgisayarı kapat = kapat simgesine tıklıyorum.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

xp kullanıyorsunuz o zaman doğru mu?
    Ben vista diye düşünmüştüm. ona göre birşey önerecektim.

5. kalabes

kalabes Yeni Üye

vista sorunlu olduğundan hdd tamamen silip xp kurdum.

saka bu arada ben lenovo dan lisanslı vista ve driver dvdlerimi istiyeceim yeri bulamadım.forumda bulamadım.

tel veya mail adresi var mı bu isteyeceğim yerin.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Donanımhaberden alıntı;

7. kalabes

kalabes Yeni Üye

saka peki bu " z " simgesi meselesi ne olacak.yine tekrarlandı kapanmadı ve bende açama kapama düğmesine basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum.

bir çözüm yok mu?

8. ReaperX

ReaperX Yeni Üye

ya arkadaşlar bende de farklı bir sorun var bende makinayı hiç açamıyorum ve aynı ışık yani "z" ışığı rüeekli aktif ve makinanın fanı açtıktan 2-3 saniye sonra duroyor HDD - Ram - Wireless söktüm yine aynı sorunu veriyor. batarya takılı ve değikende aynı sorunu veriyor..???

9. tecnikservis

tecnikservis Yeni Üye

lenovo 3000 v200 aynı problem kapanmıyor bir çözüm yolu yokmudur bunun bi yardımcı olurmusunuz

10. kazaam

kazaam Yeni Üye

Benim bilgisayarım 3000 N200. vista ultimate kurulu. prize takılıyken bi sorun yok ama şarj da kullanırken kapatma tuşuna bastığımda kapanmaya başlıyo, kapatılıyor yazısı çıkıyo ve bi süre sonra Hard disk ışığı sönüyo ama bilgisayarın "Z" ışığı ve ekranı açık bi şekilde kalıyo. kapatma tuşuna uzun basmak zorunda kalıyorum. sorunu nasıl çözebilirim acaba?

Sayfayı Paylaş