laptop için ekran kartı yardım

Konu, 'Notebook Genel' kısmında ramazanseker70 tarafından paylaşıldı.

1. ramazanseker70

ramazanseker70 Yeni Üye

arkadaşlar elimde hp compaq nx 9105 amd athlon var ama ekran kartı 32mb yani çok düşük.
    ekran kartı yükseltilebilirmi yoksa laptopu değiştirmekmi lazım
    :arrow:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Malesef notebooklarda ekran kartı yükseltemezsin.
    yenisini alman çok daha mantıklı olacaktır.

3. gilendi

gilendi Yeni Üye

sevgılı saka elımde fujıtsu sıemens marka leptop var
    bunu ekran kartı bord da mı oluyor dıgerlerı gıbı
    bır bılgın var mı bunların yapısı dıgerelrınden
    farklı cunku
    bır de ram , ekran kartını ve hart dısk ı yukseltme sansımız var mı
    ıslemcısını de dahıl
    bunların ahngılerını yukselte0bılrımıyız
    bır bılgı verırsen sevınırım
    tesekurler

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle Türkçe yazım kurallarına dikkat etmenizi rica ediyoruz.
    Notebookunuzun modeli nedir? Bunu bilmeden özelliklerini nasıl bilebiliriz ki?
    Ram ve hard disk yükseltilebilir ama bir üst mesajımda da yazdığım gibi ekran kartı yükseltilemez.

5. gilendi

gilendi Yeni Üye

sevgili saka ben fujitsu siemen amilo pi 1536
    markası
    benim ki aslında yeterli düzeyde fakat yükseltmek istiyorum aslında
    yarıca her hangi bir altarnatifiyok mu
    onu ögrenmek istiyorum
    benim klavye de sorun var cünkü iki ayrı kılavye kullanıyorum biri alamnca biri turkce bazen karısıyor dogal olarak
    sata konusunda sizin ikinçi dediğiniz olay kesinlikle fujitsu markalarında gecerli degil
    tahminim bir cok konudada oylew sanırım
    yinede ilgin icin tesekurler
    olmazsa musteri hizmetlerini arayip öğreneyim

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

erkan kartını yükseltmenin mantıklı bir yolu yok. Yurtdışında mxm denen ekran kartları var ama en ucuzu 750 usd civarında ve notebookunuzun express girişi olması lazım.

7. gilendi

gilendi Yeni Üye

bilgilendirdigin icin tesekurler saka

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bir yerde asusundu sanırım böyle harici(harbiden harici :D ) bir ekran kartı vardı,sakanın dediği gibi değişik bir girişten notebooka bağlanmıştı.Resmin görmüştüm ama çok pahalı gerçekten..

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Nvidia yapıyor bunların chipsetlerimi mxm kartlar deniyor ama şu anda gereksiz pahalı.

10. Karayel1976

Karayel1976 Yeni Üye

Dostum acil yardıma ihtiyacım var. Şimdi elimde Fujitsu-Siemens pi 2530 model bir cihaz var. Cihazda Ati Mobility radeon X2300 hd ekran kartı mevcut. Cihaza XP yükledim ama ekran akrtını tanıtamıyorum bir türlü. Siteden bir driver indirdim fakat uymadı. Bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim. Ati nin kendi sitesinde bu model için yalnızca Vista driver mevcut. Başka nerden bulabiliriz. Yardımcı olursan sevinirim.

11. quannash

quannash Yeni Üye

düşük bir ihtimal de olsa 3. parti yazılımı olarak omega drivers'ın catalyst üzerinde geliştirdiği yazılımı kullanabilirsin...elimde x1400 ekran kartı olan DELL ınspiron 6400 var ve şu anda catalyst control c enter çalıştırıldığında catalyst versionum Omega 7.12 olarak gözükmekte ve ekran kartım sorunsuz çalışmakta... bahsettiğim driverları http://www.omegadrivers.net/ati_winxp.php den indirebilirsin...

12. hasanbeyli

hasanbeyli Yeni Üye

iyi günler, fuj-siemens laptopa ram takarken içine vida düştü galiba bir de ramleri garantiye yollamıştım geri geldi 2 gb rami 1 olarak görüyor, ne yapmalıyım?

Sayfayı Paylaş