Laptop çok ısınıo ve aniden kapanıo

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında utkutoptas tarafından paylaşıldı.

1. utkutoptas

utkutoptas Yeni Üye

Laptop çok ısınıo ve aniden kapanıodu bende bi laptop soğutucusu almaya karar verdim almadan önce sizlere bi danışıyım dedim. Her cooler her laptopa uyar mı? Fiyatları ne alemde? Önerebileceğiniz bi model var mı? Cooler aldıktan sonra verim alabilir miyim? Alabilirsem ne kadar verim alabilirim? Bu sıcaklık sorunu için başka çözüm yolu var mı?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

notebook marka ve modeli nedir?
    ne zamandan beri ısınma sorunu var?

3. utkutoptas

utkutoptas Yeni Üye

Packard Bell Easynot MB87. Isınma sorunu hep vardı ama kapanmalar son 1-2 aydır çoğaldı.

4. 1ST4NBLu3

1ST4NBLu3 Yeni Üye

Son bir iki aydır havalar ısındı. Normal olarak dizüstü bilgisayarların küçük fanları yetersiz kalıyor. Hele benim gibi çok fazla oyun oynuyorsanız... :)
    Şunların fiyatları 20 lira.. 5-10*C düşürebilir sıcaklığı.
    Daha iyileri de var ama fiyatları yükseliyor kalitesine göre. Tabiki alınan verim de yüksek oluyor.
    İyi birşey alayım derseniz alüminyum gövdeli olması tercih edilir. Zalman tavsiye ederim. (yaklaşık 130-150 lira)

Yada boş bir zamanınız varsa ve el yapımından hoşlanırsanız bir toptancıya yada bilgisayarcıya gidip 2 veya 3 tane 8cmlik kasa fanı (3-5 lira arasında bir fiyat) ve bir usb kablosu alıp ayakkabı kutusuna monte etmeniz.

Resimde tek fan kullanılmış (12cm lik).
    Siz istediğiniz yere monte edebilirsiniz.

Kolay gelsin..

5. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Şunu belirtmek istiyorum. Notebook soğutucuların büyük bir kısmı gücünü usb den aldığı için fanın dönme hızı düşük olacaktır. bu da notebookunuzu ne kadar soğutur bilemem ama ille de alacağım diyorsanız gücünü usb girişinden almayan bir soğutucu alın derim çokta etkin bir soğutma beklemeyin ek olarakta.

6. Error!

Error! Yeni Üye

Sayfayı Paylaş