Laptop almak istiyorum ama ...

Konu, 'Notebook Genel' kısmında gazili_ tarafından paylaşıldı.

1. gazili_

gazili_ Yeni Üye

Merhabalar, alacağım laptobu ;flash,photoshop,video düzenleme programları,masaüstü yayıncılık programları için ayrıca delphi,php,asp ve ileri zamanlarda daha ağır yazılımlar için kullanacağım.Bu yüzden iyi bir laptop almak istiyorum çünkü uzun süre kullanmayı düşünüyorum,beni servislerle uğraştırmasın.Arkadaşlarımın deneyimleri ve görüşleriyle marka sayısını azalttım.Toshiba,HP,Exper,Acer vs vs çoğunu almayı düşünmüyorum.Geçenlerde bilgisayar satış yerlerinden birine gittim ordan bana LG tavsiye ettiler ve teknik serviste çalışmış olan arkadaşım da Asus tavsiye etti.Bu markalar hakkında araştırma yapıyorum ama modellere karar veremedim.Önerileriniz varsa nedenleriyle bana yol gösterebilirmisiniz?Çoğunluğun sorunu olan vista yı ise asla istemiyorum ama şimdiki laptopların hepsi vista yüklü.Alırken direk elime xp yüklü geçsin istiyorum ama satış yerleri bundada sorun çıkarıyor.En fazla 2000ytl ye kadar olsun istiyorum.Ankarada tavsiye edebileceğiniz güvenilir satış yapan ve format, driver ve cd verme konularında sorun çıkarmayacak bir satış yeri varmıdır?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Xp kurulumunu büyük firmaların hiçbirisi yapmaz. İlle xp li alacğaım derseniz işiniz çok zor.
    Biz bu sitede birçok notebookun sürücülerini buluyoruz.

Video işlemleri için vb güçlü işlemci lazım olacaktır. asus m51sn250dv modeli sizin isteklerinize cevap verebilir.

Sayfayı Paylaş