Laptop Alacağım çok Kararsızım.. Lütfen Acil Yardım..

Konu, 'Notebook Genel' kısmında soulfiesta tarafından paylaşıldı.

1. soulfiesta

soulfiesta Yeni Üye

Selamlar öncelikle forum için ve bu forumda emeği geçen herkese teşekkürler.

Uzun süredir laptop kullanıyorum, masaüstü bilgisayardan kurtulduğum da iyi oldu denebilir. En son Acer Aspire 5100 modelini kullandım. Fakat intel ve amd arasındaki işlemci rekabetlerini ve bilgisayar parçalarına olan ilgimi kaybettiğim için, bilgisayar ve özelliklerini de pek araştırmadım, şimdi ise hangi işlemci daha iyidir, hangi bilgisayar kullanışlıdır pek bir fikrim yok.

Hani bizim zamanımızda diye başlar ya dedelerimiz, babalarımız, öylece kaldım işte.

Öncelikle beğendiğim modeller arasında Acer 5920 var fakat sanırım 5920'nin de birçok serisi çıkmış. Ama hangisinin fiyatı ve özellikler çok hesaplı bilmiyorum, gerçi fiyatlarını da tam olarak bilmiyorum diyebilirim, kdv indirimi vergi düşüşü falan derken kafam allak bullak oldu anlayacağınız.

Ben neyi mi öğrenmek istiyorum, maximum 1300 YTL ile neler yapabileceğim bir bilgisayarım olabilir?

Bilgisayarım'da olmasını istediklerim;

250 - 320 Hdd
    256 Ekran Kartı
    2 GB'dan fazla Ram Belleği

Öncelikli kullanacağım programlardan birkaç tanesinin boyutu 2 DVD, 3 DVD arasında Müzik Editing, Mixing ve Mastering programları. Bunların yanısıra GTA 4 gibi oyunlarla da ilgileniyorum. Tasarım olarak Acer Aspire 5920 çok çok hoşuma gitti.

Bana hangi laptopu, hangi marka ve modeli, hangi özellikleri, benim isteklerimi karşılayabilecek bilgisayarlardan birkaç tane örnek yazar ve laptopların Windows XP'de mi Vista'da mı daha güzel performans gösterdiklerini söylerseniz çok ama çok minnettar olurum. Konuyu gün içerisinde sürekli takip ediyor olacağım. İyi günler, hoş sohbetler dilerim.

2. Error!

Error! Yeni Üye

GAT4'ü Vede O Dediğiniz işleri BU Aşağıdaki Özelliklerden Haricinde Biraz Yapılması Zor
    samsung-notebook-f56/samsung-r560-notebook-incelemesi-t6651.html

Samsung R560
    # Yonga seti: Intel PM45+ICH9M
    # İşlemci: Intel Core 2 Duo P8600, 45 nm Penryn, 2.4 GHz, 3 MB L2 önbellek, 25 W TDP
    # Bellek: 3 GB DDR3-1066 (PC3-8500)
    # Grafik çekirdeği: NVIDIA GeForce Go 9600M GT 512 MB GDDR3
    # Sabit disk: 320 GB, 5400 devir/dak.
    # Monitör: 15.4" WXGA parlak ekran - 1280×800 çözünürlük
    # Optik sürücü: LightScribe özellikli DVD yazıcı
    # Pil: 6 hücreli 5200 mAh
    # Ses: Yüksek tanımlı 2x 2W hoparlörler
    # İnternet kamerası: 1.3 MP
    # Bağlanabilirlik: 802.11n taslak kablosuz ağ, Gigabit Ethernet, modem, Bluetooth 2.0+EDR
    # Giriş/çıkışlar: 3x USB, 1x D-Sub VGA, HDMI, kulaklık, mikrofon, modem, Ethernet
    # Diğer: SD kart okuyucu, dahili mikrofon
    # Boyutlar: 35,8 x 26,4 x 2,8 cm
    # Ağırlık: 2.7 kg

Buda Acer ASPİRE Bırakın Gta 4 ü Yüklenmesine bile izin vermez :)

Chip Seti Intel 965PM Chipset
    İşlemci / Hızı Core 2 Duo T7100 1.8 Ghz 2MB 800MHz Santa Rosa
    Ekran Özelliği 15.4" / 1280 x 800 / WXGA
    Ekran Boyutu 15.4"
    Ekran Kartı Nvidia® GeForce 8600M GT 256MB DirectX 10
    Sistem Belleği 2048MB 667MHz
    Bellek Yuvası 2
    Sabit Disk Kapasitesi 160GB 5400RPM 8MB
    Ses Kartı TÜMLEŞİK
    Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
    Klavye TR/Q
    Kablosuz İletişim Intel Pro 4965AGN 802.11a/b/g/Draft N
    Bluetooth Özelliği Var
    Infrared Yok
    Pcmcia Var
    USB (Adet) ? 4
    FireWire Yok
    Seri Port Yok
    Paralel Port Yok
    S-Video (TV-Out) Var
    Fax Modem Var
    10/100 Ethernet Var
    Pil Ömrü (Saat) 3

Eğer Samsung'lada Oynanmaz Derseniz...

3. soulfiesta

soulfiesta Yeni Üye

samsungun fiyatı tuzludur muhtemelen, peki ne alayım ? bir arkadaşım 2 sene önce Acer 5920 +8600 GT 1700 YTL ye aldıgını söyledi ve çok memnun muş siz ne diyrsunuz ? 1300 YTL ye en güzel tasarım & kullanım olarak ne önerirsiniz ?

4. soulfiesta

soulfiesta Yeni Üye

Acer 5920 g
    ıntel core 2 dua prossesor T8100
    2.7 ghz 800 mhz FSB
    8600 M Nvdia Geforce
    2 GB DDR 2
    320 GB HDD

arkadaşım birtanesi bunu önerdi sizce nasıl ve ne kadara bulabilirim bu modeli

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

oldukça eski bir model. şu anda satıldığını sanmıyorum.

6. soulfiesta

soulfiesta Yeni Üye

ben acerin aspire 5920 tasarımını çok bğeeniyorum peki aynı kasa içinde 320 hdd si olan 2 gb ramı olan 1300 ytl alabileceğimiz bi cihaz modeli yok mu

7. Bu-r0cK

Bu-r0cK Yeni Üye

Tek tasarımLara bakarak Lütfen yanıLmayın. birsirü güzeL tasarım oLan ama çok aşırı fiyatLarda hiç performans aLınamıcak notebook'Lar satıyorLar tam üstüne bastığınız bir notebook inceLiyodum şuanda diyebiLirim. 250 veya 320 gb hdd istemişsiniz ama benim buLduğum 500 gb oLdukça boş aLanınız oLucaktır. :) ve Error! verdiği pcnin fiyatı 1300 tLden biraz uçuk bir fiyatta sanırım. istediğiniz markada kasa aynı değiL ama yeni kasa güzeL bir notebook buLdum ve özeLLikLeri gayet iyi. iyi bir performans eLde edersiniz oyunLarda veya yapıcağınız işLerde.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/Aspir ... ,8820.html

4 gb ram ve 512 Lik ATI Radeon HD 4650 oyunLarda çok iyi bir performans vericektir işLemciside özeLLikLere göre gayet uygun 15 inç yeter demişsiniz 16 inçLik geniş bir ekranı var. 1.293 tL de oLdukça iyi bir fiyat bu özeLLikLer için. aLabiLiceğiniz en iyi notebooktur sanırım istediğiniz marka modeL ve istediğiniz özeLLikLerden fazLası ;)

8. soulfiesta

soulfiesta Yeni Üye

cok tesekkur ederim :)

9. soulfiesta

soulfiesta Yeni Üye

samsung r522 04 tr modeli alındı. tşkler

Sayfayı Paylaş