Kurulumlu xp cdsi oluşturmak

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında anoedi tarafından paylaşıldı.

1. anoedi

anoedi Yeni Üye

Selam arkadaşlar ;
    Öncelikle konuyu yanlış yere açmışsam özür dilerim sizlerden ,müsade ederseniz bir sualim olacak :

Toshiba satellite A200-23U dizüstü bilgisayarım var ,üzerinde windows vista home premium yüklü.Bilgisayar ile gelen recovery dvd si ile vistayı kurmak çok kolay ve zahmetsiz.En sevdiğim yanı ise sürücüleri kendi yüklüyor olması...

Ancak ben şuan xp ye dönmeyi düşünüyorum ,forumdan nasıl yapılacağına dair birkaç bilgi edindim şansımı deneyeceğim.Forumdan edindiğim bilgilerde sata sabit disklerin sürücülerini xp cd si içine gömdüğümüz yazıyor ,acaba diğer sürücüleride xp cd si içine gömme imkanımız varmı ?
    Böyle bir şansımız varsa benim için çok rahat olacak gerçekten.
    Değerli bilgileriniz ve ayırdığınız değerli zamanınız için şimdiden teşekkür ederim ,saygılarımla.

(NOT : Kuracağım xp 64 bitlik professional sürüm)

2. anoedi

anoedi Yeni Üye

Yahu dostlar hiç kimse bu konu hakkında bilgi sahibi değil mi?
    Yardımcı olunuz lütfen ...

3. kuzi

kuzi Yeni Üye

SEnin sorun nerede kardeş ben gözden kacırdım sanırım [alala]

4. kuzi

kuzi Yeni Üye

Ahanda soruyu gördüm
    Ben okulda sormustum.Hoca var demişti.Sanırım bu mümkün.

5. anoedi

anoedi Yeni Üye

Peki bu konu hakkında bilginiz var mı arkadaşım ?

6. kuzi

kuzi Yeni Üye

Hayır yok ama sizin için araştırırım.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

nlite isimli program ile sata sürücülerini ekleme yöntemi gibi yapılabilir ancak ne kadar saplıklı olur tartışılır.
    Ben henüz denemedim bu sebeple bir yorumum yok.

8. anoedi

anoedi Yeni Üye

İlginiz için çok teşekkür ederim dostlarım ,
    Konu hakkında ilerde konu hakkında bilgi edinirseniz ,buradan benimlede paylaşmanızı rica ederim...

Teşekkürler ,saygılarımla ...

9. darknesskemal

darknesskemal Yeni Üye

şahsen ben sata driveri xp cdsine entegre edip laptopa yükledim ve herhengi bir sorun yaşamadım.sata hardiskten dolayı okumama sorununa oldukça temiz bir çözüm tavsiye ederim.katılımsız cd oluşturarak sadece kurulumu başlatıp arkanıza yaslanabilirsiniz o herşeyi hallediyo

10. kuzi

kuzi Yeni Üye

Bu konuya akınca bbişey hatırladım.Yukardaki mesajlada sizin için arastırırım demiştim ya araştırdığım zamanda ne için araştırdığımı unutmustum :lol: Şimdi aklıma geldi.Kusura bakmayın [gulmek]

11. aliyuksel

aliyuksel Yeni Üye

konunu açılım tarıhıne bakmadım ama bılgı belkı işine yarar + kişilerın kafasındakı sorular gıder

senın Toshiba satellite A200-23U dizüstü bilgisayarına xp kurulumun başla bakalım Hdd görcek Mı ..? Büyük ihtimal Görmez Gibi
    Çünkü Toshıbaların Bazı Serılaerı Bu sekılde Bunun için yapmamn Gereken 2 Şey Var
    1. İnterenetten Full satalı Bır Xp Bulup Denemedın Olursa devam Olmassa 1. sine geçelım
    2. İse Notebokun bu sıtede Büyük İhtimal Sata drıverı var burdakı arkdasların notebook drıverı konusunda olduıklarını hepımız bılıyoruz.. ve şimdi bu drıverı bulduk ve napcaz Nlite Denilen Bı programla Xp içine entegre etcez bu nasıl olur dıye sorarsan yıne bu forumda anlatımı mevcuttur veya eskı noteboklar için konusyon dahılı disketı varsa oda olur veya usb disket sürücünüz varsa bununlada yapabılırsınız daha sonra bu işlermlerı yapğtımtan sonra hdd bu drıver eklendtısı sayesınde kurabılırsın

sonra drıverlerınıde bulursun

Sayfayı Paylaş