Kullanım şeklime göre hangi dizüstü marka ve modeli olur ?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında emreka82 tarafından paylaşıldı.

1. emreka82

emreka82 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Makine yüksek mühendisiyim ve çoğunlukla doktora çalışmamda kullanmak istediğim bir dizüstü alacağım. Doktora çalışmamda;
    programlama (Visual Fortran, C vs.),
    çizim (Solidworks, Catia),
    3D modelleme ( Gambit, Fluent, tecplot 360) işleriyle uğraşacağım.

Sabit bilgisayarım var ama evde hep aynı yerde çalışmak zor gelmeye başladı, hem ses fazla gelmeye başlıyor bir zamandan sonra, hem de sıcak oluyor.

Yukarıda saydığım özelliklerle birlikte 1080i Pioneer 4280xa plazmaya da arada bir hd film bağlayıp izlemek istiyorum. Ayrıca ilgi alanı olarak video programlarıyla çalışıyorum (Video coder, divx çevrim). OYUN OYNAMAYI DÜŞÜNMÜYORUM.

Bunların hepsini karşılayabilecek ve fiyatı 1700 lirayı geçmeyen, ısınma ve ses sorunu olmayan, mümkünse pili de az gitmeyen, tercihen 15 inç altı ekranlı ve Gaziantep'te teknik servis sorunu yaşamayacağım hafif bir dizüstü önerirseniz sevinirim.

Ayrıca küçük bir soru: Windows 7'lerin hepsi (Starter,Basic dahil) XP versiyonlarına downgrade edilebiliyor mu lisansı bozulmadan ?

Biraz fazla kriterim var biliyorum ama ilk kez laptop alacağım için biraz ince eleyip sık dokuyacağım ve eylül sonuna kadar almayı istiyorum. Bu arada yeni katıldığım forumda incelemeleri de okuyacağım fırsat buldukça. Teşekkürler.

Emre Kara

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Alacağınız notebooklarda windows 7 professional işletim sistemi yoksa xp downgrade i yasal olarak yapamazsınız.

Servisler genelde olduğunuz şehirde değil merkezlerinde tamir yaparlar. Kargo ile gönderirsiniz. Bu yüzden şehrin pek önemi yok.

Size güzel bir ekran kartı ve güzel bir işlemcili notebook lazım.
    Önerim ati 5730 ya da 5650 ekran kartı olan ve en az core i5 işlemcili bir notebook alın.

3. emreka82

emreka82 Yeni Üye

Teşekkürler cevabın için. Xp downgrade opsiyonel olarak söyledim. XP mode kullanmak da işimi görebilir. O zaman en az 5650 paylaşımsız ekran kartı ve core i5 işlemcili bilgisayar bakıyorum. [bravo]

Sayfayı Paylaş