keysmart driver sorunu

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında chingy_31 tarafından paylaşıldı.

1. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

arkadaşlar,keysmart laptopa format attım xp yükledim ama markasını bilmediğim için driverlarını bulamıorum.laptopunda altından markasını falan hiç bişiyi belli olmuor.yardımcı olabilicek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    everestten ekran kartı modelini buldum en azından görüntü ii olsun dedim ama hangi driver indirsem hata verio uyuşmuo dio.ati mobility radeon 9600/9700.anakart kapok intel 852/855gm.
    arkadaşlar lütfen yardımcı olun ya geceden beri uğraşıorum olmuor.intelin kendi sitesinden indirdim anakart driverını."kur bozuk veya eksik dosya olduğu için kapanıor" dio yüklenmo.ekran kartı için giriorum ati kendi sitesine uygun deil dio allah aşkına bana birisi bi yol göstersin yoksa delircem.

2. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

Kod:

Bilgisayar:  
       Bilgisayar Türü   Gelişmiş Yapılandırma ve Güç Arabirimi (ACPI) PC (Mobile)  
       İşletim Sistemi   Microsoft Windows XP Home Edition  
       OS Servis Paketi   [ TRIAL VERSION ]  
       Internet Explorer   7.0.5730.13 (IE 7.0)  
       DirectX   4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)  
       Bilgisayar Adı   ILKER  
       Kullanıcı Adı   fenerbahce  
       Oturum Etki Alanı   [ TRIAL VERSION ]  
       Tarih / Saat   2008-09-06 / 21:44  

Anakart:  
       CPU Türü   Mobile Intel Pentium M 745, 600 MHz (6 x 100)  
       Anakart Adı   KAPOK Intel 852/855GM  
       Anakart Çipseti   Intel Odem i855PM-333  
       Sistem Belleği   [ TRIAL VERSION ]  
       DIMM2: ProMos/Mosel Vitelic V826664G24SASG-C0   [ TRIAL VERSION ]  
       BIOS Türü   SystemSoft (12/18/99)  
       İletişim (COM ve LPT)   İletişim Bağlantı Noktası (COM1)  

Görüntü Birimi:  
       Görüntü Bağdaştırıcısı   ATI Mobility Radeon 9600/9700 (M10/M11)  
       3D-Hızlandırıcı   ATI Mobility Radeon 9600/9700 (M10/M11)  

Çokluortam:  
       Ses Bağdaştırıcı   Realtek ALC202(A) @ Intel 82801DBM ICH4-M - AC'97 Audio Controller [B-1]  

Depolama :  
       IDE denetleyici   Intel(R) 82801DBM Ultra ATA Storage Controller - 24CA  
       Disk Sürücüsü   FUJITSU MHT2060AT (60 GB, 4200 RPM, Ultra-ATA/100)  
       Optik Sürücü   TSSTcorp CDW/DVD TS-L462A (DVD:8x, CD:24x/24x/24x DVD-ROM/CD-RW)  
       SMART Sabit Disk Durumu   OK  

Bölümler:  
       C: (NTFS)   [ TRIAL VERSION ]  
       D: (NTFS)   27227 MB (26098 MB boş)  
       Toplam Boyut   [ TRIAL VERSION ]  

Giriş:  
       Klavye   Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye  
       Fare   PS/2 Uyumlu Fare  

Ağ:  
       Birincil IP Adresi   [ TRIAL VERSION ]  
       Birincil MAC Adresi   00-90-F5-3A-5F-7C  
       Ağ Bağdaştırıcısı   Bluetooth Device (Personal Area Network)  
       Ağ Bağdaştırıcısı   Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC (192. [ TRIAL VERSION ])  

Çevre Birimleri:  
       FireWire denetleyici   Texas Instruments TSB43AB21 1394A-2000 OHCI PHY/Link-Layer Controller (PHY: TI TSB41AB1/2)  
       Kızılötesi denetleyici   Infrared Port  
       USB1 denetleyici   Intel 82801DBM ICH4-M - USB Controller [B-1]  
       USB2 denetleyici   Intel 82801DBM ICH4-M - Enhanced USB2 Controller [B-1]  
       USB-Aygıt   Generic Bluetooth Radio  
       Akü   Microsoft AC Bağdaştırıcısı  
       Akü   Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili  

DMI:  
       DMI BIOS Sağlayıcısı    
       DMI BIOS Sürümü    
       DMI Sistem Üreticisi   bekopc  
       DMI Sistem Ürün Adı   M37EW  
       DMI Sistem Sürümü   None  
       DMI Sistem Seri Numarası   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Anakart Üreticisi   KAPOK  
       DMI Anakart Ürün Adı   Intel 852/855GM  
       DMI Anakart Sürümü   None  
       DMI Anakart Seri Numarası   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Kasa Üretiçisi   KAPOK  
       DMI Kasa Sürümü   5a  
       DMI Kasa Seri Numarası   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Kasa Fiyat Etiketi   [ TRIAL VERSION ]  
       DMI Kasa Türü   Portable  

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle donanım raporunuzun tamamını buraya kopyalamadığınızı belirteyim. raporda bahsi geçen donanımların sürücüleri aşağıdadir.

Keysmart Notebooklara xp kurulumu ve gerekli sürücüler.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    5. Eğer daha önce hiç xp kurmadıysanız detaylı anlatım için şurayı okuyunuz.
    6. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

1. Anakart Sürücüsü : Intel 810/815/820/830/840/852/855/860 chipset driver
    2. Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Ati vga driver for windows xp sürücüsünü indirip kurun, gerekirse aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleme metodunu kullanın. Hala sorun yaşarsanız şu yazıda anlatılanları yapın.
    3. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.
      Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    4. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    5. Kart okuyucu sürücüsü: Texas Instruments Card Reader driver

4. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

siz böle yazmışsınız bnde aynısını yaptım.yalnız sistem özetini seçtim.....
    sonacıma,laptopta vista kurulu değildi.xp kuruludu.yani laptop eski ve bu yüzden markasını falan bilmiyorum.sadece keysmart olduğunu bilioyrum.ilk başta format atıp xp yi kurdum.google dan arattığım kadarıyla bir sürü anakart ve ekran kartı sürücülerini denedim.hiç biri olmadı.sona tekrar format atıp xp yi yükledim ve bütün güncelleştirmeşleri yaptım.sp3ü kurdum.kurduktan sona ekran kartı sürücüsünü denedim olmadı sona anakart sürücüsünü denedim o da olmadı.sona internete girmem gerektiği için ethetnet sürücüsünü indirdim ve ses kartı sürücüsü indirdim bunlar sorunsuz şu anda.sona buraya yazdım.genel olarak olay budur.Ve son olarak bütün bunlara rağmen bu dediğiniz sürücüleri indirsem olurmu?

5. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

ben sizin verdiğiniz işlemi yaptım ama anakart olmadı.ekran kartı oldu ama pc de bi program var.Adeko diye mutfak çizme programı.bu programda mutfağı renklendirme yaparken yani ekran kartına iş düştüğü zaman ekran kararıyor ve pc çalıştığı halde ekran simsyah öle kalıyor pc.böle olunca ben adeko nun müşteri hizmetlerini arayarak sordum acaba programda mı bi sorun var diye.ordaki yetkili bana.en son format atıp atmadığımı sordu ve ekran kartını güncellemem gerektiğini sordu amaaaa.bi sorun vardı ati control center çalışmıordu hata veriodu.net.framework hatası.arkadaşlar çok çıkmazdayım ne yapcağımı şaşırdım.şimdi bnde ekran kartı driverını kaldırdım öle kullanıorum pc yi.böle kullanınca sorun yok fakat bildiiğinz gibi ekran kartıntan tam verim alamıorum :(

6. xcodex

xcodex Yeni Üye

Hala driver arıyor musunuz?

7. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

yok hayır aramıyorum...bütün driverları yüklemiştim bi tek ekran kartı olmuyordu galiba.şu adeko programında grafiksel işlemler yapınca pc reset atıyordu.sona bilgisayarın sahibi yetkili servise verdi.onlar halletti.teşekkürler ilgilendiğiniz için...

Sayfayı Paylaş