kernel data in page hatası

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında ratata6740 tarafından paylaşıldı.

1. ratata6740

ratata6740 Yeni Üye

[ofof] kernel data in page hatası . ne yapmalıyım arkadaslar [imdat]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. ratata6740

ratata6740 Yeni Üye

hocam kime sorduysam bir cevap alamadım
    müsterinin makınası kullanırken mavi ekrana düşmüş ''hata bölümünde kernel data in page'' hatası yazıyor.bende bastan formatladım formatlarkende bu hatayı verdi yine.forumlara baktım hiç kimsenin kesin birsey dediği yok kablo değiştir ram değiştir hdd değiştir ana kart değiştir.bunların sadece birinde sorun kalkıyor anakartı değiştirdiğinde.diğerlerinde veriyor hatayı.ben bu hatanın ne oldugunu ve nasıl çözüleceğini öğrenmek istiyorm.
    cevabını bekliyorm [imdat]

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yabancı sitelerde bu hatanın sebebi için şunu diyorlar. Windows işletim sistemini ikincil olan bi diske taktıysanız ve aynı ide bağlantısına başka cihaz bağlamadıysanız oluyormuş.

and you receive the following KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR stop error message:

0x0000007a (e163a3e4,c000000e,bf8e9313,0697f860)
    This problem occurs on a system where Windows XP is installed on a hard disk that is configured as a subordinate ("slave"), and no other device is connected to the same IDE controller channel (primary or secondary).

From Microsoft Knowlege Base 330100 Looks like you are set on slave

5. ratata6740

ratata6740 Yeni Üye

valla hocam daha acık olursam sevineceğim neyi nereye takacam aynı ıde ye baska bir baska baglantı yapacak mıyım? bilemedim :?: :cool:

Sayfayı Paylaş