Kararsız kaldığım modeller:Samsung RF510 & Toshiba Satellite

Konu, 'Notebook Genel' kısmında kolasi tarafından paylaşıldı.

1. kolasi

kolasi Yeni Üye

Daha önce acil laptop almam gerektğini yazmıştım notebook-genel-f24/ust-duzey-laptoplardan-hangisi-t14678.html
    Şimdi tavsiyeler Samsung’dan bir ürün üzerinde büyük oranda karar kıldım. Ürünü bilen, inceleyen, kullanan, hakkında fikir sahibi olanlardan yorum bekliyorum. Ben Mediamarkt denedim ürünü, tasarım olarak çok ön plana çıkmasada i5 işlemcisiyle tatmin edici derecede hızlı.
    Ama ekran kartı konusunda bi fikrim yok çünkü yeni ekran kartlarını pek bilmiyorum . Nvidia 330m bir ekran kartı kullanıyor (1gb). 500gb hdd ye sahip, 4gb ddr3 ram ile beraber.
    Markalarla ilgili teknik desteğe önem verdiğimi de ayrıca yazayım, bu konuda dell gibi, asus gibi, samsung gibi markaların çok iyi olduğunu duymuştum.

Fikirlerinizi çok merak ediyorum. Ürünü seçip alacağım.

2. kolasi

kolasi Yeni Üye

arkadaşlar biraz acelem olduğu için fikirlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tam olarak hangi modellerin arasında tercih yapacaksınız? Model adları ve özellikleri ile yazar mısınız?

4. kolasi

kolasi Yeni Üye

hocam net modelden ziyade daha genel değerlendirmek istiyorum. çünkü bir modelin bile o kadar çok alt modeli varki.

meselea samsungun i5 işlemcili rf sersi ile asusun kj serisi var. onlarda genelde i5 işlemcili. şayet bu iki modeller arasında marka olarak değerlendirme yaparsan sevinirim. samsungu neden tercih etmeliyim, asusun neden tercih etmeliyim?

Mesela ben bi tercih sebebi biliyorum, şikayetvar.com da asusun şikayetleri samsungdan çok daha fazla. samsung şaşırtıcı derecede az şikayet almış

5. kolasi

kolasi Yeni Üye

rkadaşlar ürünü seçmeme az kaldı bir el verseniz hep beraber seçmiş olsak:)

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus 8-9 senedir ülkemizde notebook satıyor. Samsung ise son bir iki yıldır var.
    Bu sebeple şikayet sayısı doğru bir araç değil marka seçmek için.

Artık teknolojiler çok yakın bence en önemli konulardan biri servistir.
    Servisi iyi olan markayı almakta fayda var.

7. kolasi

kolasi Yeni Üye

Samsung'un servisi hakkında kötü bir şey duymadım daha. Gayet başarılı olduğunu söyleniyor. Ki ben de az çok biliyorum.

8. nickolei_helm

nickolei_helm Yeni Üye

1-2 sene bence şikayet zamanı için az bir zaman değil. Kaç tane laptop 3 sene sonra şikayet yaratıyor ki. 1 sene sonunda kötü olan mal hemen kendini belli etmiyormu arkadaşlar...

Ben 1 aydır Samsung NP300E5Z S01TR Kullanıyorum. Gayet de memnunum.bataryası ciddi ciddi uzun ömürlü. NVidia Optimus gt520mx 4 GB DD1 1033 mHZ, 500 gB hdd Şık tasarım. Gayet hafif ve ince..

Kesinlikle tavsiye ederim. Çok uzun araştırmalarım sonucu bunda karar kaldım. DELL çok önermem . Çalıştığım firmada 250 den fazla Laptop unu kullanıyoruz. Malesef %60 ı sorundan başını kaldıramıyor. Tütekici geri bildirimlerine dikkat edin derim

Saygılar...

9. exests

exests Yeni Üye

çok geç cevap veriyorum ama Samsung RF510 modelini buradan almıştım halen kullanıyorum problem yok, onu tavsiye ederim diycem ama çok geç kaldım çoktan almışsındır. :)

Sayfayı Paylaş