Karar Veremedim

Konu, 'Notebook Genel' kısmında excalibur2778 tarafından paylaşıldı.

1. excalibur2778

excalibur2778 Yeni Üye

Sayın Şaka Kardeşe ve Forumdaki arkadaşlar Merhaba;

2 Notebook inceliyorum ama karar veremedim, yardımcı olursanız sevinirim.
    Asus M51 Modeli ve X52 Modeli arasında kaldım,
    M51 serisi 2 GB Ramlı ve Nvidia 9500 Ekran Kartlı,
    X52 Serisi 3 GB Ramlı ve Ati 2600 Ekran Kartlı,

Zaten 64 Bit işletim sistemi olmadan bu ürünlerde zaten 4 GB'ı desteklemiyor dolayısı ile ramlar yeterlidir diye düşünüyorum, Ama ekran kartları konusunda karar vermedim, Nvidia 9500'mü yoksa Ati 2600 Chipsetlimi alsam, ikiside paylaşımsız 512 MB, ayrıca bu iki notebook arasında ne fark var kullanan arkadaşlar iyi ve kötü yanlarıyla yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden Teşekkürler...

2. hakzan

hakzan Yeni Üye

Zaten donanım olarak iki laptop arasındaki farkı yazmışsın.
    Öncelikle 9500gs, hd2600 den daha iyi bir kart,
    Ram 3 gb olması single çalışacağı anlamına gelir ve 64bit veriyolu kullanır.
    Ram 2 gb olması dual çalışacağı anlamına gelir ve 128bit veriyolu kullanır.
    Google dan bakabilrsin single,dual arasındaki farka.
    İşin aslı M51sn daha iyi görünüyor, ben olsam onu alırım.Kullanan kişilerin yorumlarını alırsın ona göre kararını verirsin.

3. excalibur2778

excalibur2778 Yeni Üye

Arkadaşlar bu arada daha önceki mesajımda gördünüzmü bilmiyorum; Kullandığım Airties RT-211 Wireless Modem ve Asus F3SC220DR Notebook arasında wireless hızı konusunda mesaj yazmıştım, daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar olduğundan dolayı aldığım bilgiyi paylaşmak istedim, Modemim Arities RT-211 Wireless ve Notebook'un wireless'i 4965 a/b/g/n Chipsetli arasındaki bağlantı hızı 54 Mbps'nin üzerine çıkmıyor, Airties firması ile görüştüğümde arkadaşlar modemlerinin Wus300 vs. gibi aparatlarla daha hızlı çalışacağını ayrıca herhangi bir aparat olmadan notebook'un 125Mbps desteklemesine rağmen Airties Modem Modelerinin DRAFT N desteği olmadığından dolayı 125 Mbps çalışmayacağını bildirdiler, dolayısı ile sorun modemlerden kaynaklanıyor, Kullanan arkadaşların bilgisine...

4. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Bence Asus M51SN250DV... veya Asus F3SG240DV

Sayfayı Paylaş