kapanma sorunu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında bora1956 tarafından paylaşıldı.

1. bora1956

bora1956 Yeni Üye

toshiba a200 23u laptop
    sorun ise internette flaslı uygulamarda yada bilgisayarı işlemciyi kasan programlarda bilgisayar elektrik gider gibi birden kapanıyor. macunu temizliği yerinde yani fanlara macuna suc bulmayın. kaç format attım bilmem ama sorun düzelmedi. everest ile performansı zorladım bi ara bakıyorum 60 C yi geçmeden küt gidiyo bi gün sonra testi tekrarlıyom 80 C de olsa tık yok
    servise gödnerdim 2 hafta test ettiler dediler zorlamışlar abi valla kapanmadı dediler hasta doktorun ayağına gidince bişeyim yokmuş dermiş benim işimde öle gibi. servisten geldi ama yine kapanıyo. kafayı yedim kafasına estikçe kapanıyo driverler güncel bios artık toshibanın siteisnde güncel olan prorgamını yukledik kurduk ama bi fark göremedim bios ekranında...güncel yani.
    pil taş çatlasın 15dk gidiyo. şarj kablosuyla pille kullanıyorum laptopu. her türlü denedim. biostan bunun ayarıda yok nasıl bi biossa. toshibanın allah belasını versin türkiyeye en kötü mallarını gödneriyor arkadaşlar haberiniz olsun artı çinden gelen bütün malların hepsi 3.sınıf kalitedir haberiniz olsun... pişmanım toşiba aldığıma parama yazık oldu 3 sene oldu 1,5 senesi servislerde geçti

2. yorgunkrai

yorgunkrai Yeni Üye

merhaba öncelıkle macun denemesı yaptın mı kı yapmıs görunuyorsun o zaman sorun işlemcide işlemci iğne uclarını kontrol et ve fanın saglıklı calıstıgından emın ol F9 ıle bıos 0 la ve kullandıgın işletım sıtemı xp ise sata surucusunu entegre et öyle kur buyuk ıhtımal iastor4'tur. bunu driverpack'tan ındır... entegre et duzelmesı lazım duzelmedıyse yardımcı olurum...

3. bora1956

bora1956 Yeni Üye

işletim sistemim win 7 32bit biosta geçenlerde dynamic cpu frequency mode diye bi yerden dynamic değilde always lowu seçtim yavaşladı ama kapanma durdu bunun başka yolu yokmu bu seferde biraz yavas gibi çünkü

4. 106Tuner

106Tuner Yeni Üye

aynı model toshiba bendede var aynı dertden muzdaribim ramleri 4gb yaptım tüm macunları ekrankartı işlemcisi dahil hepsini yeniledim genel temizlik yaptım kasanın içi tertemiz fanda sorun yok ama gene kapanıyor gene kapanıyor :s

Sayfayı Paylaş