Kalıcı DNS ayarları nasıl yapılır?

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında chuky981 tarafından paylaşıldı.

1. chuky981

chuky981 New Member

DNS ayarlarını yaptıktan sonra bilgisayarı tekar açtığımda ayarların (aşağıdaki DNS adres sunucularını kullan) tekrar eski haline dönmüş olduğunu görüyorum. her bilgisayarı açtığımda ayar yapmaktan bıktım. tabi baştan başlatmayınca etkin de olmuyor. (vista kullanıyorum)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aslında genelde kalıcı olur :)
    Ayarlarınızda bir sorun olmalı.
    Tam olarak ne yaptığınızı adım adım yazar mısınız?

3. chuky981

chuky981 New Member

ağ ve paylaşım merkezinden durumu görüntüle diyorum, oradan özellikler, internet protokolü sürüm 4 (TCP\IPv4) ün özelliklerine, oradan aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan a ip numarasını yazıyorum...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

çok ilginç. umarım fikri olan biri çıkar.

5. ph54

ph54 New Member

Kalıcı DNS ayarlarıyla uğraşmana gerek yok .Bu programı (trky-dns ayar 1.2.1)aşağıdaki vermiş olduğum adresten indir.Kurman yeter.Ayarlar bölümünden aktifleştirdikten sonra başka birşey yapmana gerek yok.Artık DNS ayarların kalıcı olacaktır.
    http://www.indirmax.com/program.asp?id=2780

6. ph54

ph54 New Member

Söylemeyi unuttum bende vista kullanıyorum ve vistada sorunsuz calışıyor.Bilginiz olsun SAYGILARIMLA :!: :!: :!:

7. slash

slash New Member

Merhaba;

Bilgisayarınızın Deep Freeze ve benzeri bir program yüklü olmadığından emin olun, eğer yüklüyse dns ayarlarınızı yapmadan önce programı Deactive ( pasif ) konuma geçirin. Saygılar Slash.

8. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan New Member

arkdaşın verdi prg olabiliri ama vista da TCP/IP değildi Diğerleiri olması lazım Yanlış hatırlamıyorsam tam isim veremedim kusra bakma diğerlerinden DNS leri girdin zman öylence kalıyordu die hatırlıyorum KoLay gelsin

Sayfayı Paylaş