kafama takıldı??

Konu, 'Notebook Genel' kısmında cskn tarafından paylaşıldı.

1. cskn

cskn Yeni Üye

asus f3sv marka laptopuma ram ve 7.1 destekleyen ses kartı takmak istiyorum. bunları yaptıktan sonra garanti kapsamı dışında kalırmıyım? ve nerden taktırmamı önerirsiniz acaba? saygılar..

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu tür uygulamalar genellikle garantiyle ilişkilendirilmez,yani garantiyle alakası yoktur ama markadan markaya da bazı değişiklikler gösterebilir.Garanti koşullarını belirten bir yazısı vardır bilgisayarınızın yanında verilen,okuyunuz.servise danışıp sonra uygulamakta fayda var.

3. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

makinada zaten 2 Gb ram ve 2 tane slot var nasıl takabiliceksin?
    eger ram i 4 Gb yapıcaksan işletim sistemin 64 bit vista ültimate olması lazım,yoksa 3GB görür. ram artırman garantiyi bozmaz.
    7.1 ses kartı için bişey diyemiycem ama takılamaz diye biliyorum.
    bu konuyu buraya açtıgın için kitlenme olasılıgı çok yüksek.asus f3sv ile ilgili ana konu var oraya açsan daha iyi olur ;)

4. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

emrah hocam cvp yazmışın,ben niye görmedim yaa :?:
    ben yazarken sen göndermişin galiba :D

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sanırım 2 tane 2 gb ram takmak istiyor arkadaş.

6. cskn

cskn Yeni Üye

yo hayır bitane 2 gb ram taktırmak istiyorum. daha fazla performans için. araştırmalarıma göre laptoplara ses kartı da takılabiliyo. xp ye geçiş yapmayı düşünüyorum. eğer 3 gb görcekse ben de 1 gb daha taktırım. amacım daha yüksek performans yakalayabilmek. konu garanti olduğu için buraya açayım dedim. kitlenmese bari :)

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

:)
    Aslında kilitlenmesi için en az iki sebep sayabilirim ama neyse :)
    Asus notebooklara Ram takmak garanti dışı bırakmaz. Ses sistemi hakkında ise bir fikrim yok malesef.

8. cskn

cskn Yeni Üye

tamam arkadaşlar sağolun :) Allah razı olsun saka kitlememişsin :D iyi akşamlar..

9. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

kardeş 2 tane 1 GB ram tek 2GB ram den daha performanslı çalışması gerek dual oldugu için.ama 3 GB olunca nasıl olur bilemiyorum.

10. cskn

cskn Yeni Üye

o zaman bitane boş slotum warsa 1 gb ram takarım kaliteli daha etkili olur. boşuna zarar etmeyelim

11. The Wind

The Wind Yeni Üye

2 gb ramlaer aşırı pahalı zaten şu an.Sonra düşünebilirim şahsen.Yaparsam 4 gb yaparım zaten,xp ile işim olmadığı için.
    1gb 50 ytl falan şu an kdv dahil,2 gb ise 170 180 ytl civarlarında.Bence zaten şu an 2 gb normal,ileride belki 2 gb yetmeyebilir ama şu an bana fazla bile.100tane program açıyorum yine de 1.5 gb ı aştığını hiç görmedim ram kullanımının.

Sayfayı Paylaş