Kablosuz Ağ Hızı

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında caldera tarafından paylaşıldı.

1. caldera

caldera Yeni Üye

Merhaba,
    Şirketimiz daha önce Kablo ile Ağ kuruluydu, bütün Pc'leri (4-5 adet) kablosuz Airties Wus-300 ve Airtis Wireless modem ile kablosuz yaptım. Daha önceleri 1 Gb a yakın dosyaları 2-3 dk içerisinde Ağ üzerindeki herhangi bir PC'ye rahatlıkla kopyalayabiliyorduk. Kablosus a geçtikden sonra bu süre 20-25 dk. ya ulaştı. Sebebi ne olabilir. yani Kablosus Network yavaşmıdır ? nasıl giderilebilir.
    Teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Normal kablonun varsayılan hızı teoride saniyede 100mbit'tir. Kablosuz ağlarda ise şu andaki varsayılan hız teorik olaran 54mbit/saniyedir.

Dolayısıyla şimdilik ( draft n ile kablosuz yaklaşık 300mbit/saniye) kablolu bağlantı daha hızlı.

Ayrıca kablosuz ağlardaki bağlantılar genelde daha sağlıksız olur.

3. velociraptor

velociraptor Yeni Üye

saka'ya katılıyorum..
    aşağı yukarı kablolu ile kablosuz arasında yarı yarıya erişim zamanı farkı var
    ama sizin erişim süreniz bu oranın üzerine çıktığına göre kablosuz bağlantıyı tam verimli olarak kullanamıyorsunuz demektir. sinyalin dogru alınmasını engelleyen duvar, mesafe gibi faktörler olabilir..
    bunu aşmanın bir yolu belli bölgelere access point'ler koymaktan geçiyor..

bu arada network kablosu ile en fazla 100 mt içerisinde veri taşıyabileceğinizi unutmayın.. ethernet kabloları 100 mt den sonra iş görmüyor..

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Fakat aradaki fark çok fazla..Kabloluda 2-3 dakika kablosuzda 20-25 dakika..Bu kadar fark etmemesi gerekir diye düşünüyorum.

5. caldera

caldera Yeni Üye

Teşekkürler....

6. karaeren

karaeren Yeni Üye

arkadaşlar yapılan yorumlardan 100mbs 54mbs den daha hızlı bağlanır sonucunu çıkarabilirmiyiz

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Normal koşullar altında tabiki evet.

Sayfayı Paylaş