İşletim sistemimi değiştiremiyorum Yardım edin !!!

Konu, 'Acer Notebook' kısmında ulash10 tarafından paylaşıldı.

1. ulash10

ulash10 Yeni Üye

Bilgisayarımda windows7 yüklü xp ye geçmek istiyorum . önyükleme bitmeden hemen önce bilgisayar kendini kapatıyor , bi kaç defa da mavi ekran hatası verdi . windows7 den nasıl kurtulabilirm.

2. ulash10

ulash10 Yeni Üye

Orjinal yükleme dvd si yok elimde xp cd si var o da orjinal değil . sorun neyden kaynaklanıyor ben onu anlamadım . kurulum sırasında neden kendini sürekli kapatıyor ? yoksa windows7 den xp ye geçemiyor muyz ? çok araştırdım ama nette sağlıklı çözümü olan bi bilgiye rastlamadım .

İşlemcini ısındığını varsaysam . ben xp ye geçemicem mi ?

win7 yi yükleyebiliyorum ama xp yi yükleyemiyorum .

3. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Wista ve win7 HDD nin mbr sine kend kayıtlarını yazarlar ve değil kurulu oldukları bölümü,
    komple hardiski biçimlerseniz dahi bu kayıt kalır, sizden yine de işetim sistemi seçmenizi ister.
    Sorunun çözümü oldukça basit. İki yöntem vereyim.

1.) Kolay olanı. Netten easy bcd yazılımını indirip xp sisteminize kurun yazılımı çalıştırıp
    menage bootloder seçeneğinden uninstal vista bootlder restore to xp seçeneği seçip write yi tıklayın,
    sistemi yeniden başlatın.

2.) Sistemi xp cd ile başlatın. Cd den kurtarma konsoluna (dos kipine ) geçip işletim sistemini seçip
    varsa yönetici parolanızı girdikten sonra fixmbr ve fiz boot komutlarını çalıştırın.
    Bu işlemden sonra xp de açılmayabilir endişelenmeyin.
    Eğer xp direk açılmazsa aynı şekilde kurtarma konsoluna geçip sırasıyla;
    bootcfg /rebuild , e , xp pro, fastdetect ve exit komutlarını verin.

İşlem tamamdır. Açlışıta win7 omayacak ve xp direk açılacaktır.
    Artık disk yönetiminden win 7 nin olduğu diski silip yeni bölüm oluşturabilirsiniz.

:arrow: khramnwindows 7 silme

4. ulash10

ulash10 Yeni Üye

Teşekür ederim şimdi deniyorum.

5. ulash10

ulash10 Yeni Üye

Olmuyor böylede olmuyor en sonunda parçalıcam bilgisayarı çokk sinirlendim.

6. ulash10

ulash10 Yeni Üye

ZATEN BENDE WİN7 VAR XP YOK SORUNDA XP Yİ KURAMIYORUM SADECE WİN7 KURUYOR BEN SADECE XP Yİ KURMAK İSTİYORUM EVİME SOKMAM ARTIK BU WİN7 Yİ RESMEM BULAŞTI NAPTIYSAM KURTULAMADIM BİR TÜRLÜ .

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Notebook'unuzun marka ve modeli nedir?
    Xp cdsinde sata sürücüleriniz ekli mi?
    Mavi ekran hatası veriyor dediniz? Bu hata ekranında ne yazıyor?

8. ulash10

ulash10 Yeni Üye

Acer aspire 5536 - dün gece hardiski görmüyodu yani yükleme sürücüsü seçme kısmına gelmeden hemen önce pc kendini kapatıyordu . şimdi sata sürücüsünü işletim sistemine atıp denedim bu sefer harddiski görüyo hatta biçimlendirdim ama yüklemeye geçmiyo yine kendini kapatıyor , allah rızası için şu işletim sisteminden kurtarın beni.

9. ulash10

ulash10 Yeni Üye

mavi ekran hatası onu hep yapmıyor 2 defa yaptı önemli olan hdd görmüyodu kendini kapatıyordu şimdi hdd görüyor biçimlendirebiliyorum ama xp kuruluma geçmiyor sataya işlemci driverini yükledim başka yüklemem gereken driver varmı xp ye ?

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sorununuz %99 ihtimalle xp cdnizden kaynaklanıyor. Temiz bir xp cdsine sata sürücülerini eklerseniz sorun olmaması lazım.

11. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

> Başlat
    > Çalıştır
    >
    msconfig yazınız,
    > Açılan menüde
    Önyükleme sekmesine geçiniz,
    > Önyükleme sekmesindeyken üst yarım pencerede yazanları buraya yazar mısınız..

12. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Windows oturumu açamıyor ya da kapanıyorsa;
    Bilgisayarınızın açılışında
    >
    F8'e basın,
    >
    "Komut istemiyle Güvenli Mod"u seçin,
    > Açılan cmd penceresine
    >
    cd\ yazın,
    >
    C:\>windows\system32\msconfig yazın,
    > Açılan menüde
    Önyükleme sekmesine geçiniz,
    > Önyükleme sekmesindeyken üst yarım pencerede birden fazla işletim sistemi görüyorsanız,
    isemediğiniz işletim sistemi kaydını seçin ve silin,

>
    Tüm önyükleme ayarlarını kalıcı yap'ı işaretleyin,
    > Tamam,
    > Yeniden başlat.

Sayfayı Paylaş