İşletim Sistemi YOK sorunu!!!

Konu, 'Notebook Genel' kısmında treysy tarafından paylaşıldı.

1. treysy

treysy Yeni Üye

Arkadaşlar ben dünden beri her pc yi açtığımda işletim sistemi yok diyor..
    FORMAT ATIYORUM. Ama yüklenmesi için boot etmesine kalmadan gene baştan başlayınca İşletim Sistemi YOK diyor bunun yönetmini aradım ama bulamadım varsa link verirmisiniz yoksa size zahmet detaylı anlatırsanız sevinirim ..şimdiden teşekkrler..

2. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

İşletim sistemin ne? Büyük ihtimalle de işletim sistemin göçmüş. Format atıyorum demişsin. Yani xp veya vista kuruyorsun ve ona rağmenmi işletim sistemi yok diyor?

3. treysy

treysy Yeni Üye

öncelikle çk teşekkürler ilginiz için

bi gün pc yi açtığımda işletim sistemiyok biostan herrr şeyi denedim tabiri caizse bios manyağı oldum formatı da denedim ama pc görmüyor .. mesela format için takıyorum atıyorum dosyaları yüklüor bidaha restart yapınca cd boot yerine Os yok diyor :S

4. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Biostan boot önceliği CD-Rom ayarlı değilmi? Hangi işletim sistemini kurmaya çalışıyorsun?

5. treysy

treysy Yeni Üye

hocam xp vardı sati. çöktü galiba. gene xp kurucam ama bios boot sıralamasından cd rom u ilk seçmeme rağmen görmüyor.. gördürsemde sonra F1 boot manuel ile .. yükledikten sonra renkli ekran çıkıcakya ağ yükleniyor flan.. orası çıkmadan gene OS yok diyor..
    notebook ASUS X51R
    kuracağım OS : XP sp2

6. ejderhan

ejderhan Yeni Üye

dostum benimde başıma geldi ama şimdi düzelttim..harddisk in jumper ayarlarından jumperin yerini değiştir ve tekrar formatla pc yi hade kolay gele ...

Sayfayı Paylaş