ısınmasın- kasmasın- uzun ömürlü olsun ! hangi laptop ?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında feeldattrend tarafından paylaşıldı.

1. asus k53sv-sx071

oy sayısı 0
    0,0%
  2. asus k53sv-sx061

oy sayısı 0
    0,0%
  3. asus k53sv-sx144d

oy sayısı 0
    0,0%
  4. asus n61ja

oy sayısı 0
    0,0%
  5. asus n61jq

oy sayısı 0
    0,0%
  6. asus n53sn-sz002v

oy sayısı 1
    50,0%
  7. asus n53-sz076v

oy sayısı 0
    0,0%
  8. lenovo y560

oy sayısı 0
    0,0%
  9. sony vaio vpceh1s1e/b

oy sayısı 1
    50,0%
  10. sony vaio vpcf13ufx/h

oy sayısı 1
    50,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. feeldattrend

feeldattrend Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar=)

Yeni laptop alacağım ilk önce laptoptan beklentilerimi söyleyeyim.

İnşaat mühendisliği öğencisiyim, öğrencilik ve meslek hayatımda ofis ve autocad, sap2000 vb. programları rahat rahat kullanmak istiyorum. Yoğun zamanlarımda (ki bu sene fazlasıyla yoğun olacağım) bilgisayarı uzun süre açık tuttuğumda ısınma, kasma problemleri olmasın, sabahladığımda laptop benden önce uyumasın =)

İnternetle aram iyidir. Fakat bilgisayar oyunu pek oynamam oynadıklarım da fifa, fm, dota falan olur öyle çok gereksinimi olan oyun oynamam

Bilgisayarı biraz yoğun kullanırım. Onun için internette 2-3 sekme açıp yanına 2 program açtığımda kitlenmesin bilgisayar.

Alacağım bilgisayarı meslek hayatımda da kullanacağım. Özetle ısınma, kasma problemi yaşamayacağım çok kaliteli olmasa da kaliteli ses ve ekran özellikleri olan uzun ömürlü bilgisayar istiyorum

Bütçem 1500-2000 tl arasıdır. Fakat listede daha pahalı modeller vardır. Eğer arkadaş o kadar vermişken azcık daha ver madem uzun ömürlü kullanacaksın diyorsanız gerçekten değecekse 150-200 tl fazlasını da veririm =)

Bu kriterleri göz önüne alarak ben uzun bi araştırma yaptım ve sonuç olarak anketteki modelleri tercihinize sunuyorum. Sizce hangisi benim için en ideal laptop ?

İsteyen arkadaşlar neden o markayı ve modeli seçtiğini konu altında mesaj olarak paylaşırlarsa çok sevinirim. Bu şekilde bana çok daha yardımcı olmuş olurlar. Bilgisayardan teknik anlamda çok anlamam bunun için tavsiyeleriniz benim için çok önemli karar sizin ben alıp kullanacağım lütfen kendinze bilgisayar alıyormuş gibi titiz oylarsanız sevinirim :rolleyes:

2. trakya

trakya Yeni Üye

Eğer bütçenize uyuyor ise size ASUS N53SN-SZ076V öneririm, ama yok ben daha uygun fiyatlı bir şey istiyorum diyorsanız. Dell B63F45'i öneririm. Onunla da yapamayacağınız hiç bir iş yok.

Piyasadaki en iyi fiyat performans bilgisayarı diyebilirim. Ancak işletim sistemi kurulu gelmiyor bu yüzden de fiyat olarak daha uygun.
    Fiyatı 1550TL civarı ancak işletim sistemini vs kendiniz kurmalısınız.

Ancak bütçeniz yeterliyse ben kesinlikle ASUS'u öneririm.

Ayrıca eğer internetten alacaksanız TEKNOSA, BİMEKS, VATAN, MEDİA MARKT gibi teknoloji mağazalarına gidip almayı düşündüğünüz bilgisayarın kasa yapısını vs yakından incelemenizi daha sonra alışveriş yapmanızı öneririm.

EDİT: Veya HP Pavilion DV6-6020ST alın. Alüminyum kasası ile oldukça kaliteli bir bilgisayara benziyor. Core i7 2630QM işlemci HD6770 ekran kartı, 500GB 7200rpm HD fiyatı da havale indirimi ile 1800TL.

3. feeldattrend

feeldattrend Yeni Üye

tavsiyeleriniz için teşekkürler =) Bende ağırlıklı olarak asus düşünüyorum, dell listemde bile yok düşünmüyorum. Şu an elimdeki bilgisayar hp, ben ve tüm hp kullananları gibi bir sonraki tecihimde kesinlikle bu markadan uzak duracağım. Şu an laptop olarak değil tava niyetine kullanıyorum. 3 yumurta 2 domates 2 biber bi sogan 5 dk sonra bandıra bandıra ye :lol: not: menemen yapmayı bilmem tarif hatalı olabilir :p

4. feeldattrend

feeldattrend Yeni Üye

+ konuyu okuyan çok fazla arkadaş olmasına rağmen ankette tek oy yok. Bu anket benim ve benden sonra bu tür tercih sıkıntısı yaşayan arkadaşlar için önemli bi kaynak olacaktır, lütfen laptoptan anlayan bu konuda bilgili arkadaşlar bi oylarını esirgemesinler=)

5. trakya

trakya Yeni Üye

Ankete oy vermek için hepsinin teker teker modellerini internetten bulup özelliklerine bakıp daha sonra bu kadar çok bilgisayarın özelliklerini unutmadan toplu halde kıyaslamak ona göre karar verip oy kullanmak lazım.

Bu öyle kolay bir iş değil nereden baksanız yarım saatlik iş. İşin içince kasa klavye vs kalitelerini araştırmak internetten yorumlarına bakmak ta girince saatler alır.

Bence siz uygun gördüğünüz notebook sayısınız 2ye 3e indirin, bu 2-3 notebook'un yorumlarını, incelemelerini vs forum sitelerinde blog sitelerinde bir araştırın.

Daha sonra eğer düşündüğünüz cihazlar farklı markalarda ise bu markaların servisi hakkında kısa bir araştırma yapın. Zor değil bunlar A marka notetbook alıp arızalanan ve servisinden memnun kalmayan hemen zaten forum sitelerine şikayet sitelerine falan yazıyor.

6. feeldattrend

feeldattrend Yeni Üye

çok iyi anladım sizi..aslında dediğiniz şeyi yaptım ve bu listeyi o şekilde çıkarttım o kdr çok alternatif vardı ki anket açarak seçenek sayısını 2 ye 3 e indirmeye karar verdim sonrasında kendim çok çok dha detaylı inceleyip en son bi laptopta karar kılacagım diye düşündüm. Tabiki de tüm laptopları inceleyemez arkadşlar ama kullandıkları yada çevresinde kullanlan ya da daha önceki izlenimlernden, forum tecrübelerinden yola çıkarak beklentilerm dogrultusunda bir model söyleyebilrielr die düşünüdm=)

Sayfayı Paylaş