İnternetten alış veriş.

Konu, 'Notebook Genel' kısmında leventunv tarafından paylaşıldı.

1. leventunv

leventunv Yeni Üye

Daha önce konuşulmuş olmasına rağmen yeni bir konu açma ihtiyacı hissettim. Mavi bilgisayardan yeni bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Bilgisayar bana kargo ile ulaşacak. Ancak daha önce bana "Sakın kargo ile bilgisayar getirtme" diyenler olmuştu. Aranızda kargo ile bilgisayar alıp bir problemle karşılaşan oldu mu? Yorumlarınızı bekliyorum...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aksine kargo ile bilgisayar getirmek avantajlıdır.
    Çünkü uzak mesafeli satışlarda aldığınız ürünü herhangi bir sebep göstermeden 7 gün içinde iade edebiliyorsunuz.
    Kargoyu teslim alırken kutuya dikkat edip, koliyi kargocunun yanında açarsınız. Eğer kutuda bir yırtık, patlak ve ya ezik varsa tutanak tutturursunuz.

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Evet,internetten almak çok daha mantıklı çünkü sakanın dediği gibi kanunlar tüketicilere internetten alınan ürünleri 7 gün içinde koşulsuz değişim yapma hakkını verdi. ;)

4. leventunv

leventunv Yeni Üye

Teşekkürler...

5. umutkara

umutkara Yeni Üye

İnternetten alış veriş yapma durumunda kalanlar için bu tartışmayı açıyorum. İlk sorunu da ben yazıyorum. Hadi kolay gelsin.

Selam, (en azından bazılarımızın) bildiğiniz gibi ben Acer AS5920g 702G25MN alacaktım. Ama Ankara'da bulamadım. Şu an internette gördüğüm bir iki mağazada ise fiyatlar uçmuş. Şu an sadece İstanbul merkezli Koçpa'da http://www.kocpa.com'da gözüküyor. Buradan alayım mı, daha önce internet üzerinden hiç alış veriş yapmadım, bu siteye nasıl güvene bilirim? (Alamadım gitti şu bilgisayarı :cry: )

6. tsavasci

tsavasci Yeni Üye

Ben pek çok ürünü (LCD TV, Dell Notebook, cep telefonumu..vs) internetten aldım. Hatta eşime yüzük bile aldım. :cool:

İntenetten alışveri fiyat ve vade seçenekleri açısından gayet güzel ama güvenilir sitelerden alırsan.
    Mesela Hepsiburada.com ( Doğan Holding e ait) , Estore.com ( Yapı kredi bankasına ait), yeterkiiste.com ( İş bankasına ait) bazı birkaç site daha var tabii..

İnternetten alışverişin en kötü yanı bu tür mağazaların fiili stok bulundurmamasıdır. Sana stokta var derler, sen siparişi verirsin, alış veriş sitesi tedarikçisine ürünü sipariş etmek istediğini söyler, tedarikçi elimde kalmadı derse işler sarpa sarar. Bu sefer site kıvırmaya başlar.. O yok bunu verelim falan falan..

Birde elektronik eşya alırken üreticinin sayfasından iş ortaklarına bir gözat ( ürünü kaynağından almış olursun)

Örneğin ACER firması Türkiyede ARENA, KONT, DATAGATE ve INFRONIC ile çalışıyor. Bu firmalardan INFRONIC ve KONT perakende satış yapıyor diye biliyorum.

7. umutkara

umutkara Yeni Üye

Teşekkürler tsavasci.
    Başka arkadaşlar da yanıtlarsa sevinirim. Bu kelimeyi kullanmak istemiyorum ama durum ACİL! Parayı bugün saat 2'ye kadar yatıracağım.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Koçpa Orhan Bey'i telefonla ararsanız size stokta olup olmadığını söyleyecektir.
    Koçpa Kadıköyün en eski firmalarından biridir.

9. umutkara

umutkara Yeni Üye

Çok teşekkürler. :D :D :D

10. umutkara

umutkara Yeni Üye

Eveeett, arkadaşlar! Sizlerin onayı ile gittik parayı yatırdık. Hemen gelip haber verdim. Umarım yarın benim de bir notebook'um oluyor. Hemi de 704G25MN. Yani 4 gb olanı aldım. (Tabi eğer aldıysam, gelene kadar hala inanamıyacağım, fakat bir sorun çıkmayacağını hissediyorum.) Aradaki fark 100 dolardı. (Diğeri 702g25Mn idi) Ben de bunu seçtim. Yardımlarınız için çok teşekkürler. İyi ki Ankara'da yokmuş, yoksa ben internetten alış veriş yapmayı düşünmüyordum pek. Böyle çok daha ucuza geldi. Bi de yarın olsa... :D :D :D

11. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hayırlı olsun,sizin adınıza sevindim.Çok yüksek donanımlı bir notebook aldınız tebrikler..Baştan 4gb ram seçimi güzel bir seçim tabi bir de 64bitlik işletim sistemi satın almanız gerekecek 4gb kullanabilmek için.

12. umutkara

umutkara Yeni Üye

Şimdi 64 bitlik sistem olmayınca 3 gb görüncek değil mi? Ama bilgisayarı çalışmaması diye bir şey söz konusu olmayacak. Ben 32 bit işletim sistemi için para verdim zaten, 64'lüğü artık bedeva bulmayı düşünüyorum. Telefonda istedim, bana 4 gb ram'i olan bir makine satıyorsunuz. Yanında 64 bitlik işletim sistemi vermeniz gerekir dedim. Yapacak bir şeyleri yokmuş. Ne güzel, benim de :D

13. umutkara

umutkara Yeni Üye

Ben de burayı görmeden bir topic açtım. Ben de internet üzerinden sipariş verdim. Yarın sonucu bildiririm. Bu iki formu birleştirsek mi acaba? :?

14. umutkara

umutkara Yeni Üye

Bu arada teşekkürler. :)

15. umutkara

umutkara Yeni Üye

Geldi benim noteboke, arkadaşlar! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Emrah ve Saka'ya ayrıca teşekkürler.

16. mRocK

mRocK Yeni Üye

bu internet alışverişi konusunda bütün söylenenlere katılıyorum, gerçekten internetin alışveriş yasası çok daha tüketici yanlısı zaten ülkemizde öyle çok fazla alışveriş siteside yok, hele hele elektronik notebook gibi ürünler alacaksak piyasada belli başlı 8-10 firma ya var ya yok

17. umutkara

umutkara Yeni Üye

Tartışmalar birleşmiş. Ben de yana döne tartışma arıyorum. Bundan iki tane vardı. Diğer foruma da yazıyım arkadaşların haberi olsun diye. Uykusuzluk işte. Forumların birleştiğini bile anlayamıyorsun. Böyle daha iyi olmuş. :)

18. The Wind

The Wind Yeni Üye

Siz söyleyince bana da daha iyi olacak gibi geldi ve birleştirdim,sonuçta birebir aynı konu.. :)

19. mRocK

mRocK Yeni Üye

en güzelini yapmışsın Emrah ellerine sağlık

Sayfayı Paylaş