İnternette PKK virüsüne dikkat

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  PKK'nın Türkiye ve Avrupa ülkelerinde eğitim almaları için maddi destekte bulunan bir grup hackerın geliştirdiği bir virüs tüm bilgisayarları tehdit ediyor.

  Uzmanlar, 'Terörü lanetliyoruz. Herkesi Birlik olmaya çağırıyoruz' e-postası ve laneththeteror@hotmail.com adresine karşı uyarıyor.

  İnternet sitelerinde ve msn adreslerine gönderilen maillerde, 'Tanıdığınız veya tanımadığınız birinden size', 'Terörü Lanetliyoruz. Herkesi Birlik Olmaya Çağırıyoruz' konulu bir mail gelirse sakın açmayın.

  Çünkü içinde bulunan .pps (Powerpoint) sunusu olan e-postada dosya açıldığı zaman tamamen zararsız ve milliyetçi gibi görünen bir Powerpoint sunusu eşliğinde sözde terör karşıtı resimler ve yazılar çıkıyor.

  En sonunda ise, bunun PKK tarafından yapıldığını ve tamamen aldatmaca olduğunu içeren Türkiye karşıtı bir resimle (bölünmüş Türkiye haritası) bütün sisteminizin çöktüğünü, bilgisayarınızdan bütün verilerin silindiğini söylüyor.

  Silinmeden önce de açıldığı ilk anda msn listenizdeki tüm arkadaşlarınıza maili yolluyor. Yine aynı şekilde msn listenize laneththeteror@hotmail.com eklenmek isterse sakın kabul etmeyin.

  Bu da yine aynı kişilerin kullandığı e-posta adresi ve eklediğiniz anda bütün adres defteriniz bu hacker'ların eline geçiyor. Siz kabul etmeseniz de virüslü bir dosyayı bilgisayarınıza yolluyor uyarısı yapılıyor.
  kaynak: cnnturk.com
   

Sayfayı Paylaş