Internet Explorer da bekletme

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında spiritless tarafından paylaşıldı.

1. spiritless

spiritless Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Acer aspire 5630 laptopumda işletim sistemini xp pro olarak kurdum. Driverleri buradaki siteden indirdim.
    Bilgisayarda internet explorer ın dışında herşey normal. Ama explorer e girdiğimde adresi yazıp enter ettiğinizde yaklaşık 3dk. kadar bekletiyor siteye daha sonra giriyor.

Kablosuz da da, kabloluda da durum aynı. Ip leri otomatik alıyor, herhangi bir ip çakışması yok, diğer laptopa bakarak internet explorer ayarlarını yapıyorum ama sonuç aynı. Virüs programını disable ederek de denedim değişmedi.

Fikri olan var mı?

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bir de firefox ile dener misiniz?

3. wrx_sti

wrx_sti Yeni Üye

Yerinde olsam o programı kullanmam. Alternatif bir program kullanırsan sanırım sorun yaşamazsın.

4. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

spiritless'e yazmış galiba :) Yani IE kullanmasın diyor.

Spiritless,IE'yi sisteminden komple sil.Restart at pc'ne.Wi-Fi yazılımını da sil-restart at-tekrar yükle.Ardından tekrar IE'yi yükle.

Kullandığınız laptopun modem donanımı Zoom marka modemden parçalar içeriyor.Ve Zoom marka modem kullanan kişilerde senin yaşadğın problemin benzerleriyle karşılaşıyorlar malesef.

Dediğim çözüm yolunu yaparsan %70 internet bağlantın düzelicektir.Eğer olmazsa başka çözümler ararız. :)

5. kuzi

kuzi Yeni Üye

o frefoz olacak sanırım :D

6. kuzi

kuzi Yeni Üye

o frefox olacaktı sanırım :D

7. kuzi

kuzi Yeni Üye

Bu arkadaşa yazmıstım.Sanırım frefox hakkındadiyor..

8. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

Açıklığa kavuşturalım :)

wrx_sti arkadaşımız spiritless'e yazmış,onu kullanma derken ie'yi kastetmiş.
    Sende wrx_sti'ın onu kullanma demesiyle The Wind'in firefox tavsiyesini sanmışsın heralde.

Yada heralde böyle :D

9. kuzi

kuzi Yeni Üye

hayır yaw spiritless soruyu sorunca the wind(yani Emrah abi) cevaplamıs. wrx_sti emrah abinin cevabındaki program hakkında yorum yazmıs .Bende wrx_sti in yazdığı yorum hakkında soru olarak yorum yaptım.sonra araya sen girince ben 2 tane saçma sapan mesaj yazmışım :) ve bakıyorum bitane daha yazmışım [alala] sonra sen yazınca bende bunu yazdım.Konuyu objektif yönden cözmeye calıstım...Sanırım burdada içine ettik :D

10. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

wrx_sti,Emrah abinin önerdiği Firefox için değil,spiritless'ın kullandığı Internet Explorer için yorum yapmış.
    wrx_sti foruma uğrasa da,konuyu aydınlatsa,bizim de içimiz rahatlasa. :D

11. kuzi

kuzi Yeni Üye

Nerden biliyon wrx_sti'nin Emrah abinin önerdiği frefox için yorum yapmadını :D .spiritless zaten internet explorer kullanıyor yani windowsta klasik olan bişey.wrx_sti'nin yorumu bence Emrah abiye.Şindik adam durduk yere spiritless kardeşe explorer hakkında "yeriinde olsam o programı kullanmam.Alternatif bir program kullanırsan sanırım sorun yaşamazsın."demiyor.Asıl demek istediği şu bence.spiritless kardeşe diyoki"Alternatif bir program kullanırsan sanırım sorun yaşamazsın."Diyor.Emrah abiyede diyorki "yeriinde olsam o programı kullanmam."yani explorer zaten alternatif bir program.wrx_sti'yi internet tarayıcısı yiyen bir adam olarak görmeye basladım artık :D

12. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

Konu iyice karmakarışık oldu ve başlığından saptı gibi mi sanki. :D

Neyse kardeşim,yöneticilerden uyarı almadan bitirelim bence burada. :D
    Artık kim kime yazdıysa...Allah bilir... :)

13. kuzi

kuzi Yeni Üye

tamam kardeşim :D iş arapsabununa döndü :lol: Merak etme ben yaklasık 1 senedir bu sitedeyim ne yaptıysam kendimi kovduramadım :D

Sayfayı Paylaş