Intel Virtualization Technology ??

Konu, 'Notebook Genel' kısmında viveo tarafından paylaşıldı.

1. viveo

viveo Yeni Üye

intel virtualization technology tam olarak nedir ?

bir sistemin birden fazla işletim sistemini, uygulamaları bağımsız bölümlere ayırarak çalıştırmasını sağlayan teknoloji oldugunu duydum.ben tek işletim sistemi kullanıyorum(vista) biosumda bu ozellik kapalı.acik hala getirsem bana faydası olur mu , bilgisayarımın performansı artar mı ?

2. viveo

viveo Yeni Üye

yok mu bilen ? :roll: :roll: :roll: :roll:

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şurada biraz bahsediliyor.

bir yerde de şunu yazmışlar.

4. viveo

viveo Yeni Üye

bilgi için teşekkürler..

5. kağızmanlı

kağızmanlı Yeni Üye

asus sv 240 dr var bende.bios icinde virtualization secenegini bulamadım.intel process programıyla baktım makınam destekliyormus bu teknolojiyi.yardım derseniz sevinirim.cunki hala kuramadım xpmpode yi.
    bir sorumda su ki, win7 de 2 program kurdum ikiside hasp server kullanıyo ve birbirini engelliyo.yani biri dierinin lisansını engelliyo.bunun icin xpmode kurarsam mantık olarak farklı alt sistemleri kullanacagından calıstırabılır mı sizce.yoksa sadece xp arayuzunumu kullanmıs olurum

6. viveo

viveo Yeni Üye

ben simdi tam anlayamadım :)

tek bir isletim sistemi kullanıyorum ve biosumda da Intel Virtualization Technology kapalı durumda acsam bir performans artısı saglarmıyım

7. deniz34

deniz34 Yeni Üye

Merhabalar,
    Virtualization Technology (VT-x) özelliğini kullanmak istiyorsanız Windows 7 Ultimate,Enterprise,Professional işletim sistemlerini kullanmanız lazım ayrıca işlemciniz Virtualization Technology (VT-x) desteklemesi lazım eğer bu özellikler yoksa 3. parti yazılımlar kullanırsanız bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi kullanabilirsiniz

3.parti yazılımların isimleri

VMware workstation Ücretli

Sun VirtualBox Ücretsiz

MS Virtual PC 2007 Sp1 Ücretsiz

Not:Windows 7 kullanıyorsanız XP Mode özelliğini kullanacaksanız sadece Xp Sp3 Pro lisanslı kullanabiliyorsunuz diğer 3.parti yazılımlarını kullanırsanız piyasada nekadar işletim sistemi varsa kullanabilirsiniz örnek Pardus,Linux,Ubuntu,Slax v.b olan bütün işletim sistemlerini kullanabilirsiniz bir bilgisayarda bu 3. parti yazılımları kullanırsanız

Sayfayı Paylaş