intel turbo boost technology driver sorunu

Konu, 'Casper Notebook' kısmında godofmilk tarafından paylaşıldı.

1. godofmilk

godofmilk Yeni Üye

Arkadasar bende casper i7 720 cpq 1.6 laptop var.ama ılk aldıgım zaman 2.8 yazan ıslemcı suanda 1.6.intel turbo boost technology driver ünlem isaretinde.ve ne yaptıysam bu driveri yukleyemedım.yardımcı olun lütfen

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

işletim sisteminiz nedir?
    Recovery yapmayı denemişmiydiniz?

3. godofmilk

godofmilk Yeni Üye

bilgisayarı ılk aldıogımda 2.8 gösteriyordu bilgisayarım/özelliklerden.ama ıcınde ıstemedım programlar oldugundan cd den format attım.f11 di sanırım o artık yok.ben manuel olarak yukluorm.ve yukledıgımde ilk aldıgımdaki gibi 2.8 yazmıyor.i7 1.6 yazıyor
    care bulamadım

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. godofmilk

godofmilk Yeni Üye

İSletim sistemim windows 7. ya anlatmaya calıstıgım sey onceden orası 2.4 2.8 olurdu.artardı.islemciyi yordukca.suanda hep 1.6 herzman

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şunu dener misiniz.

intel turbo boost technology driver

The following operating systems are supported:
    - Microsoft Windows 7 32-bit, 64-bit
    - Microsoft Windows Vista 32-bit. 64-bit
    - Microsoft Windows XP 32-bit

7. bakamotokatas

bakamotokatas Yeni Üye

arkadaşlar arkadaşın dediği sorun bendede var bende arkadaşla aynı bilgisayarı kullanıyorum galiba

bilgisayarım:casper
    derecelendirme:5.9
    işlemci:intel (R) CORE (TM) i7 CPU Q720 @1.60 GHZ 1.60 GHZ (Bu sorun olmadan önce altını çizdiğim yerde 2.8 yazıyodu.)
    Ram:4 GB
    Sistem türü:64 bit işlemci
    işletim sistemi:Windows 7

Ardakşlarda ben biilgisayar sarjda takılı değilken Age of empires 3 güncelleştirmesini yapıyordum.Sonra güncelleştirme bitti.Bilgisayar acayip kasmaya falan başladı sonra turbo boosta baktım işlemciyi yükseltiyo mu diye yükseltmiyodu.CPU kullanmı %80 e falan varmaya önceden %10 larda falan oluyodu.Sonra bende bilgisayarı yeniden başlattım geçer diye.Bilgsayar açılırken CPU kullanmımı %100 e kadar çıktı.Turbo boost çalışmadı.Bende sistem özelliklerine baktım işlemci intel (R) CORE (TM) i7 CPU Q720 @1.60 GHZ 1.60 GHZ yazıyodu.Sonra aklıma sistemi eskiyye yüklemek geldi yükledimsistemi geri yükserken sarjı bitiyor diye sarja taktım sistem geri yükleyicisi bilgisayarı yeniden açtı yüklendi.Sonra turbo boost çalışmaya başladı ama sarjdan çıkarınca turbo boost çalışmıyo işlemcide yazan yazıda düzelmedi.Sarjdayken turbo boostto sorun yok ama pil de olunca artık çalışmıyo önceden çalışıyodu.Yarın edebilir misiniz bilgisayarı sarjdan çıkardığım zaman artık oyun falan oynayamıyorum.

Teşekkürler.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayarı yani notebooku şarjdan çıkarınca notebook pil tasarruf moduna geçiyor ve gücü azaltıyor.

Denetim masasından güç seçeneklerinden pilde çalışırkende yüksek performans seçip dener misiniz.

9. bakamotokatas

bakamotokatas Yeni Üye

teşşekkürler ama düzelmedi bilgisayarı açtığımda ilk başta kendi kendine düzeldi gibi oldu çalışmaya başladı turbo.sonra test etmek için rastgele oyun açtım düzeldimi diye ilk 10 dak düzgün çalıştın sonra yine oyun kasmaya başladı işlemci %50 - %60 arasında devam etti dediğininz yüksek performansada ayarladım ama direk yine dengeli moda dönüyo oda hiç bir şey farketmedi.(önceden dengeli modda turbo mod çalışıyodu).

bide intel (R) CORE (TM) i7 CPU Q720 @1.60 GHZ 1.60 GHZ

olan yeri nasıl eski haline dönüstürebilirim

intel (R) CORE (TM) i7 CPU Q720 @1.60 GHZ 2.80 GHZ

10. Borlach

Borlach Yeni Üye

Mesaj atılalı epeyi olmuş ama hala çözüm bulamadıysan;

http://downloadcenter.intel.com/confirm ... =&lang=eng

bu linkteki turbo boots driver'ını indirip denemeni tavsiye ederim. Bende de aynı aletten var ve bende aynı sorunu yaşıyordum. İntel'in sitesinden indirdiğim sorunu halletti.

11. Hayalet17

Hayalet17 Yeni Üye

Benim İşlemcim Intel® Core™ i7-640M Processor
    (4M Cache, 2.80 GHz)
    Turbo Boost 3.46 GHz
    ama Turbo Boost Çalışmıyor ve Hiçbir Zamanda Çalışmadı Ne Yapabilirim?

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

işletim sistemimiz nedir? kaç bit?
    Hangi sürücüleri kurdunuz?

Sayfayı Paylaş