intel Core i5 işlemciler hakkında !!!

Konu, 'Asus Notebook' kısmında akreep tarafından paylaşıldı.

1. akreep

akreep Yeni Üye

Arkadaşlar işlemciden kaynaklandığını düşündüğüm çok ince tiz bir ses almaktayım..

Daha önce HP DV6-2165et modelini aldım değiştirmek durumunda kaldim.
    Yerine yine HP DV6-2160et modelini aldım değiştirmek durumunda kaldim.
    Şuan Asus A52JC 169V modelini kullanıyorum aynı sıkıntı bu pc de de var !!

İşlemci çalışmazken yani bir şey okuyorken yada sadece internet explorer sayfası açıkken çok ince tiz bir ses geliyor.HDD'yi söktüm taktım fayda olmadı.Ramleri söktüm yine devam etti.Ancak bir oyun çalıştırınca yada disk birleştirici açınca işlemci seviyesi yükselince ses gidiyor.Sessiz bir ortamda 5 dk içinde kırasım geliyor pcyi...

i5 işlemcilerden kaynaklandığını düşünüyorum fakat neden böyle oluyor veya bir çözümü var mı bilmiyorum...Yardımcı olursanız çok sevinirim...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk defa böyle birşey duyuyorum. 3 notebookta birden olmasıda ayrıca çok ilginç.

3. metehankabaca

metehankabaca Yeni Üye

byük bir ihtimalle hoporlor ile birlikte kulaklık kullanıyorsun. sorun o olmalı aynı problem bendede var asus k52je kullanıyorum bilgisayarcıyım ve tüm bilgisayarlarda bu şekildedir anfi kullanırsan sorunun çözülür kulaklıkda...

4. allahinbelasi

allahinbelasi Yeni Üye

bir donem bu i5 işlemciler arızalı üretilip piyasaya sunulmustu. daha sonra butun urunleri toplatıp "new revision" adı altında yeniden uretip sundular. New revision muydu?

5. mannis

mannis Yeni Üye

Sorun büyük ihtimalle hard diskten kaynaklanıyor.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aslında işlemciler değil anakarttaki çipsetler sorunluydu. Hepsi düzeltildi. Bir iki malum marka hariç sorunlu çipsetli notebook satan kimse yoktu.

7. kolasi

kolasi Yeni Üye

cihazı koyduğun masaya dikkat et, şaka yapmıyorum. hp bilgisayarımdan sürekli ses geliyodu, meğerse o ufak titreşimden dolayı masadaki bardağın içindeki metaller birbirine değiyomuş. yakın mesafe olduğu için farkedememiş neredeyse servise verecektim cihazı:)

Sayfayı Paylaş