inspiron N5010 entegre webcam de driver sorunum var

Konu, 'Dell Notebook' kısmında lizz tarafından paylaşıldı.

1. lizz

lizz Yeni Üye

iyi günler ben bir kaç gün önce inspiron N5010 marka bilgisayarımı formatladım windows 7 olarak yine.daha sonra driver dvd si ile driver ları yükledim fakat webcam driver ı yoktu dvd içinde sanırım bu yüzden yüklenmedi.araştırdım dell in sitesini fakat uyumlu bir entegre webcam driver ı bulamadım hiç biri çalışmadı.ama messengerda webcam im çalışıyor fakat bilgisayarda aygıtlarda yok yardımcı olabilirmisiniz bana ya driver bulmamda yada sorunu düzeltmemde...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Msn de çalışıyosa sürücü sorununuz yoktur.
    Sürücü değilde program bakın isterseniz.

3. lizz

lizz Yeni Üye

bende öyle düşünmüştüm aslında dell webcam manager yükledim bunun üstüne fakat onuda çalıştırmadı webcam driver not installed dedi driverınız yüklü diğil diyor bende anlamadım

4. byspy

byspy Yeni Üye

arkdaşlar aynı pc ve aynı problem sanırım..
    dell web cam central da cam çalışyo. skypeda da çalışıyor.
    msn de görüntülü konuşmada çalışmıyo..
    araçlardan ses ve görüntü kurulumda da çalışyo web cam.
    peki konuşma sırasında benim web cameram neden açılmıyo sizce arkdaşlar??

5. lizz

lizz Yeni Üye

malesef aynı problemleri yaşamıyoruz benimkinde msn de görüntülü konuşma yapılıyor fakat denetim masası araçlarda görünmüyor webcam im nedense formattan beri=( hepsinde çalışıyorsa msn dede çalışması lazım sadece ayarlarını yapman yeterli bende çalışıyor msn de

6. ayvaz52

ayvaz52 Yeni Üye

hocam sizdeki driver cdsindeki webcam driveri zahmet olmazsa upload etsen bizde faydalansak.ben free dos olarak aldım.driver cdsi gelmedi.webcam calısmıyor kendi siteisnde yok .aradım müşteri hizmetlerini cocuk bişeden anlamıyor bizde de yok diyor.yardımlarınızı bekliorum.dell webcam centrali yukledim cocum olmadı.hiç birterde acamıyorum cami.

7. OkAnn

OkAnn Yeni Üye

Bunu deneyebilirsiniz;

Sonix Camera Driver ( pci[0c45] )

R286661.exe , 8mb
    http://support.us.dell.com/support/down ... eid=425923

Aygıt yöneticisini açın ve orada driverı görünen "Integrated webcam/usb video camera" yazısına sağ tıklayıp "..Güncelleştir/Update" dedikten sonra "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" diyoruz, sonraki pencerede "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüsü listesinden seçmeme izin ver" dedikten sonra gelen pencerede sağ altta bulunan "Disketi var"a tıkladıktan sonra "Gözat"a tıklayıp "C:\dell\drivers\R286661" dizinindeki "snp2uvc.inf" dosyasını seçiyoruz ve "Disketten yükle" penceresini "Tamam" diyerek kapatıyoruz.

Bundan sonra kurulum bize pakette yer alan "Integrated webcam" sürücüsünü listeliyor seçimimizi yaptıktan sonra bir güvenlik uyarısı gelecek ona devam etmek istediğinizi belirtin ve işlem tamamdır. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek yok, size kalmış.

Sayfayı Paylaş