inspiron 5030 45S22B servis tag:CR9SZM1

Konu, 'Dell Notebook' kısmında abor tarafından paylaşıldı.

1. abor

abor Yeni Üye

merhaba arkadaşlar,

uzuzn zamandır dizüstü almak için bakınıp duruyordum, bu işin uzaması artık beni iyice sıkmıştı bugün hepsiburadadan 635 tl ye datron alacaktım neredeyse sonra bluetoth olmaması, web cam olmaması birde batarya süresinin kısa olması şikayetini görünce vazgeçtim.

öğleden sonra migrosa uğramıştım oradada datron 699 tl, dell in 5030 modelide 799 tl imiş, iki bilgisayarıda inceledikten sonra nasıl oldu bilmiyorum dell marka olanı aldım.

eve getirip açtım çalıştırdım hemen bazı işlemler falan yaptı kendince ileri ileri dedik neyse açıldı. windows 7 ye alışık olmadığım için bi garip geldi 35-40 dakika falan açık kaldı bilgisayar sonra kapattım kapattığımda batarya süresi % 20 idi. Kapattıktan sonra kitaplarını kurcalarken bi not vardı şöyle diyordu:

1. bilgisayarı pil gücünde kullanmadan önce pili en az 12 saat şarj edin. bilgisayarı pil şarj ederken verilen ac adaptörüyle kullanabilirsiniz. pil şarj seviyesi yaklaşık 3 saat boyunca artıyor gibi görünmeyebilir. pil ilk kez şarj edilirken ve uzun süre kullanılmadığında bu normaldir.

bu notu okuduktan sonra biraz canım sıkıldı çünkü 35-40 dakika şarj etmeden kullandım ben daha önceki deneyimlerimden sanki batarya boşaldıktan sonra şarj edecekmişim gibi hatırlıyordum. neyse daha sonra klavyeyi incelediğimde klavyede num lock tuşunu göremedim, dahası vostro modelinde olan wi fi uyarı ışığı, bluetooth uyarı ışığı, caps lock uyarı ışıklarınıda göremedim. usb yuvasıda 3 adet. bunlarada biraz canım sıkıldı, daha sonra dell.support sitesine girip alışık olmadığım windows 7 yi xp ye çevirmemde yardımcı olacak xp driverlerini arayıpta vista yı görünce hepten kendimden geçmişim. [aglamak] bu nasıl iş derken aklıma ürünü iade etmek geldi bi araştırdım migros elektronik ürünlerde iade almıyormuş sadece arızalı olursa servis yazısı ile para iadesi yapıyormuş.

neyse yapacak bir şey yok iyimi ettim kötümü ettim diye düşünürken xp driverlarının bulunabileceğini öğrendim :) , wi fi, bluetooth nasılsa kendisi var ışığı olmasa da olur dedim, caps lock ışıklarına alışabileceğimi kendime telkin ettim :roll: , bu paraya bu kadar olur dedim, :roll: acaba 160 tl daha az verip te datron mu alsaydım dedim, dedim de dedim işte

ne dersiniz iyi mi etmişim kötü mü...

hiçmi iyi tarafı yok derseniz hoparlörleri iyi gibi sanki...

saygılarımla...

2. antalyanotebook

antalyanotebook Yeni Üye

Cihazınız orta halli kullanılabilir bir cihaz. Datron yerine Dell markasını seçmeniz bence mantıklı olmuş. Dell bir çok ürünü yerinde servis garantisi sağlıyor buda sizin için bir avantaj.

İyi günlerde kullanınız. Fiyat ve Özellik olarak hiç fena bir cihaz değil.

3. abor

abor Yeni Üye

numlock tuşunun olmaması sorun değil gibime geliyor çünkü numpad yok.
    capslock ışığı, bluetooth ışığı, wifi ışığı yok olsa idi iyi olurdu
    xp driverları olsa idi daha iyi olurdu

yapacak birşey yok ne kadar para o kadar köfte yalnız pcdepo sitesinde aynı ürün hemen teslim şeklinde 746 tl ye geliyor.

4. Climanjaro

Climanjaro Yeni Üye

Bence de çok iyi yaptın.
    Arkadaşım 1700 tl verip datron almıştı, "eğer 1000 tllik bi notebook alsaydım şu an duvara vurmuştum bunu" diyor.
    plastik kalitesi o kadar berbat olan başka bir model görmedim.
    Servisi ise daha da kötü.

Hayırlı olsun cihazınız. [bravo]

5. abor

abor Yeni Üye

2-3 gündür kullanıyorum iyi gibi şimdilik ama bu windows 7 ye alışamadım hala xp kuracam ancak sorun çıkartır diye ellemek istemiyorum keşke dell support sitesinde xp driverları olsa idi sağolsun arkadaşlar buraya koymuşlar ancak klavyedeki ses açma kapama gibi fonksiyonlar çalışmıyormuş birde bunun caps lock ışığı olmadığından hepsi ekranda görünüyor.

bişey sormak istiyorum arkadaşta bu dell in vostro su var işlemcisi 6100 onun üzerinde core 2 duo yazıyor bunda pentium yazıyor bu gerçek çigt çekirdek değil galiba omu demek oluyor acaba.

birde bunun hardisten harddisk çalışırken cızırtı sesi geliyor normal sesli ortam da ses duyulmayacak kadar az ancak hiç ses olmazsa duyulabiliyor bugün vostroyu dinledim onda yok gibi ancak samsung marka laptopa baktım ondada var gibi ne dersiniz...

Sayfayı Paylaş