insan arayüz aygıtları sorunu ve iki soru daha.

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında mertsever tarafından paylaşıldı.

1. mertsever

mertsever Yeni Üye

merhabalar. öncelikle bu faydalı site için teşekkür ederim.

lenovo 3000 N100 kullanmaktayım. sorunum şu. bilgisayarın yanında gelen recovery'i kullanarak vista kurmayı sevmediğimden kendim xp kurup driverlarımı kuruyorum. bu işlemi bu bilgisayara daha önce iki kere uyguladım. hiç sorun yaşamadım. ama iki gün önceki formatımda bir sorunla karşılaştım.
    her zamanki anakart driverımı da sorunsuz kurdum. ve webcam (pcde olmadığı için ayrı kullanıyorum) usbye taktığımda gayet güzel çalışıyor. yani usb slotlarımda bir sorun yok. lakin tak kullan aletlerde sorun yaşıyorum. şöyle iki screenshotla olayı açıklayabilirim sanırım.
    http://img253.imageshack.us/img253/2821/siksokjh4.jpg
    buradan görebileceğiniz gibi bir sorun var ve rengi sarı.
    donanımı güncellemek istediğimde de şöyle birşeyle karşılaşıyorum.
    http://img337.imageshack.us/img337/6756/siksok2uf3.jpg

bunun yanında sormak istediğim birşey daha var. recoveryden kurulum yapmak istemiyorum. fakat lisanlı vistamı da kullanmak istiyorum. bunun bir yolu var mıdır. microsoft ya da lenovonun sitesinden sadece işletim sistemi kurulumunu çekebilir miyim?

bir de şöyle bir sorunum var. c yi tam olarak biçimlendirdiğimden eminim. ama açılışta iki tane windows içinden seçim yapmamı istiyor. dedim tam formatlayamadım herhalde ve bir daha formatladım kurdum. yine aynı. (bu arada ilk formatımdan sonra tak kullan aygıtlarda sorun yoktu) tahminimce d sürücümde bir kurulum teşebbüsü olmuş. ama herhangi bir klasör göremiyorum. zaten ikinci işletim sistemini açmak istediğimde de dosyalar bulunamadı gibi bir uyarı verip restart atıyor. yani açılışta bu seçeneği kaldırsam benim için yeterli.
    şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

vista kurup kendi lisans anahtarınızı girerseniz sanırım lisans sorununu çözersiniz.
    dual boot görünmesi sorununu ise notebook genel forumundaki çift işletim sistemi kurmayı açıklayan konudaki easybcd isimli programla çözebilirsiniz.

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

evet bir vista home premium indirin resmi siteden mesela,sonra kendi keyinizi girin ve aktive edin.

4. mertsever

mertsever Yeni Üye

çok teşekkür ederim. fakat microsoftun sitesinde bir türlü bulamadım indirmeyi. heryerde satın alma var. link atabilirseniz de çok makbule geçer. vista basic kendi işletim sistemim.

Sayfayı Paylaş