HP'den ek LCD ekranlı oyun notebook'u

Konu, 'Hp Notebook' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

 1. Error!

  Error! Yeni Üye

  Dizüstü bilgisayarlarda ilginç tasarımlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu sefer sistem üreticisi olan HP'den konsept bir ürün, CES'te sergilenmek üzere tasarlandı.
  [​IMG]
  HP, sistem üreticisi olarak masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar üretmektedir. Ülkemizde haber kaynağına göre kişisel bilgisayar piyasasında lider konumdadır. 2006 yılında HP, yine sistem üreticisi olan Voodoo'yu bünyesine katmış idi. Buna atfen yeni konsept ürününü " HP Firefly with Voodoo DNA" olarak lanse ediyor.
  [​IMG]
  Firefly, konsept bir ürün ve CES fuarında sergilenecek. İnternet sitesi tarafından inceleme fırsatı bulunmuş. "Oyun" sınıfında olan dizüstü bilgisayarın sınıfındakilerinden ayıracak 2 önemli farkı var.
  [​IMG]
  Birincisi, yardımcı bir LCD ekranın kullanması. Ana ekran 17.1" boyutunda 1920×1200 çözünürlükte iken hemen altında 4" boyutunda 800×480 çözünürlükte ek bir ekran bulunmaktadır.
  [​IMG]
  İkinci fark ise "touchpad"in geleneksel olarak klavyenin altında değil de sağ tarafında yer alması. Böylece FPS oyunlarda oyun keyfini artırmayı amaçlamışlar. Fakat solak oyuncular için bu çok ters bir tasarım olmuş.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Yardımcı ekran, başlı başına bir monitör olarak düşünülebilir. Kısayolların olduğu bir ekran değil, normal olarak masaüstünü genişletebileceğimiz bir ekran. Oyun oynarken e-postaları kontrol etmek veya YouTube'ta video izlemek oldukça keyifli olacaktır.

  Konsept ürün oldukça yüksek konfigürasyona sahip. 2.4 GHz hızında Core 2 Quad işlemcisi, 4 GB DDR3 belleği, Crossfire modunda bir çift ATI Radeon 3870 ekran kartı ve 7200 rpm 250 GB sabit diski ile üst seviye bir sistem.

  İnceleme ekibinin "benchmark" programlarını çalıştırılmasına izin verilmemiş. Fakat haber kaynağına göre sistem, Farcry 2 oyununu ve yardımcı ekranda YouTube videolarını akıcı bir şekilde çalıştırmış.

  Aydınlatmalı klavyesi, oyunculara özel kısa yolları, gece modu bulunan web kamerası gibi bir çok ek özelliği olan Firefly, ek LCD ekranı ve sağda konumlandırılmış "touchpad"i ile sınıfında ilklere imza atıyor.

  kaynak:www.pclabs.com.tr
   

Sayfayı Paylaş