Hp window 7 yükseltme...

Konu, 'Hp Notebook' kısmında volkanarch tarafından paylaşıldı.

1. volkanarch

volkanarch New Member

ilgili konu baktım göremedim varsa şimdiden özür dilerim....
    hp kargo ücretini ödediği taktirde windows 7 yükseltmesi yapıldıgını söyledi aldıgım yer.. şimdi araştırdımda 32 bit ise vista windows 7 de 32 bit olcakmıs... yani ben windows 7 64 bit oldugunu duydum diye gecicektim duydugum doğru mu 64 e cıkarma sansım yok mu.. dv6-1233 aldım 4 gb ram var 6 veye 8 e cıkarmayı düşünüyorum bunun için 64 bit yapman lazım dediler biraz bilgi cahiliyim bilgilendirirseni sevinicem arkadaşlar bu konuda... bide windows 7 yükselttiğimizde deli gibi driver aramıcaz dimi ona göre yollancak bu dvd.. birde tam başvuru nasıl yapılıyo sizce gerek var mı ?

2. hassler

hassler New Member

aldığın notebook üzerinde hangi vista sürümü varsa vista home basic yada ultimate 32 yada 64 bit hangisi ise üzerinde serial ile windows 7 nin home yada ultimate'in 32 yada 64 bit kurarsın. home ise win7 home sürümü ;)

3. volkanarch

volkanarch New Member

bunu 64 bite dönüştüremem yani bnde 32 bit suan :( peki ram'ı yükseltmek istiyırum suan 2 2 4 gb fazlsını 32 bit görmüyo diye bişey duydum doğru mu ?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

32bit işletim sistemleri 4gb ram çalıştıramaz malesef.

5. volkanarch

volkanarch New Member

bende suan 4 var ben 8 ye cıkarmayı düşünüyorum yani boşa yapmış olurum öyle mi :S peki bnm yasal yollardan 64 bit windows 7 ye geçme ihtimalim var mı

6. denis

denis New Member

Ücretini ödeyerek elbette yasal yollardan 64 bite terfi edebilirsin...
    Bende dv6 kullanıcısıyım ve win 7 yükseltme ilemine başvurdum.Ama 4o küsür dolar bi rakam cıktı kargo ücreti olarak,istersen hp sitesinden basvurabilirsin.Orada gerekli yönlendirmeler mevcut.

7. ladrex

ladrex New Member

bende baktım ürün doğrulamada 44 dolar bi ücret çıktı. Acaba Bu ücret dışında ekstra birşey çıkarmı. Yoksa Bu sadece Kargo Ücretimi? o yüzden siparişi erteledim şimdilik

Sayfayı Paylaş