HP teknik servis adresleri ve gerekli bilgiler

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. casus21

casus21 Yeni Üye

Has-el bilgisayar d.bakırda artık yetkili servis değil

Hp nin d.bakırda servisi yok maalesef.

2. cumhur_28

cumhur_28 Yeni Üye

Bende şunu ekleyeyim o zaman bilgisayarı gönderirken data onay yazısını mutlaka ekleyin. iş günü olarak çok yararı oluyor...

3. Seymen

Seymen Yeni Üye

YAZIKLAR OLSUN....ben aralık ayında servise garantisi dolmadan gonderdim ama nisan geldi hala alamadım. neymiş efendim yurtdısından parca bekliyorlarmıs. sanki marstan geliyor parça..gemi ile gelse bile 1 haftada burda olur. bana da isterseniz yenisini talep edebilirsiniz ya da parasını geri alabilirsiniz dediler.. bakalım parayı kac ay veya sene de geri iade edicekler merak ediyorum..servisi telefonla kac kez aradım bilmiyorum hiç yardımcı olmuyolar..nereye kadar sabredicem bilmiyorum.aldıgıma pişman oldum zaten. bir daha kesinlikle hp ye bulasmıcam...özellikle compaq serisinden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyorum..

4. karaf

karaf Yeni Üye

Bu servis konusunda birbirinden çok alakasız örnekler yaşanabiliyor gerçekten.
    Bende iki hafta önce HP cep bilgisayarımı gönderdim, yurtdışından anakart istediler ve iki hafta içinde de adresime geri geldi.(batarya ve anakart değişmiş olarak)
    Bu dönemde de 3-4 kez SMS, e-mail ve telefon yoluyla bilgilendirildim.
    Diyeceğim oki bir taraftan böyle bir servis diğer taraftan sizin anlattığınız gibi, biraz garip yani oradaki kişilere görede değişebiliyor demekki!

Şimdi sizin soruna gelince, aslında her ne kadar zaman uzasada para iadesi veya yenisini teklif etmeleri olumlu bir sonuç. Tabii zaman neden bu kadar uzadı ilginç. Sonuçta çok açık bir kanun var 30 iş günü içerisinde tamir edilmezse yenisi veya parası verilmek zorunda. Aralık ayından bugüne kadar çok iş günü var. Birde son olarak daha önce okuduklarıma göre parayıda 2-3 ay içerisinde iade ediyorlarmış. Tarihini sorarsanız söyleyeceklerdir.

Geçmiş olsun.

Önemli Not: Ben HP'de çalışan yada HP ile ticari bir bağlantısı olan biri değilim, hayatımda cep bilgisayarı dışında bir ürünlerinide kullanmadım. Yazdıklarım farklı algılanmasın lütfen!

5. okan57400

okan57400 Yeni Üye

ben de servise verdim...şarj cihazı bozuk, biliyorum...bekletiyorlar bakalım....30 işgünü dolsun hemen para iadesi isteyecem....yeni cihaz verseler yine problem yaşayacağımdan korkuyorum....
    kendim için dolar pek değişmedi...ama yeni modeller çıktı....biraz daha para ekleyip başka bi marka düşünecem inşallah...

6. HISYAR

HISYAR Yeni Üye

Merhaba millet bende HP HDX16-1000 HDX16-1050ET - FT214EA var ve pes 2009 calistirdigim zaman siyah ekran oluyor ve calismiyor bunun sebebi nedir, eger gonderirseniz sevinirm.
    ve bide Windows Vista Home P. uzerinde var onu kaldirmak ve onun yerine Windows Xp kurmak istiyorum , ama kurulamiyor kuruldugum zaman mavi bir yazilim ustune geliyor ve kurulamiyor nasil yaparim.

7. Bu-r0cK

Bu-r0cK Yeni Üye

pes 2009 daki sorun ekran kartı driverındandır büyük ihtimaLLe ekran kartı modeLini kendi siteLerinden en günceL sürümü indirip kurarak çözebiLirsin sanıyorum. Xpye geçebiLmen içinde mavi ekranı açıkLasaydın daha iyi oLurdu ama anLadığım kadarıyLa kuruLuma kadar geLiyo sonra mavi ekran hata. sata cd oLmadığı içindir büyük ihtimaLLe. forumda mevcut xpye satayı entegre et ve anlatımlara göre kur sorunLarın çözüLecektir ;)

HP Teknik Servis BiLgiLeri içinde teşekkürLer saka ..

8. gülhan durgun

gülhan durgun Yeni Üye

Arkadaşlar buraya yeni üye oldum. ve bilgisayarım harddiski tanımıyor.Teknik servise göndermeye karar verdim.Ama garanti ve referans numarası istiyomuş onu nasıl öğrenebilirim?antalyadan yazıyorum şimdiden teşekkürler

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

servisis aramayı denediniz mi ?

10. realemo

realemo Yeni Üye

Sizinle Hp den destek almak konusunda birkaç şey paylaşmak istiyorum.

1-Öncelikle hp istanbul(avrupa yakası) ve Ankara servis noktası hariç bütün şubeleri Resepsiyon Noktası olarak geçiyor.Yani sadece ürünü sizden teslim alıp servis merkezine gönderiyorlar(ankara)

2-Eğer hp servis resepsiyonlarına 40 km den daha uzaksanız ücretsiz kargo kayıdı açtırabiliyorsunuz ve ürün adresinizden kargo personeli tarafından alınıp ankara merkeze götürülüyor.Servis resepsiyon noktası varsa ve 40 km den daha yakınsanız hp mhz(0212 444 03 07) yi aradığınızda direk olarak kargo kayıdı açtırmak istiyorum deyin.Bu şekilde dediğinizde kaç km uzakta olduğunuzu sormuyor ve kargo kayıdı açıyorlar.Ayrıca kargo ile veri güvenliği sözleşmesi geliyor mutlaka doldurup gönderin yoksa süreç gereksiz olarak çok uzuyor.

3-Hp'nin arızalı notebook adaptörleri için güzel bir uygulaması var.Müşteri hizmetlerini aradığınızda bazı testler yapıyorlar eğer adaptörde arıza olduğuna kanaat getirirlerse adresinize ücretsiz olarak adaptör gönderiyorlar(bizzat denedim).

4-Yasal şartlar gerçekleştiğinde para iadesi yada yeni ürün ile değişimi genelde sorunsuz hallediyor firma.Değişim konusundan dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.Size yeni cihaz verildiğinde unutmayın ki garantiniz ilk fatura tarihinden itibaren devam ediyor olacak.Eğer para iadesi alırsanız yeni ürün ve yeni garanti sahibi olursunuz.Hergün piyasaya yeni bir ürün çıktığından üst modellerin fiyatı düşmüş olacaktır.Bence böyleyece daha karlı olursunuz.

5-Unutmayın ki firmalar ne kadar iyi olursa olsun Türkiye de dürtüklenmeden pek çalışmıyorlar.Hakkınızı mutlaka her yoldan arayın.Servis süresi dolduğunda hiç vakit kaybetmeden iade/Değişim talep edin eğer gereği yapılmıyorsa mutlaka yasal yollara başvurun.Yasanın kanunun sadece kitap da olmadığını firmalara göstermek lazım.Örn:15 iş gününde cihazınız servisden dönmezse muadil ürün alma hakkınız var ama çoğu firmanın servisi bu durumdan bi haber.

6-Hp servis resepsiyon noktalarına dışarıdan erişemezsiniz.Sadece müşteri hizmetleri aracılığı ile ürünleriniz hakkında teknik destek alabilirsiniz.

7-Xp ye destek vermediklerini bu yüzden bios da sata yı kapatamama gibi bir engelleme yaptıklarını söyleyen bir firmadır Hp :) Çok şükür ki http://www.notebook.gen.tr var :)

Saygılarımla

Baskı ve Görüntüleme Ürünleri için Bölge Onarım Merkezleri
    İstanbul
    Talatpaşa Mah. Emirgazi Caddesi No:3
    Kağıthane / İstanbul
    İstanbul
    Eğitim Mah.Poyraz Sok. Öğün İş Merkezi
    No:16/A Hasanpaşa / Kadıköy
    Ankara
    Öveçler Ata Mahallesi 2. Cadde No:119/21
    Dikmen-Çankaya / Ankara
    İzmir
    Mürselpaşa Bulvarı 1266 Sokak No:6
    Basmane / İzmir
    Adana
    Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad. Karakayalı Apt. No:32/A Seyhan / Adana
    Bursa
    Yeni Yalova yolu 4.km Buttim İş Merkezi
    C1 Blok No:170 G4 Giriş Kapısı 1.Kat
    Osmangazi / Bursa
    Samsun
    Bahçelievler Mah. Naci Şensoy Sok. No:19/A Samsun
    Kişisel Sistemler Ürünleri için Yetkili İş Ortakları
    İstanbul
    Büyükdere Cad.No : 103 /B - Altan Erbulak Sok.No : 12
    Şarlı İş Merkezi Zemin Mağaza Mecidiyeköy / İSTANBUL
    Ankara
    Gençlik Cad. Özveren Sokak NO: 32 /10-11
    Maltepe / ANKARA
    İzmir
    Mithatpaşa Cad. No:248/A Kumluk Apt.
    Karataş - KONAK / İZMİR
    (http://h40072.www4.hp.com/destek/tr/mybom_tuketici.html) Linki açarsanız krokilerde mevcut.

Not:Doğru bildiğim güncel olduğunu düşündüğüm bilgileri sizinle paylaşmak istedim.Hatalı olduğunu düşündüğünüz bir bilgi varsa lütfen doğrusunu benimlede paylaşınız.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

güzel bilgiler.
    Teşekkürler

12. snack

snack Yeni Üye

elimde garanti süresi dolmuş bir notebook var.. ilgili sorunu konu altında paylaşmıştım.. samsunda hp bilgisayarların tamiri ile ilgilenen deneyimli servisler biliyorsanız öneri alabilirmiyim..

hp-notebook-f5/hp-g3050ea-fan-sesi-t11132.htm

13. mehmetturk

mehmetturk Yeni Üye

Mesajın üzerinden çok zaman geçmiş ama yazayım:

Biostan Native Sata Support'u disable yapmalısın önce.

Bir boot cd ile format atmak, diski bir güzel silmek, kurulumdan önce iyi olacaktır.

Bu arada orijinal sistemin de yedeğini bir yere alsan iyi olur.

14. mehmetturk

mehmetturk Yeni Üye

Samsun'da Fatih Bilgisayar var. Çiftlik semtindeki İstiklal Caddesi'nin altında. MNG kargoya yakındı yanılmıyorsam. Orada ilgilenirler. İşlerini de dürüst yaparlar.

15. crossia

crossia Yeni Üye

Paylaşım için teşekkürler. Hp kullanıcısıyım sık sık şarj adaptöründe ve girişinde sorun yaşadım. Defalarca yaptırdm ama ne hikmetse tekrardan aynı sorunları yaşadım.

16. myli

myli Yeni Üye

Bazı illerdeki bölge onarım merkezleri kapatılmış. Samsun,bursa,adana gibi.

Yeni Bilgiler

Tüketici Ürünleri İçin Bölge Onarım Merkezi

Baskı ve Görüntüleme Ürünleri için Bölge Onarım Merkezleri

İstanbul: Talatpasa Mah. Emirgazi Caddesi No:3 Kagithane / Istanbul
    Ankara: Öveçler 1065. Cad. No:69/20-B Dikmen-Çankaya / Ankara
    Izmir: Mürselpasa Bulvari 1266 Sokak No:6 Basmane / Izmir

Baktıkları Ürün Grupları

- PhotoSmart
    - OfficeJet , OfficeJetPro serisi (OfficeJet 8000 PRO Enterprise, 9100 serisi hariç)
    - All-in-One yazici ürünleri
    - Yazicilar
    - Faks Ürünleri

Kişisel Sistemler Ürünleri için Yetkili İş Ortakları

İstanbul: Büyükdere Cad.No : 103 /B - Altan Erbulak Sok.No : 12 Şarlı İş Merkezi Zemin Mağaza Mecidiyeköy / İSTANBUL
    Ankara: Gençlik Cad. Özveren Sokak NO: 32 /10-11 Maltepe / ANKARA
    İzmir: Mithatpaşa Cad. No:248/A Kumluk Apt. Karataş - KONAK / İZMİR

Baktıkları Ürün Grupları

HP Mini Bilgisayarlar - HP TouchSmart Dizüstü Bilgisayarlari - HP Pavilion Dizüstü Bilgisayarlar - Compaq Mini Bilgisayarlar - Compaq Presario Dizüstü Bilgisayarlar - HP TouchSmart Masaüstü Bilgisayarlar - HP Media Center/Elite Home Masaüstü Bilgisayarlari - HP Pavilion Ev Masaüstü Bilgisayarlar - Compaq CQ Ev Dizüstü Bilgisayarlari - Compaq CQ Ev Masaüstü Bilgisayarlari - HP Ev Monitörleri - Compaq Ev Monitörleri - Pavilion aksesuarlari

Ticari Ürünler için Bölge Onarım Merkezleri

İstanbul: Kaptanpaşa Mah. Halit Ziya Türkkan Sok. Famas Plaza Kat: -2 Okmeydanı
    Ankara: Çetin Emeç Bulvarı 1324.Cadde No: 37/5 Aşağı Öveçler
    İzmir: Gazi Bulvarı No:37

Baktıkları Ürün Grupları

- Business InkJet
    - ScanJet
    - Scannerlar
    - OfficeJet 8000 PRO Enterprise, 9100 serisi
    - Digital Senders
    - Jet Direct kartlari
    - Kurumsal Dizüstü Bilgisayarlar
    - Kurumsal Masaüstü Bilgisayarlar
    - Is Yeri Monitörleri
    - iPAQ Cep Bilgisayarlari
    - Is Istasyonlari
    - HP Point-of-Sale sistemleri

DesignJet ve Genis Format Yazicilara sadece yerinden destek verilmektedir. Müşteri Hizmetleri 444 71 71

Aşağıdaki Ürünlere sadece yerinde destek verilmektedir. Müşteri Hizmetleri 444 71 72

- Sunucular
    - HP Integrity (Itanium)
    - HP9000 (PA-RISC)
    - HP Alpha
    - HP Non-Stop - ProLiant ve Blade Serisi Sunucular - Is Istasyonlari
    - HPUX
    - Bagimsiz Depolama Çözümleri - EVA Serisi
    - XP Serisi
    - MSA Serisi
    - Tape Kütüphaneleri
    - Ag Ürünleri
    - Cisco