hp recovery sorunu çözüm

Konu, 'Hp Notebook' kısmında ugii tarafından paylaşıldı.

1. ugii

ugii Yeni Üye

iyi günler.
    hp 2730et laptoba sahibim vede recovery alanını yedeklemediğim için uzun süre mağdur olmuştum. fakat internette bunu derinlemesine araştırdıktan sonra sorunu YASAL olarak hallettim nasıl mı? şimdi sizlere anlatacağım olayı ilk başta bende inanmadım fakat hp servisinden görevli adresinize postaladık diye arayınca hayallerim gerçek oldu.

Bildiğiniz üzere hp recovery'nin yedeğini almaz iseniz vede silinmesi durumunda hp laptobunuz garanti dışına çıkmakla yüzyüze kalıyor. bu bir kullanıcı hatası olarak belirtilip servisi aradığınızda cd talep ettiğinizde size 50$+kdv gibi uçuk bir rakam belirtiyor. hatta servise kendiniz götürdüğünüzde 100$ para alarak recovery alanını tekrardan yükleyeceklerini söylüyor. birçok kullanıcı bu durumdan şikayetçi. fakat hp müşteri şikayetlerini dikkate alarak bu sorunu gidermede büyük bir adım attmış bulunuyor. şimdi size yapmanız gerekenleri ayrıntılı bir biçimde anlatıcam. aslında çok basit.

1.adım
    öncelikle http://www.sikayetvar.com
    adresine girip bir kullanıcı adı ve şifresi alıyorsunuz. eksiksiz doldurun bilgileri çünki bu çok önemli(kullanıcı adı adınız soyadınızdan ibaret olursa dikkate almaları daha kesin olabilir)
    üye olduktan sonra şikayet ver köşesine recovery alanı cd si talep ettiğinizi belirtiyorsunuz herhangi bir mazeret yazmanız yeterli olucak. ben kısaca ''1700 ytl verdiğim bi laptoba neden artı para olarak 50$+kdv vermem çok saçma'' gibilerinden bir şikayet yazdım. ya

yaklaşık iki hafta sonra beni ariyan numara hp müşteri hizmetleri oldu. gerekli bilgilerimi alarak seri numarası ve p/n numarası bana recovery cd niz 1 defaya mahsus olmak üzere adresinize postalanacaktır diyip kapattı. başta inanmak istemedim internette araştırdığım zaman bu cd yi gerçektende gönderdiklerini saptadım. cd nin elinize ulaşması biraz zaman alıyor. müsteri temsilcisi bana 3 hafta içinde kargo ile elinize ulaşmış olacağını syledi ve şuanda hala beklemekteyim. eğer cd elime ulaşırsa buraya ulaştı diye yazıcam . denemekten hiç birşey kaybetmezsiniz bence bir deneyin ve görün

2. ugii

ugii Yeni Üye

iyigünler.

hp recovery adımını size daha once belirtmiştim. şahsen ben bile inanmamıştım gonderceklerine ama şuanda cd ler elimde. eğer driver veya cd mağduru olan arkadaslar var ise yapsınlar. cdler fransadan ups ile geliyor. [alkis]

3. baris.yagci

baris.yagci Yeni Üye

slm arkadasım aynı sorun bendede var neyapcam bılemıyorum recorver maneger sorunu 2 defa yolladım yıne aynı bilgisyar şimdi yine göndermek zorunda kalıyoruz 1 hafta bekle ondan sonra cd lerı sanna gönderdilermi

4. baris.yagci

baris.yagci Yeni Üye

eyerki cd ler elindeyse banda bir kopya gönderirimisin tlf numram 0541 214 99 09 teşekür ederim şimdiden haberlerini bekliyorum

Sayfayı Paylaş