HP Recovery Manager sorunu yaşayanlara

Konu, 'Hp Notebook' kısmında kemalkay tarafından paylaşıldı.

1. kemalkay

kemalkay Yeni Üye

Sevgili arkadaşlar bende dün akşama kadar, HP nin Recovery Manager sorunu yaşayanları arasındaydım. Ancak ismini hatırlamadığım bir forumda çok tecrübeli olduğunu düşündüğüm bir arkadaşın önerisyle işlem yaptım ve sonuç 10 puan.

Şimdi bilgisayarım ilk aldığım günki gibi sorunsuzca çalışıyor. Ve sağlam bir şekilde Recovery Yedeğini oluşturdum.
    Şunu söylemek gerekirse bazı arkadaşlarımız bu işlemden yararlanamayabilir. Nedeni ise Recovery bölümüne zararvermiş yahut tamamen formatlamış kişiler. Malesef onlara yapacak pek bişey yok. Sadece sabit diskinde Recovery bölümü duran arkadaşlara yardımcı olur bu işlem.

1. bir xp cd sini takın ve xp yüklüyormuş gibi işleme devam edin.
    2. sistemin oluşturulacağı yeri seçme bölüme gelindiğinde Recovery Manager bölümü hariç tüm bölümler siliniyor.
    3. tüm bölümlerinin silinmiş olduğundan emin olunduktan sonra xp cd ni çıkarın ve bilgisayarınızı resetleyin yada pover
    düğmesine basılı tutarak kapatın ve tekrar açın.
    4. Sadece Recovery Manager bölümü kaldığından sistem ona yönelecek veya size soracak.
    5. Ve karşınızda recovery Manager

bu sıkıntıyı yaşayıpta uzun zamanını boşa harcayan arkadaşlar şimdiden hayırlı olsun.

Not: İstisnalar da olmaz değil yapacağınız işlemlerden kendiniz mesulsünüz. Ben yaptım oldu insanlık namına aynı sıkıntısı olan arkadaşlarında yararlanmasını istedim sevgiler.....

2. ger1

ger1 Yeni Üye

ben bu recovery manager ı anlamış değilim..bende hp dv5 var ve recovery manager var format attım ama format atmadan önce nasıl dosyalarımı müziklerimi flan yedekleyeceğimi blmiyorum?tam olrak ne işe yarıyor_?

Sayfayı Paylaş