HP Presario CQ61 303SF Notebook PC sata disk sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında geceyesitem tarafından paylaşıldı.

1. geceyesitem

geceyesitem Yeni Üye

Hewlett-Packard Presario CQ61 303SF Notebook PC

Selamlar Arkadaşlar
    Benim Yeni aldıgım Bilgisayarıma Format Atmak ıstedım İlk denedıgımde mavi ekran verdı Ondan sonra anladımkı Sata driverı Lazımmıs Entegre Ettıgım Xp sidisininde kabul etmedı ön yükleme yaptıktan sonra achix64.sys sorunu verdı
    Suanki İsletım Sistemı Windows 7 Xp ye Çevirmek İstiyorum

Bütün Aramalarıma Rağmen Xp Driverlerını Bulmadım Yarımdımlarınız beklıyorum Arkadaslar Sizlere everest Ropunu Vereyım
    Xp Driverlenı Bulmamda Yadımlarınızı Bekliyorum

Kod:

İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows 7 Home Premium 6.1.7600 (Win7 RTM)
        Tarih                                             2010-01-10
        Saat                                              21:26

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x64-based PC  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows 7 Home Premium
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 8.0.7600.16385
          DirectX                                           DirectX 11.0
          Bilgisayar Adı                                    PC
          Kullanıcı Adı                                     Pc
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2010-01-10 / 21:26

[color=#0000FF]Anakart:
          CPU Türü                                          AMD Sempron SI-01, 1716 MHz (10 x 172)
          Anakart Adı                                       Hewlett-Packard Presario CQ61 303SF Notebook PC[/color]
          Anakart Çipseti                                   AMD 760G/780G/780V/785G/790GX, AMD K10
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Hynix HMP112S6EFR6C-S6                     1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)
          DIMM2: Hynix HMP112S6EFR6C-S6                     [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Insyde (10/10/09)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            AMD M880G with ATI Mobility Radeon HD 4200  (336 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            AMD M880G with ATI Mobility Radeon HD 4200  (336 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   ATI RS880M
          Monitör                                           Moniteur Plug-and-Play générique [NoDB]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  ATI RS690 HDMI @ AMD RS880 Chipset - High Definition Audio Controller
          Ses Bağdaştırıcı                                  ATI RS690 HDMI @ ATI SB750 - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Contrôleur Serial ATA standard AHCI 1.0
          Disk Sürücüsü                                     WDC WD1600BEVT-60ZCT1 ATA Device  (149 GB, IDE)
          Optik Sürücü                                      hp DVDRAM GT20L ATA Device
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         13582 MB (13235 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard with HP QLB
          Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-22-68-8E-0F-87
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Atheros AR9285 802.11b/g/n WiFi Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek PCIe FE Family Controller

2. geceyesitem

geceyesitem Yeni Üye

Arkadaslar Flod etmek ıstemem ama Ne olur yardımlarınızı beklıyorum

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

intel mi yoksa ati sata sürücüsünü mü eklediniz?

4. geceyesitem

geceyesitem Yeni Üye

Selamlar Abim İntel'iden Ati Satayida denedim bırde amd yı denedım 3de Olmadı Ve Her Zaman Bu Şekilde Bir Hata Veriyor
    achix64.sys Dosyası bozuk Diyor
    Bu arada abim bu pc yurd disindan geldi Fransdan

5. seastyle

seastyle Yeni Üye

.sys yazılımsal bi hata olmuyor mu saka ? ek olarak baska cd ile denedin mi kurmayı ve emin misin adam gibi bi cd yapabildiginden

6. geceyesitem

geceyesitem Yeni Üye

Öncelikle Win Xp 64 Bit Edition ingilizceyi Denedim Sp1 Şuanki Kullandıgım Cd Win Xp Sp3 32 Bit TR Her İkisindede Aynı Sorunu Verdi

7. geceyesitem

geceyesitem Yeni Üye

[imdat] 10 tane CD yaktım hala aynı ve her seferınde aynı sorunu ahcix64.sys dosyası bozuk diyor lutfen yardım edın arkadaslar kafayı yemek uzereyım
    [ofof] [aglamak]

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

32bit işletim sistemi varsa 32bit sata sürücüleri ekleyin.
    10 tane cd yakmamanız için asıl konuda yeniden yazılabilir cd kullanmanızı önermiştim.

Başka bir xp cdsi bulup ati sata sürücülerini ekleyip deneyiniz.

9. geceyesitem

geceyesitem Yeni Üye

Selamlar Saka abim entegreyı yaptım evet oldu olmasına ama on yukleme yaptıktan sonra pc yenıden baslamak ıcın resetlendıkten sonra acılırken mavi ekran verıyor

Şunuda Eklemeden Rahat Edemedim Bana Geliyorki Yeni Çıkan İşletım sıstemlerı yanı Windows 7 V.S. İşletim Sistemleri Windows XP Sistemını kullanmamak için Ellerinden gelen herseyı yapıyorlar

10. geceyesitem

geceyesitem Yeni Üye

Selamlar Arkadaslar Tekrarda Sata Driverine ıhtıyacım var Yardım Edebılırmısınız Bütün Aramalarıma Rağmen Bulamadım Sizlere Zahmet Bir Yardım Etsenız Cok Makbule Geçeçek
    Pc yi Xp Ye Çevırebılmem İcin Sürücüleri Lazım HDD nin Markası Bu

wd1600bevt-60ZCT1 ata device (149,05GB)

Amd İşlemci Yeni konu Açacaktım ama buraya yazayım Umarım okuyan arkadaslar olur

Sayfayı Paylaş