Hp Pil Sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında a123 tarafından paylaşıldı.

1. a123

a123 Yeni Üye

Merhaba 1 Aydır laptopumda şarj ı bitirip şarj a taktığımda bi anda duruyo ve 5 dk sonra tekrar şarj oluyo ama o sırada masaüstünde prize takılı şarj olmuyor yazıyo sonra düzeliyo hep şarj olurken en fazla 3 kere oluyo ilk önce pc ısındığından dolayı oldugunu düşündüm ama ılık ikende oldunu görünce masaüstünde hp adivor diye program var onu giriyorum şarj olurken sağlıklı diyo ama şarj olmuyoken pilde sorun var garanti kapsamında olmaya bilir yazıyo bana yardım edin cok üzülüyorum uykularım kaçıyo annem anlar bana kızar diye Bence pil de sorun yok full olunca prizde değilken 1.5 2 saat gidiyo ne yaptığıma göre sadece şarj olurken bide ben sık sık şarj etmem prize takarım ondanmı nasıl düzelir yardımcı olursanız çok teşekür ederim

2. a123

a123 Yeni Üye

hayla bı cevap yokkk uykularım kaçıyo bıde ben büyükçekmecede oturuyorum orda notebook servis yok

3. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Yazılanları sırasıyla uygulayınız;
    > Aygıt Yöneticisi
    > Piller (batteries)
    > Microsoft ACPI Uyumlu Batarya Kontrol Yöntemi'ni kaldırın (uninstall).
    (Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery)
    > Eylemler (menü çubuğu üzerinden)
    > "Donanım değişiklikleri için tarama"
    Yeniden yüklendiğinde şarj sorunu ortadan kalkar, umarım.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

ayrıca
    http://h20239.www2.hp.com/techcenter/battery/battery_ts.htm linkten
    ulaşacağınız sayfadan "Download HP Battery Check" programını indirip, kurarak pilinizi de test edebilirsiniz.

4. a123

a123 Yeni Üye

Dediklerini denedim hp programında sağlıklı yazıyodu bi aygıtı silip yaptım sonuç u daha görmedim ama laptop kapalıyken şarj oluyo hiç durmadan acaba acıken ısınıp mı duruyo

5. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Acaba.. :)

Eğer öyleyse, fanınızı kontrol edersiniz.

Sayfayı Paylaş