HP Pavillion vs. Acer Sizce Hangisi? Yardım Edermisiniz?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında phoneman tarafından paylaşıldı.

1. phoneman

phoneman Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba sitenizi google sayesinde öğrendim umarım yardımcı olursunuz..

laptop almayı düşünüyorum çok araştırdım fakat 2 marka ve model arasında kararsız kaldım bunlar;

ACER AS5520G-604G25MI AMD Turion 64 X2 TL64

AMD TL64 AMD Turion# 64 X2 Dual-Core Mobile Technology
    Nvidia GeForce 8600M-GS 512MB
    4 GB (2x2GB)
    250GB
    15,4# WXGA CrystalBrite
    6 cells battery
    Kamera:0,3DV CrystalEye webcam

ve

Hp Pavilion DV9610 AMD Turion 64 X2 TL58

2048 Mb - DDR II 667
    240 Gb - 5400 Rpm
    17" - 1.440 x 900 WXGA Bright View
    Li-Ion 6 Cell - 3 Saat
    Nvidia® GeForce 8400M DirectX 10 Paylaşımsız 256 Mb
    S-Video TV Çıkışı, 2 Kulaklık Çıkışı, 1 Mikrofon Girişi, IEEE 1394 Firewire, 3 USB 2.0, 1 HDMI, 1 VGA Bağlantı Noktası, 1 RJ11 Modem, 1 RJ45 Ethernet

fiyatlar ikisininde aşağı yukarı aynı ;
    Acer: 1.680,80 YTL
    Hp: 1.523,99 YTL

Bu iki Laptop arasında karasız kaldım acer ram ve ekran kartı olarak daha iyi gözüküyor fakat hp'nin en güzel yanı 17" ekran olması..
    Oyun için almayacağım bilgisayarı çok kaliteli bi grafige ihtiyacımda yok photoshop, corel gibi programlar harıcınde grafıge yuklenmeyecegim.. Önemli olan kaliteli bişi olsun ve bana her gün sorun yaratmasın.. Ayrıca çalışma alanının daha buyuk olması bence cok guzel bir ozellik (benim işime gelir) ama sizede sormak istedim, siz benım yerımde olsanız hangısını tercih ederdiniz??

veya bu fiyatlarda (17" olursa çok iyi olur) önerebileceğiniz laptop varmı ?

Yardımcı olursanız sevinirim..

2. phoneman

phoneman Yeni Üye

neyse arkadaşlar ilgilenmesenizde saolun ama şunu unutmayınkı bu sekılde bu forum hakkında olumlu yorumlar yapamam sanırım. "Türkiye'nin notebook platformu." sloganını değiştirmenizi öneriyorum ;)

3. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

İkisininde işlemcisi amd ... intel olsaydı özellikleri iyi...fiyatı 2000ytl yaparsan Asus M51SN250DV var...(2200ytl gibi bi fiyatı vardı sanırım...)gerçekten süper bi laptop ;)

Sayfayı Paylaş