Hp Pavillion DV9730et

Konu, 'Hp Notebook' kısmında oktayakgoz tarafından paylaşıldı.

1. oktayakgoz

oktayakgoz Yeni Üye

başlıkta belirtmiş olduğum notebook umda çok enteresan bir sorun oluştu. bilgisayarı tamir ettikten sonra çalıştırdığımda klavye de sorunla karşılaştım. normalde yanda nümerik tuş takımı olmasına karşın numlock a bastığımda jkl yerine 123 çıkıyor.

biosdan olduğunu düşündüğüm sorunu bir türlü düzeltemedim. en yeni sürüme güncelleme yaptım fakat bios a baktığımda. bir çok bilginin silindiğini gördüm. uuid sıfırlanmış s/n silinmiş produck kod silinmiş. dolayısıyla biosdan klavye yi normal notebook klavyesi sanıyor. nasıl düzeltebilirim.

2. oktayakgoz

oktayakgoz Yeni Üye

kimsenin hiç bir fikri yokmu. bios daki uuid kodunu değiştiremezmiyiz. yada sadece klavye yide düzeltsem yeter. yandaki nümerik tuşları kullanmak istiyorum.

3. myli

myli Yeni Üye

S/N - P/N - UUİD normalde silinecek bir bilgi değildir.

fn + numlock fonksiyonunu deneyiniz birde.

4. oktayakgoz

oktayakgoz Yeni Üye

nasıl oldu bende anlamadım. ama biosa girince bu bilgilerin hiç biri yok. bu bilgisayardan olan varsa kendi biosunun yedeğini alıp bana verebilirmi belki sağlam bir yedekle kurtarabilirim.

5. myli

myli Yeni Üye

6. oktayakgoz

oktayakgoz Yeni Üye

yardımların için çok teşekkür ederim.

bahsettiğin konuyu okudum fakat dosyaları bulamadım. tekrar upload etme şansınız olabilir mi.

7. oktayakgoz

oktayakgoz Yeni Üye

yardımların için çok teşekkür ederim. sayende klavye sıkıntımı hallettim. dmi ile ilgili bir dosyadan hp193 bi dosya çalıştırdım. klavye seçeneği vardı 17 İngilizce yi seçince sorun halloldu fakat hala uuid eksik. uuid ne olacak. benzersiz bir numaraymış anladığım kadarıyla.

acaba mesela benim bilgisayarım hp paivilion dv9730et bunun için bütün ayaları yada bilgileri düzenleyen bir şey varmı. yoksa tek tek bilgileri benmi girmem gerekiyor.

sanada yük oluyoruz kusura bakma. tekrar tekrar yardımların için Allah razı olsun

8. myli

myli Yeni Üye

Aynı şekilde NbDmiFit.bat dosyası var. Gelen seçeneklerden x tuşuna basarsanız resetlemesi gerekiyor.

P tuşuna basarsanız. Önce product numarsını ardından seri numarasını girebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş