HP Pavillion Dv9580ET XP Sürücüleri

Konu, 'Hp Notebook' kısmında xcodex tarafından paylaşıldı.

1. xcodex

xcodex Yeni Üye

HP PAVILLION DV9580ET notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl [*]yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: intel 965 mainboard driver
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA GeForce 8400M/8600M GS Video Sürücüsü'nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.
    4. Ethernet kartı sürücüsü: realtek wireless driver
    5. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

İki dosyayı birden buradan indirebilirsiniz. Eğer dosyalar açılırken şifre isterse şifresi ""www.notebook.gen.tr""

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre=""www.notebook.gen.tr""

6. Modem Sürücüsü: modem driver
    7. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    8. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    9. Bluetooth: hp bluetooth driver
    10. Web cam sürücüsü: webcam driver
    11. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    12. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons
    13. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant

2. RayHurt

RayHurt Yeni Üye

ses kartı driverlarında sorun var diğerlerınde çokmadı teşekkur ederım ama ses kartında çıktı elınızde baska bır lınk varsa koyabılır mısınız sevınırım

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sürücüleri yeniledim tekrar denermisiniz.

4. cycleops

cycleops Yeni Üye

dostum süpersin harika bi paylaşım çok işime yaradı teşekkürler...

5. kamur

kamur Yeni Üye

Arkadaşlar herkese iyi günler. Bu modelle ilgili büyük bir sıkıntımı dile getirmek isterim. Bilgisayarımı alalı yaklaşık 1 sene oldu ve daha adam akıllı kullanamadım. Sorunum şu: İlk aldığımda vista yüklüydü. Herhangi bir program yada oyun yüklediğimde bilgisayarım sürekli kilitlendi ve dondu. Kendi kendine saatlerce açılıp açılıp kapandı. Ben vistayı sevmediğim için ve çok kastığından XP Professionale geçiş yaptım. Ancak yine bilgisayarım hata vermekte. Donup kalmakta. Mavi ekran çıkmakta ve son yüklediğim yazılım yada donanımlarımın hatalı olduğunu söylemekte. Ben farklı sitelerden de driverlar indirerek 8-10 kere tekrar formatladım ve kurdum ancak bu sorunu aşamadım. Bana yardımcı olabailirseniz çok sevinirim. Bilgisayarımı hiç sevmiyorum. kırasım geliyo bazen. Bir hata olduğunu düşünmeye başladım. NE YAPMALIYIM???? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER:::))

Sayfayı Paylaş