Hp Pavillion DV6699ET GV259EA notebook ve sürücüler

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp Pavillion DV6699ET GV259EA notebook xp kurulumu ve xp sürücüleri

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer nasıl format atacağınızı bilmiyorsanız şurayı okuyunuz.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: Intel chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"

2. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA GeForce 8400M/8600M GS Video Sürücüsü'nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    4. Modem sürücüsü: Motorola modem driver

5. Ethernet - lan sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver

6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    7. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    8. Bluetooth: hp bluetooth driver
    9. Web cam sürücüsü: webcam driver
    10. Parmak izi okuyucusu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager
    11. HP Quick Launch Buttons
    12. Hp Quick Play
    13. HP Wireless Assistant
    14. Wireless driver: İntel wireless card için Intel wireless ethernet driver
      , Broadcom wireless driver

2. fat_89

fat_89 Yeni Üye

hocam ilk önce verdiğiniz bütün bilgiler için allah razı olsun. ancak ben şu kısmı "Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın."beceremedim. bu model olan laptop umda ne yapmam gerektiğini anlatabilirseniz çok makbule geçecek. yardımlarınızı bekliyorum

3. kudretcity

kudretcity Yeni Üye

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Allah Razı Olsun

4. fat_89

fat_89 Yeni Üye

hocam ben kendim karıştırarak bulduğum bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.
    hp pavilion 6699et modelinde başlangıçta açılacağı yeri değiştirmek için F9 tuşuna basarsak cd - rom seçilebilmektedir.bu sayede xp yüklemek isteyen arkadaşlara yardımcı olacaktır.

5. fat_89

fat_89 Yeni Üye

hocam dediklerinizi aynen yaptım fakat birtürlü xpyi yükleyemiyorum. hatta xp den vazgeçip komşumdan aldığım vista ultimate de yükleyemedim. xp. yüklenmesi sırasında mavi bir ekran çıkıyor ve unknow hard eror yazıyor. ne yapmalıyım bana bi yol gösterin lütfen. ayrıca şu anda elimde 5 tane sata destekli xp cd si var hepsiyle de denedim olmuyor maalesef.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

peki o beş cd yi aynı xp den mi oluşturdunuz?

7. fat_89

fat_89 Yeni Üye

yok hocam sadece 2si aynı diğerleri farklı ona rağmen olmadı.

8. fat_89

fat_89 Yeni Üye

hocam eline emeğine sağlık xp yi kurdum çok şükür. biraz sancılı oldu ama oldu. yalnız bi sıkıntım var o da ekran kartıyla ilgili. benim laptopta işlemedi sizin verdiğiniz linkteki ekran kartı driverı.yüklerken hata veriyor hata mesajı=''NVDIA kurulum programı mevcut donanımınızla uyumlu bir sürücü bulamadı. kurulum programı şimdi kapanacak'' bana bi çözüm yolu belirtirseniz çok makbule geçer şimdiden sağolun.

9. fat_89

fat_89 Yeni Üye

10. dicastruk

dicastruk Yeni Üye

hay allah razı olsun her emeği geçenden binlerce kez. beraat kandili öncesinde böyle bir dua kabul olur inşaallah. hiç bi sıkıntım kalmadı. çok teşekkür ederim. emeğinize sağlık...

11. tuncay.kume

tuncay.kume Yeni Üye

Merhaba
    Windows 7 kurduğum bilgisayarım devamlı çökmekte.
    Sorunun driver kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum.
    Çünkü aygıt yöneticisinde:
    Bilinmeyen Aygıt: Temel Sistem Aygıtı (PCI veri yolu 7, aygıt 9, işlev 2)
    Bilinmeyen Aygıt: Temel Sistem Aygıtı (PCI veri yolu 7, aygıt 9, işlev 3)
    kuralamayan driverler mevcut.
    XP için sitenizden aldığım linkler çok işime yaramıştı. Windows 7 için Hp Pavillion DV6699ET GV259EA notebook ve sürücülerini de bildirirmisiniz...Benim gibi arkadaşların çok işine yaramaktadır.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

O aygıtlar kart okuyucu sanırım. Ondna dolayı işletim sisteminin göçeceğini sanmam.
    Ancak dilerseniz şu sürücü ile kurabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş