HP Pavilion ZE 4500 BİOS SORUNUUUUUU!!!!

Konu, 'Hp Notebook' kısmında dreams28 tarafından paylaşıldı.

1. dreams28

dreams28 Yeni Üye

arkadaşlar sorun buyuk... :cry:
    elimde su an hp pavilion ze 4500 bir laptop var.bilgisayar a arkadasım bios şifresi girmiş ve bu şifreyi unutmus.bu yuzdende bios a girilmiyor.laptop un garantisi bittiği için bende soktum ve bios pilini çıkardım bios kendini sıfırlasın diye ama nafile 2 gundur elektiriğe bağlı olmadan ve pilsiz bir şekilde bıraktım yine olmadı bir kaç programla birlikte bios u sıfırlamaya calıştım ama yok yeniden flas yazdım oda yok olmuyor baska fikri olan varmı acaba sorunum bu yardımlarınızı bekliyorum :oops: cok acilll şimdiden teşekkur ederim ilgilenen arkadaslara...

2. TRescon

TRescon Yeni Üye

Sadece Bios'a şifre koyulduysa ve işletim sistemine girebiliyorsan işletim sistemine girip internetten bios dosyasının indirip biosunu güncellerse biostaki tüm kullanıcı ayarlarını silecektir. %99 bios şifrende silinecektir.

NOT: Bİos gücellemesi çok riskli bir işlemdir anakartının arızalanmasına sebep olabilir. Bu yüzden;

1. Bataryanın %90 üzerinde şarjlı olsun ve tam olarak takılı olduğundan emin ol.
    2. Adaptörünü takılı tut.
    3. Mümkün olduğunca engel olabilecek tüm uygulamaları kapat.
    4. İnternet sitesinden bios versiyonunu işletim sistemine göre indir.

Kolay gelsin. Bol şanslar.

3. dreams28

dreams28 Yeni Üye

arkadasım ilgilendigin için cok tesekkur ederim ama ben bios un son versiyonunu bile yukledim yani bios un flas ını yeniden yazdım ama aynı sorun devam bir cok bios şifre kırma programıda denedim olmadı bios pilini de soktum 1 hafta beklettim gene olmadı yani baya sorunlu senin anlıcan

Sayfayı Paylaş