HP Pavilion Pil Süresi

Konu, 'Hp Notebook' kısmında _ersin tarafından paylaşıldı.

1. _ersin

_ersin Yeni Üye

arkadaşlar bilgisayarınızın pili kaç saat gidiyor :) notebook'u ilk aldığınızda şarj ı çok az gidicektir.Bunu düzeltmek için şunları yapın, pil durumu yüzde 10'a düştüğünde şarja takın ve tam dolum yapın.pili hiçbir zaman 0 a düşürmeyin hep yüzde 10'a düştüğünde şarj edin.bunu 5-6 kere tekrarlayın ve görüceksiniz 2.5 saat ve hatta kullanmazsanız 3 saate kadar artış görülüyo.birde ekranın ışığını gerek duymadığınız zaman kısarsanız pilden daha çok tasarruf yapmış olursunuz ;) bakın ben hp'nin teknik servisinde çalışıyorum size faydalı olmak istiyorum hp'yi kötüliyenlere inat :D

2. karo13

karo13 Yeni Üye

cok tesekkür ederim ersin benim sarjım da 3 saat civarında gidiyor :) bende hp den gayet memnunum ama kücük bir sorunum var wireless :(

3. _ersin

_ersin Yeni Üye

bakın arkadaşlar wireless ile ilgili problemi olanlara söylüyorum modeminizin markası çok önemli kaliteli bi modemde wireless ta bi problem yaşanmıyor.

4. _ersin

_ersin Yeni Üye

arkadaşım anakart driverını ve wireless ı baştan kur sorun çözülür.wireless'la ilgili ne gibi bi problemin var tam olarak yazarsan yardımcı olurum

5. karo13

karo13 Yeni Üye

ersin ilgilendiğin için tesekkür ederim herseyi bastan kurdum farklı driverler da denedim ama şöyle bir durum var baska bir yerde baska ağlara bağlanıyor bilgisayarım, komsumuzla ortak kullandıgımız ağa bağlanmıyor "ağ bu bilgisayarın ilişki isteğini reddettiği için..." diyor bulundugum yerden baska bir pc rahatca bağlanıyor modemi de resetledim şifresini değistirdim siffresiz denedim yine olmadı hiçbirşey anlamadım

6. _ersin

_ersin Yeni Üye

sorun sende değil ozaman diğer bilgisayarı kontrol etsen iyi olur ip numarası filan vermişlerse bağlanmıyabilir.ağ kurmayı biliyomusun ?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bağlantı için intel in programını mu kullanıyorsunuz. Eğer öyle ise programda gelişmiş - wifi için windowsu kullan f10 a basarak windows kullanır mısınız.

8. berk eren

berk eren Yeni Üye

ya bende pavillion dv 6635v var..ılk aldıgımda tam doldurmadan kullandım sarjı cok az gıdıodu..1 ay sonra tam dolum boslatım yaptım ama su anda 1 saat 50dk gıdıo sence de az mı ersın??denıyecegım baska bı yol var mı

9. karo13

karo13 Yeni Üye

ersin sanada cok tesekkür ederim sorun modemin şifreleme türünün wpa olmasıymıs wpa2 olmalıymıs iyi günler :)

10. _ersin

_ersin Yeni Üye

dostum keşke ilk aldığında 14-16 saat şarjda tutsaydın kapalı bi şekilde.şimdi bataryanın kendini toplaması imkansız malesef ama dediğim yöntemi dene istersen

11. _ersin

_ersin Yeni Üye

1 saat 50 dakika normal ama.walla ben ekranı kısıyorum bide güç tasarrufu diyorum 2.5 saati buluyo sende öyle yap.şarjı en çok bitiren ekran parlaklığıdır

12. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

peki notebookun fişini pirizden hiç çekmeden masaüstü gibi kullansak bir zararı olur mu?

13. mRocK

mRocK Yeni Üye

buradaki konuya bakarsanız detaylı bir bilgi bulacaksınız pil kullanımıyla ilgili olarak.

14. cavus007

cavus007 Yeni Üye

bende hp pavillion dv9730 pc var xp kurdum bir hafta kadar kullandıktan sonra şarjı doldururken bile şarjda çalışıyor gibi gösteriyor ekran falan kararık biraz vistayı açtığımda ise öyle bir problem kalmıyor bunun bir çözümü var mı varsa nasıl tşklr

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence işletim sistemi ile ilgili değil. Bir temassızlık olabilir mi? Ekranın kararmasının sebebi fişin takılı olmamasıdır. Bilgisayar fişi takılı algılamadığı için tasarruf moduna geçmiştir.

16. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

sağolun :) ;)

17. mustafaunsal18

mustafaunsal18 Yeni Üye

SELAM ersin..
    bi sorunum var forumdan hp teknik serviste çalıştığınızı öğrendim
    yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
    hp dv6000 laptopum var yaklaşık 1.5 yıllık
    normalde 2 saate kadar giden pilim sanırım arıza yaptı..
    1.5 yıl laptopu devamlı elektriğe başğlı olarak kullandım . haftada bir şarjdan çekip bitirip tam dolum yaptım. ve devamlı sert zeminde kullandım ısınmaması için.
    ancak şu anda laptopumun pili yüzde 80 lerden sonra direkmen bitiyor.
    bir çok zaman yüzde 60-70 i hiç göremedim..
    yani ömrü 5-10 dakikaya düştü.. yapmam gereken nedir.
    arayabilebileceğim işin muhattabı bi telefon numarası var mı?

18. mchtbyrm

mchtbyrm Yeni Üye

slm ersin ben yenı katıldım foruma.hp dv5-11110et modellı yenı latop aldım şarjı max. 1.5 saat gidiyor aldğımda yakaşık 15 saat sarjda tuttum ayrıca sonradan artarmı yardımcı olursanız teşekkur ederim

19. _ersin

_ersin Yeni Üye

özel msj attım

Sayfayı Paylaş