Hp Pavilion g6-2250st Windows 7 kurmak istiyorum

Konu, 'Hp Notebook' kısmında THE_THE tarafından paylaşıldı.

1. THE_THE

THE_THE New Member

Arkadaşlar ESC ye basıyorum önüme çıkan ekranda F1=system information F2=System diagnostics F9= Boot device options F10=Bios Setup F11 System Recovery yazıyor F10 la giriyorum biosa orada main - security - system bonfiguration - exit var ..

system bonfiguration Girdiğim zaman en altta Boot options var oraya gidiyorum
    Post hotkey delay (esc) = <0>
    CD-ROM BOOT = ENABLE
    INTERNAL NETWORK ADAPTER BOOT = DİSABLED
    LEGACY SUPPORT = IPV4 (UEFİ) YADA IPV6 UEFİ YADA IPV4+IPV6 UEFİ SEÇENEKLERİ VAR
    SECURE BOOT = ENABLED

UEFİ BOOT ORDER
    USB DİSKETTE ON KEY / USB HARD DİSK
    OS BOOT MANAGER
    İNTERNAL CD/DVD ROM DRİVE
    ! NETWORK ADAPTER

BOOT MENÜSÜ BU ŞEKİLDE BEN BURADA LEGACY SUPPORT ENABLE YAPTIGIM ZAMAN ALTA LEGACY BOOT MENUSU AÇIYOR ORADA DA YİNE EN ÜSTE FLASH DİSKİMİ GETİRDİM FAKAT HİÇ BİR TÜRLÜ WİNDOWS KURULUMU KARŞIMA GELMİYOR BU konuda bana yardımcı olursanız çok ama çok makbule geçer çünkü bu windows 8 den kurtulmak istiyorum ne oyun kuruluyor ne proğram kuruluyor hep sorun veriyor belki iyi hoş olabilir ama ben win 7 yi daha çok seviyorum cevaplarınızı bekliyorum saygılarımla.

2. yemliha24

yemliha24 New Member

Bende windows 7 yi kurmak istioyrum aynı model laptopum var.

Neredeyse tüm yolları denedim fakat başaramadım.

Linux kurdum hdd format olmadı.

Hdd çıkardım biçimlendirdim komple olmadı.

shift f10 ile diskpart list disk vs yaptım olmadı.

Farklı windows sürümleri deneedim olmadı.

Aslında disk seçme ekranına geliyorum fakat windows yükleniyor ekranında laptop içindeki dvd yavaş dönüyor sesten anlıyorum ve windows dosyaları genişletiyor %0 dan ileri gitmiyor kurmuyor.

makinaya çok güzel şekilde windows 8 kuruluyor

Yardım edin lütfen.

3. yemliha24

yemliha24 New Member

yok mu bir fikri olan ?

Sayfayı Paylaş