HP Pavilion dv9780et - KS297EA notebook hk herşey buradan.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv9780et - KS297EA özellikleri

İşlemci türü : Intel® Centrino® işlemci teknolojisi, Intel® Core™ 2 Duo işlemci T8300, 2,40 GHz , Düzey 2 önbellek 3 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 2048 MB
    Maksimum bellek : 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 250 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 17" WXGA+ High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1440 x 900
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8600M GS
    Video RAM : 512 MB atanan olmak üzere en çok 1279 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : Tam boyutlu masaüstü klavyesi (+ ayrı sayısal tuş takımı düzeni)
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 3,55 kg (7,8 lbs)
    Paket ağırlığı : 5,10 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 28,50 cm (U) x 39,60 cm (G) x 3,16 cm (min) Y / 4,18 cm (maks) Y
    Paket boyutları (G x D x Y) : 480 x 170 x 350 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv9780et - KS297EA notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Sürücüleri paket halinde indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız. Xcodex kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Yukarıdaki sürücüleri indirdiyseniz aşağıdakileri indirmenize gerek yoktur. Sadece sıralamayı takip ediniz.

1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA GeForce 8400M/8600M GS Video Sürücüsü'nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.
    6. Ethernet kartı sürücüsü: realtek wireless driver.
    7. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    8. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    9. Bluetooth: hp bluetooth driver
    10. Web cam sürücüsü: webcam driver
    11. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    12. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons
    13. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant

3. tetik52

tetik52 Yeni Üye

çok teşekkürler emegine sağlık [alkis]

4. expert_imm

expert_imm Yeni Üye

selam arkasdasim

bu cihazdan bende aldim burda yazilanlardan da yararlandim oncelikle tesekkurler.

Ancak cihazin onundeki wireless switch i surekli turuncu yaniyor. Hangi surucuyu yukledimse duzelmedi.
    kablosuz ethernet sorunsuz kuruluyor ama aktif olmuyor. Hp den sp38439 ve 37950 yi denememi istediler ancak onlarlada olmadi.
    Sorun şuki kablosuz ethernet in surucusu calisiyor ama wireless donanım olarak disable durumda bu switch i de kontrol etmiyor sistem.
    Hp nin amerikadaki teknik ekibiylede gorustum. onlarda birkac sey denettiler ama nafile.
    Acaba surucu yukleme sirasindan kaynaklarnirmi diye tekrar kurdum yine ayni.
    Hp wireless assistant kurulu ama denetim masasindaki ikonunu tiklayinca bisey olmuyor.
    Sorunda bu sanirim wireless asistant calismiyor dolayisiyla kablosuz anahtarini kumanda etmiyor.
    Eger sizde calisiyorsa surucu ve program versiyonlarini paylasirsaniz sevinirim

Tesekkurler.

5. mutes

mutes Yeni Üye

slm
    xcodex arkadasımıza bende sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dv9780 laptobu yenı aldım google bile driverlerini bulamadım okadar yabancı sitelere girdim meğer kendi sitelerimizde varmıs gerçekten çok makbule geçti nerdeyse vistaya geri dönecektim çok teşekkürler [alkis] [alkis] [alkis] [bravo]

6. AramiS

AramiS Yeni Üye

[imdat] [imdat] kardeş teşekkür ederim yazın çok güzel... ve işe yaradı...

XP'yi kurdum..
    Ancak bir sorunum var

NVidia 8600 GS ekran kartımın sürücünü tanımıyor... Yukarıdaki linki tıkladım onu kurmaya çalıştım. Olmadı... Nvidia sitesindeki sürücüleri denedim yine yok...
    lütfen yardımcı ol...

Şimdiden teşekkür ederim..

7. schah_i_cihan

schah_i_cihan Yeni Üye

teşekkütler elinize sağlık [alkis]

8. mcse

mcse Yeni Üye

Sayenizde vistadan xp ye geçebildim performansı 2 ye katladım :)

Emeği geçen herkese teşekkürler

9. Bahadır Özcihan

Bahadır Özcihan Yeni Üye

Sevgili arkadaşlar,
    özellikle bu ürünü kullanan arkadaşlar
    Bana fiyatı özellklerine göre bayağı iyi geldi
    Önerir misiniz?
    Ben genelde iş amacı ile (3d modelleme vs) kullanacağım.
    Çözünürlük / ekran / ekran kartı iyi mi
    Teşekkürler

10. mcse

mcse Yeni Üye

Bahadir makina tam bir canavar bende katı modelleme için kullanıyor yapamadığı bişey yok ama gerçek performansı görebilmen için xp yüklemen şart çünkü vistada makina yerlerde sürünüyor.

11. mehme_tbey

mehme_tbey Yeni Üye

arkadaslar bunun parmak okuyucu tam olarak neresınde takılı

12. suatkaplan

suatkaplan Yeni Üye

valla acaip işime yaradı :)
    çok saol ;)

13. asdddd

asdddd Yeni Üye

Slm .emeğinize sağlık gerçekten çok güzel bilgiler veriyorsunuz herşey için saolun güzel paylaşım...

14. asdddd

asdddd Yeni Üye

merhaba öncelikle emeğin için gerçekten çok sağol saka kardeş fakat ben bunları kuruyorum parmak izi okuyucum bir türlü okuma yapmıyor sürekli hata veriyor tanıyor fakat kullanamıyorum :( yardım ederseniz çok sevineceğim...

Birde Intel(R) ICH8M LPC Interface Controller - 2815 ,

Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş. (Kod 28)

Bu aygıt için sürücüleri yeniden yüklemek için Sürücüyü Yeniden Yükle'yi tıklatın.

böyle bir uyarı alıyorum tanınmayan aygıt diyor herşeyini kurdum chip set dahil ama genede bu sürücüyü yüklemiyor :( lütfen yardım...

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

parmak izi ne hatası veriyor?
    Bu arada anakart sürücüsünü tekrar kurar mısınız?

16. asdddd

asdddd Yeni Üye

sayın site yöneticisi saka ilgine çok teşekkür ediyorum sorunu çözdüm fakat bu mesajı unuttum siteyi çok güzel idare ediyorsun dolaşırken mesajı gördüm cvp vermek istedim yardımların için saol :)

17. asdddd

asdddd Yeni Üye

Merhaba sayın site yöneticisi Saka bir iki sorum olucaktı birincisi elimde bulunan hp pavilion dv9780 notebook'un ram hızı 667Mhz diyor ben işlemci veri yolunu hızını 800 Mhz olarak okudum, şimdi ben kendime 2 tane 2gb ram alsam ve hızları 800 Mhz olsa herhangi bir sorun yaşarmıyım bu bilgisayarımın hızına etki edermi, ikincisi m9600 gs ekran kartı ile m8600 gs ekran kartları arasındaki fark işlemci farkımı örn. biri 256 bit, diyeri 128 bit gibi. bilgisayarıma ek olarak 250 gb bir harici disk daha takmak istiyorum garantiye bir zarar veririm kendim taksam bu konudada bilgilendirirseniz sevinirim.

18. ceza2485

ceza2485 Yeni Üye

arkadaslar ben ekran kartını yukluyorum falan pc donup reset atıyor sonn dosyayı yuklerken böle bir osrunla karsılasıyoum...

19. servet.01365

servet.01365 Yeni Üye

merhaba sayın saka ben bluetoth u bi türlü yükleyemedim dediğiniz gibi driverleri sırasıyla yükledim sadece bluetoth eksik kaldı oda yüklüyo ama yükleme yuarıda kalıyo c: nin içine swsetup var oraya atıyo oradan yeniden yüklemeye çalışıyom aygıt bulunamadı diyo biostan açtıydım ama nafile yardımın ve yardımlarınız için hepinize sonsuz teşekkür ve saygılarımı sunarım

Sayfayı Paylaş