HP Pavilion dv9630et GY421EA notebook genel başlık

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion Media Center dv9630et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı GY421EA özellikler

İşlemci türü : Intel® Centrino® Duo mobil işlemci teknolojisi, Intel® Core™2 Duo işlemci T7700, 2,40 GHz , Düzey 2 önbellek 4 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 2048 MB
    Maksimum bellek : 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 500 GB (2 x 250 GB)
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 17" WXGA+ High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1440 x 900
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8600M GS
    Video RAM : 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB toplam grafik belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Stereo Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : Tam boyutlu masaüstü klavyesi (+ ayrı sayısal tuş takımı düzeni)
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 3,55 kg (7,8 lbs)
    Paket ağırlığı : 5,10 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 28,50 cm (U) x 39,60 cm (G) x 3,16 cm (min Y) / 4,18 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 480 x 170 x 350 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv9630et - GY421EA notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Sürücüleri paket halinde indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız. Xcodex kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Yukarıdaki sürücüleri indirdiyseniz aşağıdakileri indirmenize gerek yoktur. Sadece sıralamayı takip ediniz.

1. Anakart sürücüsü: intel 965 mainboard driver
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA GeForce 8400M/8600M GS Video Sürücüsü'nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.
    4. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    5. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    6. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    7. Modem Sürücüsü: modem driver
    8. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    9. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    13. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons
    14. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant

3. apencene

apencene Yeni Üye

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

paylaşım için teşekkürler. Size önerim dosyayı rapidshare.com a göndermeniz. Bu boyutta bir dosya sitenizde çok fazla trafik yaratır.

5. hebelup

hebelup Yeni Üye

Bu driverlar ile 9620et ye de windows xp kurma şansımız var mı uyumlu mudur?
    Ben aygıt yöneticisinden baktım donanımlar aynı ancak gene de mevcutta stabil bir vista buldum bırakmasam diyorum eğer sıkıntı olacaksa deneyen varsa söyleyebilir mi

Teşekkürler.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. kobete

kobete Yeni Üye

çok teşekkür ederim. ellerinize sağlık.

8. beyhanbayhan

beyhanbayhan Yeni Üye

Çok teşekkürler

9. alicoo_06

alicoo_06 Yeni Üye

10. justkill

justkill Yeni Üye

Merhabalar, dv9630et sahibiyim ve bu bilgisayarın iki adet 250 gb lık hdd si mevcut. Sorum bunları raid 1 veya raid 0 olarak kullanma imkanımız var mı? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

11. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

arkadaşım malesef yok çünkü bu kadar özelliği yazıp raid'i destekleyip desteklemediğini yazmamak ayıp olur.zaten biostan sata mode seçeneğini raid yaptıgında biosdan cıktıgında raid menü gelmesi gerekir gelmiyosa zaten desteği yoktur ordan anlıyabilirsin
    http://www.hepsiburada.com/productDetai ... Id=bd71751

12. justkill

justkill Yeni Üye

Ayhan Bey, cevabınız için teşekkürler. İki hdd den birisini soküp, taşınabilir kutuya takmayı düşünüyorum, notebook için 500gb çok fazla geldi bana.

13. htarhan

htarhan Yeni Üye

Ellerine Sağlık çok iyi oldu

14. mlhzkn

mlhzkn Yeni Üye

arkadaslar bende bu bilgisayardan aldım ve kullanmakta oldugum catia v5 r18 adlı cizim programında vistayla cok problem yasıorum, öncelikle burdaki driverler arasında eksikler olup olmadıgını deneyen bir arkadas paylasırsa cok sevinicem. ayrıca cift işletim sistemi kursam bi sıkıntı olurmu?

15. umutgen

umutgen Yeni Üye

Merhaba, bende dv9630et sahibiyim, iki adet hdd ile raid yapmak benimde aklıma geldi ama neyazık ki bilgisayarda donanımsal raid controlcüsü bulunmuyor. Ancak software raid yapılabilir. Software raid yapmak icin bildiğim kadarı ile xp pro,vista business veya ultimate gerekiyor. Suan vista premium kullanıyorum. Zaman bularsam Xp Pro ile raid 0 yapmayı düşünüyorum. Raid 0 ciddi performans artışı getirebilir.

16. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

Teoride raid 0 da performans artısı ortalama %30 diyebiliriz.Programla yapacagın işlemin sağlıklı olucagını söyleyemen ve sunuda unutmakı raid 0 da sistemin çöktüğünde bilgilerin kurtarılması ımkansız gıbı bıseydır bilgin olsun.!!

17. justkill

justkill Yeni Üye

Yazılımsal raid nasıl ve hangi programlarla yapılır anlatabilir misiniz.

18. incesamet

incesamet Yeni Üye

hp pavillion dv9620et laptop var elimde acaba bu driverler onun içinde gecerli oluyormu arkadaşlar özelliklerine baktımda sadece işlemci 2,4 geri kalan özellikler aynı

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

%99 uyar.

20. incesamet

incesamet Yeni Üye

teşekkürler cvp için

Sayfayı Paylaş