HP Pavilion dv9620et - GY420EA notebook genel başlık.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion Media Center dv9620et Eğlence Dizüstü Bilgisayarı GY420EA - Spesifikasyonlar

İşlemci türü : Intel® Centrino® Duo mobil işlemci teknolojisi, Intel® Core™2 Duo işlemci T7500, 2,20 GHz , Düzey 2 önbellek 4 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 2048 MB
    Maksimum bellek : 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 250 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 17" WXGA+ High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1440 x 900
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 8600M GS
    Video RAM : 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB toplam grafik belleği
    Kontrol paneli : HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Ergonomik özellikler : Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Web kamerası : Tümleşik Stereo Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Uzaktan kumanda : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : Tam boyutlu masaüstü klavyesi (+ ayrı sayısal tuş takımı düzeni)
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 90 W AC Güç Adaptörü
    Ağırlık : 3,55 kg (7,8 lbs)
    Paket ağırlığı : 5,10 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 28,50 cm (U) x 39,60 cm (G) x 3,16 cm (min Y) / 4,18 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 480 x 170 x 350 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv9620et - GY420EA notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Sürücüleri paket halinde indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız. Xcodex kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Yukarıdaki sürücüleri indirdiyseniz aşağıdakileri indirmenize gerek yoktur. Sadece sıralamayı takip ediniz.

1. Anakart sürücüsü: intel 965 mainboard driver
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA GeForce 8400M/8600M GS Video Sürücüsü'nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.
    4. Ethernet kartı sürücüsü: realtek wireless driver.

5. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce ses yamasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

İki dosyayı birden buradan indirebilirsiniz. Eğer dosyalar açılırken şifre isterse şifresi "www.notebook.gen.tr".

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

6. Modem Sürücüsü: modem driver
    7. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    8. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    9. Bluetooth: hp bluetooth driver
    10. Web cam sürücüsü: webcam driver
    11. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    12. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons
    13. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant

3. Mirage

Mirage Yeni Üye

Dün bu foruma üye olup.Basliktaki ürün icin driver konusunda yardim istemistim.Aslinda forumun karakteristigine ve soru sorma kurallarina *ilk dikkat etmesi gereken insanlardanim fakat is yogunlugu nedeniyle acele acele yazdigim bir mesaj dan sonra bir arkadasimiz beni bu konuda tatli dille uyardi.
    Bu gun tekrar foruma girip o arkadasimizin uyarisi dogrultusunda mesajimi duzenleyeyim derken bu mesaji gordum.Gercekten cok guzel bir paylasim ve yardimlasma agi kurmusunuz.Bende kendi adima size tesekkur ederim.

Dün arastirma yaparken soyle bir siteye denk geldim belki yardimi dokunur :
    http://www.nogodforme.com/HPDV6500T.htm
    Sayfada dvx000 larla ilgili bilgi ve linkerde mevcut

Not : "İlk dikkat etmesi gereken insanlardanim" dememin nedeni ; aranizda bilenleriniz vardir http://www.pclabs.gen.tr nin forum genel moderatör lerindenim ve bizde forumumuzda mesaj düzeyini korumak ve daha hizli ve etkili yardimci olabilmek adina benzer kıstaslara dikkat ediyoruz.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Zaten sizin mesajınızdan sonra bu notebookun özelliklerine baktım :)
    Sizi buralarda da görmek isteriz.

5. Mirage

Mirage Yeni Üye

Tekrar merhaba ;
    Yukarıdaki rehber dogrultusunda kurulumu yaptim ve herhangi bir sorunla karsilasmasdim.Kurmadigim 1-2 onemsiz driver kaldi onlarida kuracagim.Bir problem cikacagini dusunmuyorum.
    Bir not eklersek ; (gerci bunu ilgili konuyada yazacagim) sata driverlari eklenmis cd ile win xp kurulumunda ilk önce sata driverlarini ekledim xp ye ve kurmayi denedim, basarisiz oldum.Ayni xp cd si ile bu bu kez service pack2 + sata driverlarini ekleyerek denedim bu sefer basarili oldum.Problem yasayan arkadaslar bunuda goz onunde bulundursunlar.
    Yardimlarin icin tesekkur ederim saka...

6. Mirage

Mirage Yeni Üye

Arkadaslar bu forumdaki rehberler dogrultusunda vista yi kaldirmadan tum donanim surucukeri ile xp kurabildim.
    Bir tek parmak izi okuma aygiti, surucleri paket halinde hazirlanmis suruculer icerisindekinden degilde saka arkadasimizin made made yazmis oldugu liseteden cekince aktif hale geldi.

7. gunes

gunes Yeni Üye

arkadaşlar bana yardım edin
    ekran kartını bir türlü kuramıyorum
    ne yapmam lazım
    yazılan yerdeki driverı indirdim fakat olmuyo :(

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

9. gunes

gunes Yeni Üye

evet yukarıdaki linkten nvidianın driverını indirdim kurmaya çalıştım bana ekran kartı bulunmadı diye bi hataya verdi sonra altındaki linke tıkladım denilen yerdeki driverı indirdim kurmaya çalıştım o da aynı hatayı verdi

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sürücüyü güncelle diyerek kurmaya çalışıyor musunuz?

11. gunes

gunes Yeni Üye

birde öyle deneyeyim inşallah olur

12. gunes

gunes Yeni Üye

sürücüyü güncelle diyerek yaptım yine olmadı,
    nvidia nın setup ını çalıştırdığım zaman bana
    kurumum programı mevcut donanımınızla uyumlu bir sürücü bulamadı diyor.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

14. gunes

gunes Yeni Üye

sürücüyü güncelle derken
    dell sitesinden indirdiğim dosyayı açtığımda sıkıştırılmş olan dosyayı bir klasöre attı
    sistem yöneticisinden video kartına sağ tıklatım güncelle dedim ve driverın olduğu yolu belirtim
    sürücüyü bulamadığını bunun için internetten bakayım mı ibaresi geldi
    normalde de setup.exe yi çalıştırdığımda da NVIDIA kurulum programı mevcut donanımınızla uyumlu bir sürücü bulamadı.kurulum programı şimdi kapanacaktır diyor
    o kadar

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

16. hypercode

hypercode Yeni Üye

xp de performansi nasil ? acikcasi xp kurmak istiyormuyum istemiyormuyum bilemedim cünkü cok fazla performans fark etmeyecekse bosuna ugrasmak istemiyorum skildim artik recovery cekmekten. vista sp1 geliyor büyük değişim olur insallah

17. hypercode

hypercode Yeni Üye

ben xp kurdum vistada bazi eski programlar calismadigi icin. suan memnunum yamalari yapmakla mesgulum fakat birsey kafama takildi. ben xp kurarken disklerin partition ekrani karsima geldiginda yaklasik 5500terabytelik bicimlendirilmemis bi part gördü bicimlendirmek istedigim zaman ise maximum partlar aktif oldugu icin mümkün degil gibi birsey söyledi diger bi diski silip denemedim ama sizde de böyle birsey oluyor mu? kafam karisti acama bi parti silip birlikte yapsam o kadar diskim mi olacak :D gercekten cok merak ediyorum

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

öyle birşey olacağını sanmıyorum. Büyük ihtimalle recovery diskini görmüşsünüzdür. eğer öyle ise silmenizi önermem.

19. Mirage

Mirage Yeni Üye

Merhaba arkadaslar ;
    Coken winxp imi winxp cd sindeki onarım konsolunu kullanarak onardim.
    Su an sistem tum fonksiyonlariyla calisiyor biri haric :
    Bluetooth fonksiyonu iptal
    Sürücülerini yeniden yüklemek istedigimde :
    "Windows , BTW için yükleyiciyi yükleyemedi.Yardım için donanım satıcısına başvurun."
    şeklinde bir hata aliyorum ve öyle kaliyor.
    Bluetooth i su an kullanamiyorum.Donanimsal olarak bir problem yok eminim cunku dual boot lu olarak win vista da kullanyiorum orada bu aygit düzgün calisiyor...
    Format atip baştan kurmatan baska bana bir cozum oneriniz var mi ?

20. Mirage

Mirage Yeni Üye

Gördüğüm kadariyla önerisi olan yada önerisi olabilecek olan birisi yok...

Sayfayı Paylaş