HP Pavilion DV9500 series Ses kartı sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında unokta tarafından paylaşıldı.

1. unokta

unokta Yeni Üye

Merhaba Arkadaslar Bende DV9610et modeli var ve ben XP surucusu olarak sadece ses kartını kuramadım neden diye bi sizlere sorayım dedim yardımcı olabilecek kimse varsa rica edicem. tskler
    benim indirdigim suruculer tanımıyor
    ses kartı modeli
    conexant "high definition audio Veri yolundaki ses aygıtı" adı altında bi surucu belirtiyor. ancak kuramıyorum..

Lütfen Yardım...

2. paradiseguard

paradiseguard Yeni Üye

PCI Device nin önünde ünlem varsa aç ve yeniden yükle de hiç bir yol belirtmeden kendi içinden yüklemesini sağla kurulum bittiğinde ses kartını tanıyacaktır sonrasında ses kartı driverlarını kur bu kadar

3. bulut_ay

bulut_ay Yeni Üye

Arkadaşlar bende dv9500 var.conexant ses kartı driverini kurdum.bu aygıt düzgün çalışıyor dio ama ses çıkmıo.denetim masasından ses özelliklerine girince herşley pasif gözüküo ve görev çubuğuına ses simgesi gelmiyor neden olabilir acaba

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

[*]Ses kartı sürücüleri
    • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .

[*]Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
    a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
    b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
    d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
    e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
    f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
    g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
    h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..

5. bulut_ay

bulut_ay Yeni Üye

arkdaşım çok saol walla allah ne muradın varsa versin :) bide ethernet kartını yükleyemedim.nvidia markası onada yardımcı olursan cok sevinirim

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

şu sürücüyü indirin. Bir yere açın.
    sonra aygıt yöneticisinden ethernet kartı sürücüsünü güncelle deyin. sürücü yeri olarak bu dosyayı açtığını klasörün içindeki ethernet sürücüsünü kurun.
    Nvidia - nforce 630 chipset driver

7. bulut_ay

bulut_ay Yeni Üye

teşekür ederim arkdaşım.Oda oldu:) ellerine sağlık:) Bir şey daha soracağım.quick play tuşları çalışmıyor.quick playi yeniden kurmak istediğimde kurulu diyor.bunun bi ayarı filanmı var acaba

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o kadarını bilmiyorum. O dalganın ayrı bir programı vs varmıdır acaba?
    Kaldırıp yeniden kurdunuz mu?

9. RayHurt

RayHurt Yeni Üye

arşlar bende hp pavilion dv9580et var ve ses kartı driverlarını bulamıyorum xp için bana yardımcı olabilir mısınız

10. elite...

elite... Yeni Üye

arkadaşlar merhaba bende hp pavilion dv 9500 var. Malumunuz xp yüklemek istiyorum ama olmuyor bir türlü. en başından başalayacak şekilde bana yardımcı olabilecek arkadaş varmı? rica ediyorum

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tam olarak modle adınız nedir?
    dv ile başlayan

12. kpazen

kpazen Yeni Üye

en başından derken xp yi yüklemeyi mi diyorsun?

13. kpazen

kpazen Yeni Üye

saka kardeş ben sp32646.exe isimli ses yamasını kuruyorum ve yeniden başlatıyorum
    bilgisayarım özellikler donanım aygıt yoneticisinde Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio gibi birşey cıkmıyor. ne yapmam lazım
    dv9000 model hp.

14. muratche0589

muratche0589 Yeni Üye

arkadaşlar merhaba bende hp pavılıon dv4 1199et var vistadan xp ye çevirdim ama ses kartını yükleyemedim bu sitedeki dahil birçok driver denedim ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim

Sayfayı Paylaş