HP Pavilion dv9000 acilamadan kapaniyor !! yardim lütfen

Konu, 'Hp Notebook' kısmında acar34 tarafından paylaşıldı.

1. acar34

acar34 Yeni Üye

HP Pavilion dv9000 acilamadan kapaniyor !! yardim lütfen

Acma tusuna basiyorum ve fan calisiyor isiklar yaniyor ve 15 saniye siyah ekran bekledikten sonra tekrar kapanip aciliyor ve bu sekilde devam ediyor. Yani bilgisayar bir nedenden dolayi acilamiyor. bazen bir saat falan bekledikten sonra aciliveriyor. ama bu seferde yarim saat bir saat sonra donuyor. Lütfen bu konuda bir fikri olan varsa yardimci olsun. Tesekürler.

2. TRescon

TRescon Yeni Üye

Cihazın açılıp 30 dakika sonra ve ya 15 dakika sonra kapanıp kendiini yeniden yeniden başlatmıyorsa fazla ısıdan dolayı kapanıyor demektir. Cİhazın kapandıktan sonra tekrar açtığında hemen 15 saniye yada 1-2 takika içinde kendini tekrar kapatıyorsa buda ısıdan dolayı kaynaklanan bir problemi temsil eder. Hp ürünlerinde bu sorun ileride ekran kartı sinyaline dönüşebilir yani 2 uzun 1 kısa şeklinde bir sinyal verir cihazı açtığında ve ekrana hiç bir görüntü vermez. Pek iç açıcı olamasamda cihazın ekran kartı arızalı %80 ve hp pavilion notebook'larda ekran kartı mainboard ile tümleşiktir. Mainboard değiştirlmesi gerekiyor sanırım. :(

Sayfayı Paylaş