HP PAVILION DV8000 (8373EA) xp ve sorunsuz driver kurulumu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında adrena61 tarafından paylaşıldı.

1. adrena61

adrena61 Yeni Üye

Kurtarma dvd si olmayan veYA bu bölümü silinmiş HP pavilion dv 8373ea model bi makinayla yeniden xp kurulumu için 2 gün uğraştım. Kafayı yicektim.Nette uzun soluklu bii araştırma yapıp tekrar işe koyuldum.Tabi 1hafta aradan sonra... :D Çünkü sakince düşünüp sorunlarıı değerlendirmek lazımdı.Acele edince insan bildiğinide unutuyor. [bravo]
    Netten derlediğim ve dikkatim sayesinde bulduğum ufak bii detay sayesinde bu makinayı sorunsuzca tüm driverlarına kadar kurdum .
    Pavillion serisine format atacak ve driverlerini yükleyecek ( kurtarma bölümü silinmiş,cdleri ve driverleri olmayanlar ) arkadaşlara önerilerim şöyle (kendi deneyimimdir):

1- N lite programı ile satalı bi xp cd si hazırlayın (bi çok yerde resimli anlatımı mevcut.) ben xp sp3 kurdum. Neyse devam edelim :arrow:
    2- Bios tan Sata Native Mode "Enabled" yapın ön yükleme sırasınıda 1cdrom 2 hardisk olarak ayarlayın .
    3- xp nizi sorunsuzca kurduktan sonra ilk iş olarak MUTLAKA NET Framework 3.5 kurun.
    4- makinanızın modeline göre hp nin amerika sitesinden ama mutlaka amerika sitesinden (Türkçe sayfada eksik driverlar var bizzat karşılaştırıp gördüm.) driverların ve yazılımların tümünü indirin.bir flashdiske koplayalıp [director] ÖNEMLİ:: driverları ve hpnin programlarını ayırın.(Program sandığınız bazı dosyalar driver çıkabilir.Sitede dosyanın başında software yazıyor ama bii bakıyorsunuz ki önemli bir driver.mesela buna en büyük örnek wireless sorunu ve kısa yol tuşları. Bu driverler software başlığı altında yer alıyor kii çok can alıcı bii nokta bu. Zaten donanım hatalarının bii kısmıda böyle oluşuyo.)
    5- Sırasıyla ; Anakart, Ekran Kartı, Ses, eternet modem vs kurun.Her yeniden başlatmada isteğinde flash diski çıkarıp windows açıldığında yeniden takın.

UMARIM İŞİNİZE YARAR.ÇÜNKÜ BENİM YARADI. KOLAY GELSİN...

ADRENA61

2. adrena61

adrena61 Yeni Üye

ALINTIDIR

BEN DENEDİM SİZLERLEDE PAYLAŞIYORUM. EMEĞİ GEÇENE TEŞEKKÜRLER [alkis]

Bilginiz Üzere HP laptop ve PClerde Recovery CD si bir Kez yapma Sansiniz Var. Egerki CD yide Kaybederseniz Recovery CD yi Hp Bayilerinden 150 $ Karşılıgında istemekteler. işin Kötü yani baska bir arkadasinizin Recovery CD si sizin bilgisayarda calismaz Aynı Modelde Olsa Dahi Çünkü Serial Numarasina Göre CDler oluşmuştur.

İşte Küçük Bir Program ile Recovery CD nizi Kendi PCsinizden ve Sınırsız Sekilde yapabiliceksiniz ;)

Cözüm Yolunu Türkçe Sekilde Anlatiyorum :
    (işletim sisteminiz ingilizce de olsa aynı yolu izlebilirsiniz..)

1- Buradan Dosyayı Yukleyiniz!

2- indirdiginiz .zip Dosyayı ayıklayın!. ve icindeki ResetRmc.exe Dosyasını Calistirin!..
    Not: Dosyayı Calistirdiktan Sonra Bir Mesaj veya Bir Kurulum yapmicaktir. Bu yüzden Tıkladıktan Sonra Otomatik Calisacaktir!

3- Şimdi PC Kurtarma CD Oluşturu denediğinizde / DVD Disk Maker yine bir sınırı kısıtlaması sıfırlandıgı icin , yeniden bir kurtarma diski yapmak mümkün olacaktır .
    PCdeki Yolu:
    Başlat/Programlar/Sistem Kurtarma / PC kurtarma CD oluşturucusu Kısmından Ulasabilirsiniz..

Not: Ancak Bunun icin PC nizdeki Genelde D: bolumunde Olan HP_RECOVERY kısmını silmediyseniz yapabilirsiniz!.
    CD yaparken Gerekli Bilgileri Ordan alıcakTir.

Sayfayı Paylaş