HP Pavilion dv7-1000 serisi intel işlemcili notebooklar

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Model : HP Pavilion DV7-1010ET - FP751EAHP Pavilion DV7-1040ET - FP750EA
    Fiyatı : 1.399 $+KDV1.599 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 DuoIntel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2 Ghz2.26 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 1066 Mhz1066 Mhz
    İşlemci ön belleği : 3 MB3 MB
    İşlemci Modeli : P7350P8400
    Bellek Hızı : DDR2 667 MhzDDR2 667 Mhz
    Bellek miktarı : 3 GB3 GB
    Ekran boyutu : 17,0 inç17,0 inç
    Ekran Tipi : WXGAWXGA
    Ekran çözünürlüğü : 1440 x 900 px1440 x 900 px
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 9600M GTNVIDIA GeForce 9600M GT
    Ekran Kartı Belleği : 512 MB512 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici NvidiaHarici Nvidia
    İşletim sistemi : --
    Hdd Kapasitesi : 250 GB250 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm5400 rpm
    Hdd tipi : SATASATA
    Optik sürücü tipi : Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)Blu-ray okuyucu + Dvd yazıcı combo
    Modem : 56 K56 K
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth V2.0+EDRBluetooth V2.0+EDR
    Diğer Bağlantılar : --
    DVI Çıkışı : --
    Kızılötesi : 11
    HDMI Çıkışı : 11
    IEEE 1394 : 11
    Kart girişi : 1 x Express Card1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Mikrofon Girişi 1 x Kulaklık Çıkışı1 x Mikrofon Girişi 1 x Kulaklık Çıkışı
    Tv-Out : 1 x S-Video 11 x S-Video 1
    USB : 44
    E-SATA : --
    Ses Kartı : Dahili ses kartıDahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlörDahili hoparlör
    Touchpad : VarVar
    Klavye : Türkçe Q KlavyeTürkçe Q Klavye
    Kart okuyucu : 5-in-1 card reader5-in-1 card reader
    Kamera : 1.3 Megapiksel Web Kamerası1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : VarVar
    Pil : lityum-iyonlityum-iyon
    En : 396 mm396 mm
    Boy : 285 mm285 mm
    Yükseklik : 45 mm45 mm
    Ağırlık : 3.460 Kg3.460 Kg
    Garanti süresi : 2 yıl uluslar arası garanti2 yıl uluslar arası garanti
    Hediyeler : Çanta ve Optik MouseÇanta ve Optik Mouse

HP Pavilion dv7 serisi notebook resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv7-1040et FM532EA ve DV7-1010ET - FP751EA notebooklara xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Hp notebooklara format atmadan önce mutlaka recovery dvd lerini oluşturun. Ve şu konuyu okuyun.
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü : Intel PM45 / GM45 chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    3. Ses kartı sürücüsü : IDT ID92HD71B7 Audio Driver
    4. Nvidia Hdmi Ses sürücüsü: Nvidia hdmi audio driver
    5. Modem Sürücüsü:High-Definition Audio (HDA) Modem Installer and Driver for Microsoft Windows 2000/XP
    6. Jmicron card reader driver: Jmicron JMB38X 1394a OHCI and Memory Card Reader Host Controller Driver.
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    8. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    9. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Parmak izi okuyucusunun kurulumu: Validity Fingerprint Sensor Driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.
    13. ENE CIR Receiver Driver : ENE CIR Receiver Driverı indirin. Klasörlerin içindeki DPInst.exe dosyasını çalıştırın.
    14. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    15. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix
    16. Hp Quick Touch : Hp Quick Touch'u kurun.
    17. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    18. HP Mobile Data Protection System : HP Mobile Data Protection System
    19. HP cyberlink Youcam kamera programı : HP cyberlink Youcam kamera programı
    20. HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys : HP On Screen Display Application for Notebook Function Keys
    21. Hp LightScribe Software : Hp LightScribe Software

3. Deniz Eroglu

Deniz Eroglu Yeni Üye

Urunu alip kullanmis olan varsa biraz bilgilendirebilir mi ?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ben önceki gün eksen bilgisayarda gördüm ancak kullanmadım. gayet şık bir cihaz.

5. avni_okay

avni_okay Yeni Üye

bi soru molacak max. 8gb diyor. ama piyasa da 4gb notebook rem yok galiba. 4 tane slot mu varki 8 gb olabilsin ?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu chipsetin desteklediği en fazla rami yazıyor. Bir iki yıl daha bu chipseti kullanacağız. o zamana kadar piyasaya 4gb lik ramler çıkar bence.

7. minik34

minik34 Yeni Üye

bu cihazın xp driverlarını gönderebilirmisiniz acaba. cihazı satın aldım çok güzel bi cihaz ama xp driverlarını bulamadım. şimdiden teşekkürler.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

9. samsun5555

samsun5555 Yeni Üye

Selam
    Bende bu notebooktan var oldukça performanslı bir notebook ve hızlı notebook 2 adet ram slotu vardır her slot 4 gb ram destekler + oralak 2 adet hdd bağlanabiliyor 1 adetr mevcut 1 adet daha bağlaya bilirsiniz. makinanın tasarımı kullanımı oldukça estetik tavseye derim ama şimdi buraya asıl yazmamım sebebi XP sürücülerini ihtiyacım var bir çok yerde araştırdım. ama hiç bir yerde mevcut değil. bu sitede temin edebileceğimi söylediler. bu notebook ile ilgili XP sürücülerini nasıl temin edebiliriz yardımcı olur musunuz?.

10. necati53

necati53 Yeni Üye

Vista yüklü iken everest home programı ile sisteminizin bileşenleri bana yollayınız.Ben xp driverlarını tek tek bulup tek konu altında yayınlamayı düşünuyorum.

11. tolme76

tolme76 Yeni Üye

Kod:
    Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo, 2250 MHz (8.5 x 265)
          Anakart Adı                                       Hewlett-Packard HP Pavilion dv7 Notebook PC
          Anakart Çipseti                                   Intel Cantiga PM45
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Elpida EBE21UE8ACUA-8G-E                   2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)
          DIMM3: Hynix HYMP112S64CP6-S6                     [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Insyde (07/17/08)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 9600M GT  (512 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 9600M GT  (512 MB)
          Monitör                                           Genel PnP Monitör [NoDB]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  IDT 92HD71B7 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller
          Ses Bağdaştırıcı                                  nVIDIA Unknown @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH9M/M-E Family 4 Port SATA AHCI Controller - 2929
          IDE denetleyici                                   JMB38X MS Host Controller
          IDE denetleyici                                   JMB38X SD Host Controller
          IDE denetleyici                                   JMB38X SD/MMC Host Controller
          IDE denetleyici                                   JMB38X xD Host Controller
          Depolama denetleyici                              Microsoft iSCSI Başlatıcısı
          Disk Sürücüsü                                     WDC WD2500BEVS-60UST0 ATA Device  (232 GB, IDE)
          Optik Sürücü                                      Optiarc BD ROM BC-5500S ATA Device  (BD:2x, DVD+RW:8x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-ROM:8x BD-ROM/DVD+RW/DVD-RW)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         8298 MB (1579 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR 109 Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome Uzaktan Kumanda Klavye tuşları
          Klavye                                            Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard with HP QLB
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-1E-EC-7F-4B-66
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) Wireless WiFi Link 5100
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek RTL8168C/8111C Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Modem                                             Agere Systems HDA Modem

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          Yazıcı                                            OneNote 2007'ye Gönder
          FireWire denetleyici                              JMicron JMB380 PCI-E 1394a OHCI FireWire Controller and Memory Card Host Controller
          FireWire denetleyici                              JMicron JMB381 PCI-E 1394a OHCI FireWire Controller
          FireWire denetleyici                              JMicron JMB383 PCI-E 1394a OHCI FireWire Controller and Memory Card Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygıt                                         HP Webcam
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          USB-Aygıt                                         Validity Sensor
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Hewlett-Packard
          DMI BIOS Sürümü                                   F.0A
          DMI Sistem Üreticisi                              Hewlett-Packard
          DMI Sistem Ürün Adı                               HP Pavilion dv7 Notebook PC
          DMI Sistem Sürümü                                 F.0A
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             Compal
          DMI Anakart Ürün Adı                              30F4
          DMI Anakart Sürümü                                99.55
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                Compal
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Donanım raporunda ses aygıtı ile ilgili kesin bilgi bulunmuyor. Everest programında çoklu ortam kısmına bakarak üreticiyi söyler misiniz? (conexant, realtek yada ??;)
    Bu arada diğer sürücüleri ikinci mesaja ekledim.

13. Almera

Almera Yeni Üye

Saka senden bu driverları 4 gözle bekliyorum :) Ayrıca vista ilk açıldığında bu laptop ilginç bir hata veriyor....

14. sadro

sadro Yeni Üye

Aynen bende 4 gözle xp driverlarını beklemekteyim. Ancak xp'yi kurmaya çalıştığımda direk olarak mavi ekran veriyor. sanırım Hard disk'i tanımıyor ve onun için özel bir işlem yapılması gerekiyor. Bu yapılması işlemin ne olduğunuda ve hangi driver'ı koymamız gerekiyor söylersen bu laptop gerçekten süper bir laptop olacak...

15. Deniz Eroglu

Deniz Eroglu Yeni Üye

Saka coklu ortam kisminda da tam olarak detayli bir bilgi goremedim , tam olarak bakmam ve soylemem gereken yer neresi yardimci olabilir misin ?

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ben sizer realtek ve conexant sürücülerini vereyim. Hangisi olursa bize yazarsınız.

Bu arada sürücüler ilk sayfaya eklendi arkadaşlar.

[*]Ses kartı sürücüleri

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
    + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
    a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
    b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
    d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
    e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
    f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
    g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
    h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, WiSVHe5.inf dosyasını seçin ve tamam deyin.
    i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

[*]Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.
    Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz
    Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
    Kod:
    C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
    Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"

17. Deniz Eroglu

Deniz Eroglu Yeni Üye

Ben ilk sayfaya eklenen driverlari bulamiyorum .

18. Deniz Eroglu

Deniz Eroglu Yeni Üye

Oncelikle ilgin icin cok tesekkur ederim saka fakat bende simdi de windows CD si problemi ortaya cikti xp cd si ile boot ediyorum tum dosyalari kopyaliyor , daha sonra CHKDSK / F hatasi veriyor , windows guvenlik nedeni ile kendisini kapatti filan gibi birseyler yaziyor . Bir kac degisik WinXP si yarattim Sata Driverleri ekleyerek oradaki driverlarin hepsini ekleyerek bastim , en ustteki ikiski haric bastim , farkli farkli XP cdlerinde denedim yinede basaramadim . Bunlardan baska ne deneyebilirim bir fikrin varsa ogrenebilir miyim ?

19. emxlayer

emxlayer Yeni Üye

hddnin sağlam olduna eminmisin?
    hddni /Fdisk yada chkdsk yapmanı öneririm daha sonra sonucu bizlerler paylaşırsan sevinirim muhtemel olarak harddisk hatası olarak gözükmekte sonuç... tabiki bunlar senin verdiğin bilgilere dayanarak söyleyebildiğim düşüncelerim

Sayfayı Paylaş