HP Pavilion dv6922et - Settlers IV ve NVIDIA uyumsuzluğu?

Konu, 'Hp Notebook' kısmında thus tarafından paylaşıldı.

1. thus

thus Yeni Üye

Merhaba,

HP Pavilion dv6922et Entertainment Notebook PC satın aldım ve üzerindeki VISTA'yı kaldırıp yerine lisanslı olan XP Professional English işletim sistemimi yükledim. Bütün sürücüler, güncellemeler vb. sorunsuz yüklendi. Kurduğum programlar ve araçlarda da sorun yok.

Sadece, eskiden beri merak saldığım bir oyun vardı: Settlers IV Gold Edition. Bu nostaljik oyunu yükledikten sonra ve oyuna girdiğimde nedense siyah bir kutu oyun ekranının sol tarafında sürekli görünüyor. Google'da araştırdım: Settlers IV black shadow, Settlers IV black box vb. Herkes forumlarda aynı şeyi yazmış. NVIDIA, 8000 sürümlü ektan kartları eski tip oyunları desteklemiyor ancak bu konuda bir patch hazırlığında diye.

NVIDIA ekran kartımın modlanmış olan son versiyonunu düzgün şekilde kurmama, DirectX 10 ve sonrasında denemek için DirectX 9 ve 8 sürümlerini de kurmama rağmen değişiklik olmadı.

Notebook'um da başta Settlers IV olmak üzere buna benzer oyunları oynayabilmek için yama vb. tavsiye edebilecekler var mı? Sorunla ilgili birkaç link'i de aşağıda inceleyebilirsiniz:

http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/8301057942/m/3371017265

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş