HP Pavilion dv6915nr driver lazım

Konu, 'Hp Notebook' kısmında ster tarafından paylaşıldı.

1. ster

ster Yeni Üye

arkdaşlar merhaba
    Amerika dan HP Pavilion dv6915nr Entertainment Notebook PC geldi. Türkçe ye çevirmek istiyorum. driverlarını bulamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
    şimdiden teşekkürler....
    Kod:

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x86-based PC  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.6001.18000
          DirectX                                           DirectX 10.0
          Bilgisayar Adı                                    KING_KADIR-PC
          Kullanıcı Adı                                     king_kadir
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2008-10-09 / 21:45

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-60, 2000 MHz (10 x 200)
          Anakart Adı                                       Hewlett-Packard HP Pavilion dv6700 Notebook PC
          Anakart Çipseti                                   nVIDIA nForce 7150M-630M, AMD Hammer
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (04/23/08)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA MCP67M  (64 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA MCP67M  (64 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce 7150M
          Monitör                                           LG Philips LP154WX4-TLC1  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Conexant Cx20561 @ nVIDIA MCP67 - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Ricoh Memory Stick Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh SD/MMC Host Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh xD-Picture Card Controller
          IDE denetleyici                                   Standard Dual Channel PCI IDE Controller
          IDE denetleyici                                   Standard Dual Channel PCI IDE Controller
          Depolama denetleyici                              AOI8MNVA IDE Controller
          Depolama denetleyici                              Microsoft iSCSI Initiator
          Disk Sürücüsü                                     ST9200827AS ATA Device  (200 GB, 5400 RPM, SATA-II)
          Optik Sürücü                                      HF0541K FBG159T SCSI CdRom Device
          Optik Sürücü                                      HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20L ATA Device  (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         12033 MB (2035 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            HID Keyboard Device
          Klavye                                            Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard with HP QLB
          Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-1F-E1-59-CC-F0
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Atheros AR5007 802.11b/g WiFi Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 NVIDIA nForce Networking Controller
          Modem                                             HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          Yazıcı                                            Send To OneNote 2007
          FireWire denetleyici                              Ricoh RL5C832 IEEE1394 Controller (PHY: Ricoh RL5C832)
          USB1 denetleyici                                  nVIDIA MCP67 - OHCI USB 1.1 Controller
          USB1 denetleyici                                  nVIDIA MCP67 - OHCI USB 1.1 Controller
          USB2 denetleyici                                  nVIDIA MCP67 - EHCI USB 2.0 Controller
          USB2 denetleyici                                  nVIDIA MCP67 - EHCI USB 2.0 Controller
          USB-Aygıt                                         HP Webcam
          USB-Aygıt                                         USB Composite Device
          Akü                                               Microsoft AC Adapter
          Akü                                               Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Hewlett-Packard
          DMI BIOS Sürümü                                   F.2F
          DMI Sistem Üreticisi                              Hewlett-Packard
          DMI Sistem Ürün Adı                               HP Pavilion dv6700 Notebook PC
          DMI Sistem Sürümü                                 Rev 1
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             Quanta
          DMI Anakart Ürün Adı                              30CF
          DMI Anakart Sürümü                                85.26
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                Quanta
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Pavilion dv6915nr notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Eğer daha önce hiç xp kurmadıysanız detaylı anlatım için şurayı okuyunuz.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart, ethernet ve smbus sürücüsü: Önce bunu indirip deneyin. Olmazsa Nvidia - nforce 630 chipset driverı kurarsınız.

Bu sürücü hem anakart, hem ethernet hem de smbus sürücüsü için geçerlidir.

Anakart için sürücüyü indirip çalıştırmanız yeterlidir.

Ethernet kartı sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Ethernet ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki ethernet klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\ethernet adresindedir.)

Smbus sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki SMBus klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\SMBus adresindedir.)
    2. Nvidia Ekran Kartı Sürücüsü: Nvidia vga driver for windows xp sürücüsünü deneyin. Eğer kurulumu başaramadıysanız Bu konuyu okuyabilirsiniz.
    3. Ses kartı sürücüleri
      Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
      g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, WiSVHe5.inf dosyasını seçin ve tamam deyin.
      i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.
    5. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    6. Kablosuz ethernet sürücüsü: Atheros wireless ethernet driver
    7. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    8. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    9. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.
    10. Hp Quick Play : Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix

3. ster

ster Yeni Üye

merhaba
    bütün adımları takip ettim ama ses sürücüsü yüklenirken hata veriyor.

aşağıdakilerde sarı renkli ünlem işareti gözüküyoor..
    OHCI uyumlu IEEE 1394 ana denetleyici
    Conexant HD -audio smart audio 221

sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ses sürücüsü ne hastası veriyor? kurulumu anlattığımız gibi sürücüyü güncelle metodu ile yapıyorsunuz değil mi?

OHCI uyumlu IEEE 1394 ana denetleyici için sürücüyü güncelle diyerek anakart sürücüsünü açtığınız yeri ve kart okuyucu sürücüsünü açtıını klasörü gösterir misiniz

5. ster

ster Yeni Üye

kardeş zaman ayırdığın içi Allah razı olsun...
    önce ses yamasını yükledim. sonra yeniden başlattım. söylediğiniz gibi adımları takip ettim fakat aygıt yöneticisinde "Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio" diye bir şey görmedimm. "bilinen ses sürücüleri" diye bir yer vardı, ordan sürücüyü güncelleştir dedim. en sonda hata kodu 10 diye bir hata veriyordu... ne ettiysem yükleyemedim.. nasıl sorunu çözecem..

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinde ünlem işaretli aygıtların adı nedir?
    İçlerine girince ayrıntılar bölümündeki kodları nedir?

7. ster

ster Yeni Üye

sarı ünlem işaretli olanları ayrıntılar bölümündeki kodlarıyla aşağıda yazmışım

+IEEE 1394 Bus ana denetleyicileri
    -OHCI uyumlu IEEE 1394 ana denetleyici
    ayrıntılar bölümündeki kod: PCI\VEN_1180&DEV_0832&SUBSYS_30CF103C&REV_05\4&37A8D8D1&0&2840

+Ses, video ve oyun kumandası
    -Conexant HD -audio smart audio 221
    ayrıntılar bölümündeki kod:HDAUDIO\FUNC_02&VEN_14F1&DEV_5051&SUBSYS_103C30CF&REV_1000\4&887B936&0&0002

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Conexant HD -audio smart audio 221 aygıtınasağ tık yapıp ses kartı kurulumunda anllattığımız gibi sürücüleri güncelle diyerek ses sürücüsünü açtığınız klasörü gösterdiniz mi?

9. ster

ster Yeni Üye

evet anlattığınız gibi adımları takip ettim. ama olmadı... birkaç defa öyle tekrarladım. ses sürücüsünü kaldırdım, tekrar yükledim yine olmadı.. DONANIM YÜKLENMESİ diye bir uyarı çıkıyor, altta da XP İLE UYUMULULUĞUNU DOĞRULAMAK İÇİN WİNDOWS LOGO SINAMASINDAN GEÇMEDİ. diye bir uyarı çıkıyor. DEVAM ET butonuna bastım dosyaları kopyaladı. ondan sonra gelen uyarıda BU AYGIT BAŞLATILAMAZ ve BU AYGIT YÜKLENİRKEN SORUN OLDU diye bir yazı var.

BU AYGIT BAŞLATILAMIYOR.(KOD 10)

10. ster

ster Yeni Üye

slm hocam,
    laptop un sesi hala çıkmıyor. ne yapacaz... nasıl halledecez....

Sayfayı Paylaş